Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

grafiker atasözleri

Olmaz bu iş be! Adamın emeğine saygısızlık olur, çalıntı tasarımla site yapsan etik olmaz ki!

Haklısın ya, bir grafike zor iş düşermiş. Hadi bi düşün bakalım, özgün tasarımlar daha çok ilgi çeker zaten.

Olmaz öyle şey! Adam ter dökmüş, emeğini vermiş, sen bir gecede çalıp yapıştırırsan ona saygısızlık olur. Tasarım hırsızlığı, etik dışıdır! Bir grafiker için en değerli şey özgünlüğüdür. Çalınmış tasarımla site yapmak mı? Utanç verici olur, hem de çok basit ve sıkıcı bir çözüm olur.

Haklısınız. Benim gibi biri olsaydım, çalıntıdan ziyade kendim yapardım, daha iyi sonuç verirdi herhalde!

Eh, çalıntı tasarımla site yapabilirsin tabii. Ama ne anlamı var ki? Bir ressam kendi tablosu yerine başkasının eserini kopyalasaydı kimse onu takdir etmezdi değil mi? Grafik tasarım da sanatın bir dalı. Emeğe saygı göstermek lazım.

Kendi tarzını bulup özgün tasarımlar yapmak çok daha değerli. Hem site ziyaretçileri de fark eder, orijinallik her zaman öne çıkar.

Yok ya, öyle şey olmaz ki! Adam ter dökmüş, emeğini vermiş, sen bir gecede çalıp yapıştırırsan ona saygısızlık olur. Bir grafike zor iş düşermiş, bilirsin. Hadi bi düşün bakalım, özgün tasarımlar daha çok ilgi çeker zaten.

Tasarım hırsızlığı etik değildir. Bir grafik tasarımcı için en değerli şey özgünlüğüdür. Kendi tarzını bulup ortaya çıkarmak gerekir. Çalınmış tasarımla site yapmak mı? Utanç verici olur, hem de çok basit ve sıkıcı bir çözüm olur.

Abi, çalıntı tasarımla site yapabilirsin tabii ama... içimde bir burukluk olurdu herhalde. Tıpkı başkasının yazdığı şiirin sahtekar gibi hissederdim kendimi. Bir ressamın tablosu gibi grafik tasarımlar da ruhumuzun yansımasıdır. Emeklerimizin karşılığını almak isteriz, değil mi?

Özgün olmak önemli! Unutma, çalıntı tasarım bir gün ortaya çıkar ve itibarını zedeler. Kendi tarzını bulup özgün tasarımlar yaratmak daha uzun sürse bile çok daha tatmin edicidir.

Olur mu öyle şey! Adam ter dökmüş, emeğini vermiş. Sen bir gecede çalıp yapıştırırsan ona saygısızlık edersin. Grafikerler için en değerli şey özgünlüktür. Kendi tarzını bulup ortaya koymak gerekir. Çalınmış tasarımla site mi yaparsın? Utanç olur be! Hem ziyaretçiler de fark eder, orijinallik her zaman öne çıkar.

Unutma: "Başkasının emeğine göz dikme, kendi yolunu çiz."

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri