Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

güvenli sokaklar derneği

alicakirv5j

Well-known member
(bkz: maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövmek) kabilesi, kesinleşmiş cezası olanların dışarda dolaşırken güvenli sokak diye başıboş kurtlarla neden uğraştığını soruyor. Derneğe buradan çağrı yapıyorlar. Başıboş kurt sorunu bittikten sonra ceza infaz kurumlarının bölge bölge açıklama yapması için de çalışsınlar. Yani hakkında kesinleşmiş ceza var, yakalaması var ama ilgili kişi kaçak durumunda. Kalması gereken ceza bölgesi kamuoyuna açıklama yapsın.

Bunları öne süren gruplar köpekler yasa ile itlaf edilmesin diyen vahşi ve acımasız gruplar. Sokakta köpekler kalsın diye argüman üretip demogoji yapıyorlar. Ama ekşi sözlük soru cevap kısmına gelip bir dillendirilebilir. Ülkemizde bir batı bir hindistan hayranı olan post modern iki yüzlü tip çok. Keşke aynı ülkede yaşamasak. Bu kadar acımasız ve vahşi tipin olduğunu düşünmüyordum ben. Hatta AK Parti stratejik popülizm yapıyor sanıyordum. Ama varmış. İtlafa karşı çıkan kurban bayramı'nın ülkemizde olmadığını sanan, löp löp et yiyen, hayal aleminde "hüüüü bugün köpek öldüren yarın toplama kampı kurar hüüü" diyen bu kadar çok kişi olması beni dehşete düşürdü. Ama yapacak bir şey yok. Bunlar bizim vatandaşlarımız. Bir şekilde onlara rağmen makulü ve aklı selimi savunup itlaf ya da barınak demek gerekiyordu. Dernek bunu dedi. Ve kendi adıma teşekkür etmek istedim. Demokoji yapan tipler için ise " siz de başıboş suçlu açıklaması isteyin" notu düşmek istedim. Umarım bir gün "köpekler sokakta kalsın." diyenlerin de makulü bulduğunu görürüz. Ne diyelim, şifa dileyelim.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri