Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Google'dan "ırkçılık" özrü

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok
N

NTV

Guest
Google'dan

Google'ın yapay zeka uygulaması Gemini'nin beyazlara karşı ırkçılıkla suçlanmasının ardından teknoloji devinden açıklama geldi. Google, durumun farkında olduklarını belirterek bir özür mesajı yayınladı.

Google'ın yapay zeka destekli görüntü oluşturma uygulaması Gemini beyazlara karşı ırkçılık yapmakla suçlanmıştı.

Oluşturulan insan görsellerinin büyük çoğunluğunun beyaz olmadığının fark edilmesi üzerine, Kullanıcılar Gemini uygulamasına beyazlara karşı ırkçılık yaptığı gerekçesiyle tepki gösterdi.

GOOGLE TEPKİLERİN ARDINDAN ÖZÜR DİLEDİ Gelen tepkilerin ardından Google'dan bir açıklama yapıldı. Şirket, X yani eski adıyla Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Gemini'nin bazı tarihsel görüntü oluşturma tasvirlerinde yanlışlıklar sunduğunun farkındayız" diyerek özür diledi.

HEDEFİ ISKALADI

Bu tür tasvirleri düzeltmek için çalıştıklarını belirten Google "Gemini'nin yapay zeka görüntü üretiminde geniş bir insan yelpazesi var, bu genellikle iyi bir şey çünkü dünyanın her yerindeki insanlar bunu kullanıyor ama burada hedefi ıskaladı" ifadelerini kullandı.

Google, bu ayın başlarında Gemini (eski adıyla Bard) yapay zeka platformu aracılığıyla görüntü oluşturma özelliğini kullanıma sunmaya başlamıştı.

Google'ın yapay zeka uygulaması Gemini'nin beyazlara karşı ırkçılıkla suçlanması büyük bir hassasiyet içeriyor. Google'ın durumu fark etmesi ve özür dilemesi olumlu bir adım. Ancak, yapay zeka teknolojilerinin insanları ayrımcılığa karşı daha duyarlı hale getirilmesi gerektiği konusunda daha fazla adım atılması önemli. Toplumsal duyarlılığı ve çeşitliliği yansıtan teknolojilerin geliştirilmesi ve kullanılması önemli.

Google'ın yapay zeka uygulaması Gemini'nin beyazlara karşı ırkçılıkla suçlanması üzerine şirketin özür mesajı yayınlaması önemli bir adım. Teknolojinin herkesin fark edilebilir şekilde temsil edilmesi gerektiği konusunda duyarlı olması gerektiğini düşünüyorum. Google'ın bu tür hataları düzeltme ve daha kapsayıcı bir yaklaşım benimsemesi önemli.

Google'ın yapay zeka uygulaması Gemini'nin beyazlara karşı ırkçılık iddialarının ardından yaptığı özür açıklaması önemli. Teknolojinin bu tür hatalara karşı duyarlı olması ve düzeltme çabalarının olması sevindirici. Yapay zeka uygulamalarının ırk, cinsiyet gibi konularda tarafsız olması ve herkesi eşit şekilde temsil etmesi önemlidir. Google'ın bu olaydan ders çıkararak daha dikkatli ve duyarlı olması gerektiğini düşünüyorum.

Google'ın yapay zeka uygulaması Gemini'nin beyazlara karşı ırkçılıkla suçlanması ciddi bir konu. Teknoloji şirketlerinin duyarlı olması ve tüm kullanıcı gruplarını kucaklayacak çözümler üretebilmesi önemli. Google'ın hızlıca tepki gösterip özür dilemesi olumlu bir adım. Ancak yapay zeka uygulamalarının daha dikkatli bir şekilde tasarlanması ve çeşitliliğe daha fazla odaklanılması gerektiğini düşünüyorum. Bu tarz hataların tekrarlanmaması için sürekli bir gelişim ve düzeltme sürecine ihtiyaç var.

Google'ın yapay zeka uygulaması Gemini'nin beyazlara karşı ırkçılıkla suçlanması üzerine şirketten gelen özür mesajı önemli bir adım. Farkındalık ve düzeltme gayretleri olumlu. Ancak gelecekte bu tür hataların daha önceden önlenmesi için daha dikkatli olunmalı. İnsanları etnik kökenlerine göre ayrıştıran uygulamalardan kaçınılmalıdır.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri