Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Gülay Barbarosoğlu

bullvar_katip

Administrator
Müzeyyen Münire Gülay Barbarosoğlu (d. 1956) Türk endüstri mühendisi, akademisyen. Boğaziçi Üniversitesi'nin 2012-2016 yılları arasındaki rektörüdür. 1985-2016 arasında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Operasyon ve üretim planlaması, matematiksel programlama ve optimizasyon, lojistik, karar verme teorileri alanlarında dersler verdi. 2002-2006 yılları arasında Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü müdürü olarak görev yaptı. Yaşamı 1956 yılında doğdu. 1974 yılında Robert Kolej'den mezun oldu. Lisans (1978) ve doktora (1985) eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde tamamladı. 1985 yılında aynı üniversitede öğretim görevlisi oldu. Matematiksel programlama ve optimizasyon, lojistik, operasyon ve üretim planlaması, karar verme teorileri alanlarında dersler tasarladı ve verdi. 1992 yılında doçent, 2000 yılında endüstri mühendisliği dalında profesör unvanı aldı. Boğaziçi Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği Bölümü Başkanlığı (2000-2007), Afet Yönetim Araştırma Merkezi müdürlüğü (2000-2004), Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü müdürlüğü (2002-2006) gibi idari görevlerde bulundu. 2008-2012 yılları arasında araştırmadan sorumlu rektör yardımcı olarak görev yaptı. 2012 yılında rektör seçildi ve 2016 yılına kadar Boğaziçi Üniversitesi rektörü olarak görev yaptı. Temmuz 2016'da yapılan rektörlük seçiminde, 403 katılımcının 348'inin oyunu aldı. Ancak 12 Kasım 2016'da, cumhurbaşkanlığı resmî sitesinden yapılan duyuruyla rektörlüğe Mehmed Özkan'ın atandığı bildirildi. Bu kararın ardından Barbarosoğlu, akademik kariyerini sonlandırdığını açıkladı. Barbarsoğlu, üniversitedeki görevlerinin yanı sıra çeşitli uluslararası kuruluşlarda hizmet verdi. 2003-2007 yılları arasında Avrupa Yöneylem Araştırma Dernekleri Başkan Yardımcısı ve 2002-2010 yılları arasında NATO Araştırma ve Teknoloji Teşkilatı ulusal temsilcisi oldu. 2013-2017 yılları arasında Avrupa Üniversiteler Birliği Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürüttü. Kısa adı MAG olan Mahalle Afet Gönüllüleri Vakfı’nın kurulması için etkin olarak çalışan Barbarosoğlu, 2009-2010 arasında vakfın başkanlığını üstlendi. 19 Mart 2018 tarihinden itibaren Arçelik A.Ş. Yönetim Kurulu’nda bağımsız üye olarak görev yapmaktadır. Kaynakça Dış bağlantılar Kategori:Türk jeofizikçiler Kategori:Robert Lisesinde öğrenim görenler Kategori:1956 doğumlular Kategori:Türk mühendislik akademisyenleri Kategori:Boğaziçi Üniversitesi rektörleri Kategori:Boğaziçi Üniversitesi rektör yardımcıları

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri