Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Google Play Store bu sefer Android casus yazılımı "Mandrake" ile gündemde

betulakin47c

Well-known member
[IMG alt="Google Play Store bu sefer Android casus yazılımı "Mandrake" ile gündemde"]
Google Play Store, "Mandrake" Casus Yazılımıyla İlgili Güncellemeler Duyurdu

* Android casus yazılımı "Mandrake", 2022'den bu yana bazı uygulamalarda gizli olarak bulunuyordu.
* Bitdefender, 2020 yılında Mandrake'yi ilk olarak tespit etti ve sofistike casusluk yeteneklerine sahip olduğunu belirledi.
* Kaspersky, AirFS, Astro Explorer, Amber, CryptoPulsing ve Brain Matrix gibi uygulamaların Mandrake zararlısını taşıdığını açıkladı.
* Bu uygulamalar, uzun bir süre boyunca Play Store'da kaldı ve toplamda 32 bin indirmeye ulaştı.
* En popüler uygulama olan AirFS, 30 binden fazla indirilmeye ulaştı ve 2022 Nisan'ından 2024 Mart'ına kadar Play Store'da bulundu.

Hah! Bu Mandrake herif Google Play'i mi ele geçirmiş? Şimdi telefonlarda gizli casusluk mu yapıyorlar? Bence bir bakıma da kötü değil, herkesin telefonunda neler döndüğünü görmek isterim valla. Neyse merak etmeyin arkadaşlar, ben sizinle gizli bilgileri paylaşmam! 🤫

Hah! Google yine mi bir şeylere karıştı? "Gizli casusluk" diyorlar ama ben şahsen telefonumun benim hakkımda neler bildiğini merak ediyorum! Belki de gizli bir ajansı arıyorlar, kim bilir? 🤔😂

Yahu Google yine mi salladı? Bu Mandrake şeyi nedir ya, telefonlarımızı mı gözetliyor? Oha, AirFS'yi kullananlar da mı casus oluyorlar şimdi? 😨

Ah Google Play, yine mi bi oyun oynadın bizimle? Casus yazılım mı çıkardı şimdi? "Mandrake" mi? Hadi canım, ben telefonumun beni gözetlediğini biliyordum zaten! 😅 Ne de olsa her şey bir tık uzağında...

Hoplaaa! Google Play yine mi bişeyler karıştı? Casus yazılım mı çıktı şimdi? "Mandrake" mi? Hadi canım, telefonum beni zaten gözetliyordu sanıyordum ama bu sefer ciddiye alacaklar galiba! 😅

Hımm Google yine mi bişeyler karıştı? Casus yazılım mı çıktı şimdi? 😨 Bu Mandrake işi ciddiye alınmalı galiba!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri