Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

bullvar_katip

Administrator
Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi veya kısaca HÜGSF; 1982 tarihinde yayınlanan bir kanunla kurulması kararlaştırılan ve 1983-1984 öğretim döneminde eğitim hayatına başlamış olan, Hacettepe Üniversitesi'ne bağlı bir fakültedir. Resim, heykel, grafik, seramik ve cam ana sanat dallarında uygulamalı eğitime başlayan okula 1985 yılında iç mimarlık ve çevre tasarımı bölümü eklenmiş; ilk mezunlarını ise 1987 yılında vermiştir. Fakültede ayrıca plastik sanatlar, fotoğrafçılık ve sinema-televizyon dersleri de verilmektedir. Fakülte binası, Beytepe Kampüsü'nde bulunmaktadır. Yönetim 2018-2019 öğretim yılı itibarıyla fakültenin dekanı Profesör Mümtaz Demirkalp, dekan yardımcıları ise Profesör Ayşe Sibel Kedik ve Doçent Zuhal Boerescu'dur. Bunun dışında fakültede bir yönetim kurulu ve her bölümün kendi bölüm başkanı bulunmaktadır. Ayrıca öğrenci işleri ve burs, ödül, yayın, sanatsal ve kültürel etkinlikler, eğitim koordinasyon, sosyal etkinlikler, basın ve halkla ilişkiler, uluslararası ilişkiler, spor, sergi, sosyal medya, arşiv, stratejik planlama, kalite, ücret tespit, değerlendirme, Erasmus, Farabi, Mevlana, Bologna ve Elia Ecume Komisyonu olmak üzere toplam 21 komisyon görev yapmaktadır. Akademik personel Önemli kişiler Akademik Kadro Adnan Turani Ayşe Sibel Kedik Fikri Cantürk Hasip Pektaş Kaya Özsezgin Mustafa Ayaz Mümtaz Demirkalp Nazan Sönmez Refa Emrali Tanzer Arığ Turan Erol Turhan Çetin Ünal Cimit Veysel Günay Mezunlar Attila Klinçe Can Küçüktepepınar Emir Benderlioğlu Emrah Yücel Ercan Sağlam Feyyaz Yiğit Mehmet Ali Doğan Mehtap Baydu Necla Rüzgar Ödül Işıtman Uğur Erbaş Yiğit Özgür Zehra Şonya Yayınlar Sanat Yazıları dergisi, Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından Mayıs ve Kasım aylarında olmak üzere yılda iki kez yayımlanan hakemli bir dergidir. Yayın dili Türkçedir. Bugüne kadar 39 defa basılmış, son sayısı Kasım 2018 tarihinde çıkmıştır. Derginin yayıma hazırlama, düzenleme ve denetleme, basım gibi tüm aşamaları Hacettepe Üniversitesi adına, üniversiteye bağlı kurum ve kuruluşlar tarafından gerçekleştirilir. Dergide; mimarlık, resim, heykel, seramik, grafik, müzik gibi farklı disiplinlerde çeşitli araştırma, düşünce ve sentezleri içeren, geleneksel sanat, disiplinler arası sanat gibi konulardaki araştırma ve derleme makaleleri yer almaktadır. Dış bağlantılar HÜGSF Yayınları Sarsılan İmge - Pera Müzesi Kaynakça Kategori:Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri