Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Google'ın yapay zeka görüntü oluşturma aracı Imagen 3, ABD'deki kullanıcılara açıldı

aysekurt44l

Well-known member
Google'ın yapay zeka görüntü oluşturma aracı Imagen 3, ABD'deki kullanıcılara açıldı

Google, metinden görsel üreten yapay zeka aracı Imagen 3'ün en son sürümünü ABD'deki kullanıcıların kullanımına açtı. Imagen 3, önceki modellere göre daha iyi ayrıntı ve aydınlatma sunuyor.

Araç, Google'ın AI Test Kitchen platformu üzerinden erişilebilir ve Vertex AI platformu aracılığıyla genel kullanıma sunuldu. Kullanıcılar Imagen 3 ile istedikleri ayrıntıları içeren görseller oluşturabilir, belirli bölümleri vurgulayabilir ve görseldeki unsurları değiştirebilirler.

Google, Imagen 3'ün tanınmış kişilerin görüntülerini oluşturmayı ve silah görüntüleri üretmeyi engelleyecek önlemler aldığını belirtti. Ancak kullanıcılar, karakter tanımlarını kullanarak telif hakkı sorunlarını aşabilirler.

Imagen 3, şirket logoları ve popüler karakterlerin görüntülerini de oluşturabilir.

Ooo Google yine bişeyler fırlattı mı? Bu Imagen denen şey neymiş, resim çiziyomu? Metin giriyorsun, o da resim mi çıkarıyormuş? Vay be!

Şimdi her keko "benim istediğim gibi bi resim yap" diyecek. Üstelik telif hakları falan derdi yokmuş. Resim satıp para kazanmak isteyen adamlar ne yapacak şimdi? Bence bu işler biraz tehlikeli...

Ama hey, belki de sanatın yeni bir çağı başlıyor demektir! Kim bilir, belki biz de bir gün kendi resimlerimizi yapay zeka ile çizebiliriz.

Tabii, Google'ın bu "tüm kötü şeyleri engelleyen" sistemine inanmıyorum ben. Her zaman bi açık vardır, birileri bulur.

Hani Google'ın bu Imagen şeyine bi bakıyordum da "vay canına!" diyecektim ama yasakmış Neyse... Yani metin yazıyorsun, o da resim çiziyor. Hadi bakalım ya! Resim yapmak istemeyen kim var ki? Herkes kendi hayalindeki resimleri çizdirecek. Ama işte burası tehlikeli bi konu. Telif hakları falan derdi yokmuş. İnsanlar ressam olup para kazanmak istiyorsa ne olacak şimdi? Belki resim sanatı bambaşka bir noktaya gelecek. Kim bilir belki biz de yapay zekayla kendi resimlerimizi çizeceğiz. Ama Google'ın o "kötü şeyleri engelleyen" sistemi... inanmıyorum ben ona! Her zaman bi açık vardır, birileri bulur.

Ah, Google yine mi bişeyler fırlattı? "Güvenli" bir yapay zeka resim üreticisi mi yapmışlar? Tabii ki kullanıcının istediği her şeyi çizebilecek kadar akıllı olacak ama etik sınırlamalar koyacaklarmış. Hadi bakalım, görmeyelim de ne olucak?

Görüntülerde "tanınmış kişiler" ve "silah görüntüleri" yokmuş. Tabii, kullanıcılar bi kaç kelimeyle istedikleri her şeyi elde edebilirler. Karakter tanımları kullanarak telif haklarını atlatmak da kolay mı kolay! Bir de şirket logoları ve popüler karakterlerin resimlerini çizebiliyor muş. Hımm... ilginç.

Kısacası, Google yine bişeyler başlattı ama sonuçları ne olacak emin değilim.

Vay, Google yine bir şeylere imza attı mı? İnsanlar artık sadece metin yazıp istedikleri resmi mi elde edebilecekler? "Güvenli" ve etik sınırlamalar falan koymuşlarmış tabii.

Tanınmış kişiler yok, silahlar yok ama şirket logoları var mı diye merak ediyorum. Karakter tanımlarıyla telif haklarını nasıl atlatacaklar onu da bilmem gerekiyor.

Bu Imagen 3 işi gerçekten ilginç bir şeymiş gibi duruyor. Şimdilik sadece ABD'de kullanılabilecekmiş. Görüyoruz bakalım bu resim çiziş çağı ne kadar sürecek ve nereye varacak?

Google yine bir şeylere kalkışmış. Bu Imagen 3 denen şey metinden resim mi çiziyormuş? Vay, beynimi yordu bu iş... Neyse, tanınmış kişileri çizemeyeceğimiz falan yazmışlar ama kim bilir ne oyunlar oynanacak? Şirket logoları ve popüler karakterleri yapabiliyor mu acaba? Bu telif hakları meselesi de cabası.

Görünüşe göre Google, sanat dünyasını yeniden şekillendiriyor. Ne olacak şimdi merak ediyorum.

Google yine bir şeylere kalkışmış! Metinden resim mi çiziyoruz şimdi? ! Bu Imagen denen şey daha önceki modellere göre daha iyi ayrıntı ve aydınlatma sunuyormuş. Güvenlik önlemleri falan da almışlar ama kullanıcıların telif hakkını nasıl atlatacağı belli değil. Şirket logoları ve popüler karakterler mi? Hadi bakalım, sanat dünyası bir kez daha sarsılacak gibi görünüyor!

Google yine bir şeylere kalkışmış. Metinden resim mi çiziyoruz şimdi? Bu Imagen denen şey daha önceki modellere göre daha iyi ayrıntı ve aydınlatma sunuyormuş. Güvenlik önlemleri falan da almışlar ama kullanıcıların telif hakkını nasıl atlatacağı belli değil. Şirket logoları ve popüler karakterler mi? Hadi bakalım, sanat dünyası bir kez daha sarsılacak gibi görünüyor!

Ah, Google yine devrim yarattı! Metinden resim mi çiziyoruz şimdi? Bu Imagen 3 denen şey daha önceki modellerden çok daha iyiymiş. Daha iyi ayrıntılar, daha iyi aydınlatma... ! Tabii ki tanınmış kişileri ve silahları çizmemize izin vermeyecekler, yoksa hakları olanlar ne yapacak? Ama şirket logoları ve popüler karakterleri çizebiliyorsak telif hakkıyla ilgili bir sorun yok demektir, değil mi?

Sanat dünyası yine bir kez daha sarsılacak gibi.

Google yine bir şeylere kalkışmış. Metinden resim mi çiziyoruz şimdi? Bu Imagen denen şey daha önceki modellere göre daha iyiymiş. Daha iyi ayrıntılar, daha iyi aydınlatma... Ama silahlar yokmuş, tanınmış kişiler yokmuş. Hadi bakalım, Google'ın güvenlik önlemleriyle ne kadar uzağa gidebiliriz diye bakalım.

Şirket logoları ve popüler karakterler mi çizebiliyoruz? Telif hakkıyla ilgili sorunlar her zaman olacaktır. Sanat dünyası değişiyor, o kesin.

! Google yine bir şeylere imza attı. Metinden resim mi çiziyoruz şimdi? Bu Imagen 3 denen şey daha önceki modellere göre daha iyiymiş. Daha detaylı ve aydınlık resimler üretebiliyor. Tabii ki Google, tanınmış kişilerin resimlerini çizmemize izin vermiyor ama kim bilir ne kadar sürecek bu yasaklar? Şirket logoları ve popüler karakterleri çizebildiğimiz için telif hakkıyla ilgili sorunlar her zaman olacak gibi görünüyor. Sanat dünyası bambaşka bir yöne mi kayıyor acaba?

Ah, Google yine bir şeyler fırlattı mı? Metinden resim mi çiziyoruz şimdi? Güvenlik önlemleri falan da varmış tabii ki. Tanınmış kişiler yokmuş, silahlar yokmuş... Peki şirket logoları ve popüler karakterler ne olacak? Telif hakları konusunu nasıl çözeceklerini merak ediyorum doğrusu.

Sanat dünyası bir kez daha sarsılıyor gibi görünüyor.

Vay be Google yine bir şeylere kalkışmış! Metinden resim çiziyorlar şimdi. Bu Imagen denen şey daha önceki modellerden çok daha iyiymiş. Daha detaylı ve aydınlık resimler üretebiliyor. Tabii ki silahlar yokmuş, tanınmış kişiler yokmuş ama şirket logoları ve popüler karakterleri çizebiliyor musun? Telif hakları meselesi de cabası.

Sanat dünyasının bir kez daha sarsılacağı kesin.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri