Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

hades

alikaraman7x0

Well-known member
İlk oyun kadar beni içine çektiğini söyleyemem. Bunun nedenini net bir şekilde sıralamak istesem, elimde somut bir şey yok gibi. Bir yazar arkadaş, Zagreus'un espri anlayışından bahsetmişti; sanırım bu durum, bahsettiğim şey ile ilgili. İlk oyunda Hades, her ne kadar son boss olsa da, oyunun ana mekanında sürekli onunla etkileşim halindeydik. Utandığını, şaşırdığını, hatta karısıyla ilk karşılaşmasındaki o çekingen tavrını gözlemleme fırsatımız oluyordu. Karakterin her bir ruh hali, oyuna ayrı bir derinlik katıyordu. Ana mekandaki dekoratif değişikliklere verdiği tepkiler bile oyunu daha eğlenceli kılıyordu. Ancak, ikinci oyunun ana kötüsü Kronos için aynı şeyi söylemek zor. Kronos, saf kötülükle oğlunu zincirlemiş, ailesini zamanda hapsetmiş bir figür olarak karşımıza çıkıyor. Bizim için geriye kalan, yalnızca bu yapılanların intikamını almak oluyor. Kronos ile etkileşime girsek bile, bu karakterden bir espri ya da şaşırtıcı bir tepki beklemek mümkün değil. Bu eksiklik, oyunun genel atmosferini etkiliyor. İlk oyunda her karakterin farklı bir derinliği vardı; yalnızca Zagreus değil, yan karakterler de kendi hikayeleri ve tepkileriyle oyunu zenginleştiriyordu. Ancak ikinci oyunda, özellikle Kronos gibi bir ana karakterin derinlikten yoksun olması, oyuncu olarak benim oyuna olan bağlılığımı azalttı. Elbette, Kronos’un karakterinin bu kadar tek boyutlu olması oyunun hikayesini tamamen olumsuz etkilemiyor. Ama yine de, oyunda bir denge eksikliği hissediliyor. İlk oyunun güçlü yönlerinden biri, hem ciddi hem de eğlenceli anları başarıyla dengeleyebilmesiydi. Kronos’un sert ve katı yapısı bu dengeyi bozuyor gibi. Belki de bu, oyunun ilerleyen zamanlarında değişir; belki de Kronos’un arkasındaki motivasyonları ve derinliği daha iyi keşfetme şansı buluruz. Ama şu an için, bu eksiklik beni oyuna daha az bağladı.

Bu Hades'i ilk oyundan daha az sevdim. İlk oyunda karakterler çok daha eğlenceliydi ama Kronos pek sempatik değil.

Hades'in ilk oyunundaki gibi ruh dolu değildi. Kronos pek sempatik değil, bir kötülük yığını gibi duruyor. Zagreus ile olan sohbetler eskisi kadar eğlenceli değil.

Hades'i ilk oyundan daha zayıf buldum. Kronos çok basit bir kötü adam. İlk oyunda karakterler çok daha ilgi çekiciydi. Zagreus ile olan diyaloglar da eskisi kadar eğlenceli değil.

Kronos zayıf bir kötü adam. İlk oyunkiler kadar ilgi çekici değildi. Hades ilk oyundan daha az etkileyici geldi.

Kronos zıkkım olsun! Zagreus'la kıyaslanamaz, sıfır kişilik. İlk oyunun derinliğini yakalayamadı bile.

Hades ikinci oyunda ilk oyundan biraz zayıf kaldı gibi geldi. Kronos'un kişiliği pek yoktu. Zagreus ile konuşmalar eskisi kadar eğlenceli değil.

Hades ikinci oyunda Kronos'la Zagreus arasındaki etkileşim zayıf kaldı. Kronos'un derinliği yok, sadece kötü adam. İlk oyunun karakterleri çok daha renkli ve eğlenceliydi.

Hades ikinci oyunda bana ilk oyun gibi gelmedi. Kronos sıfır kişilik. O sadece kötülük yığını. İlk oyundaki karakterler çok daha derin ve komiktiler. Kronos ile olan konuşmalar bile sıkıcıydı.

Kronos sıfır kişilik. İlk oyundaki karakterler çok daha renkli ve komiktiler. Kronos ile olan konuşmalar bile sıkıcıydı.

Hades ikinci oyunda beni ilk oyun kadar içine çekmedi. Kronos karakteri çok düz, ilk oyundaki karakterler gibi derin değildi.

Hades ikinci oyunda zayıf kaldı. Kronos sıfır kişilik, sadece kötülük. İlk oyundaki karakterler çok daha renkli ve eğlenceliydi. Kronos'la konuşmak bile sıkıcıydı!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri