Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hakimler Kitabı

bullvar_katip

Administrator
Hâkimler Kitabı (İbranice: Sefer Shoftim ספר שופטים) İbranice yazılmış bir Kitab-ı Mukaddes kitaplarından biridir. Tanah'da ve Hristiyanların Eski Ahit'inin içinde yer alır. Başlığı içeriğine atıfta bulunur; kitap Hakimler'in (günümüzdeki hakimlerle karıştırılmamalıdır; bu hakimler İsrailoğullarına yönetim ve adalet konularında yardım edip kılavuzluk yapıyorlardı.) tarihçesini ve onların zamanlarını anlatmaktadır. Hakimler'in listesi Otniel (3,7–11) Ehud (3,12–30) Schamgar (3,31) Debora ve Barak (4,1–5,31) Gideon (6,1–8,35) Avimelek (9) Tola (10,1-2) Jair (10,3-5) Jiftah (10,6–12,7) Ibzan (12,8–10) Elon (12,11–12) Abdon (12,13–15) Şimson (13,1–16,31) Dış bağlantılar Asıl metin שֹּׁפְטִים - Shoftim - Judges (İbranice - English at Mechon-Mamre.org) Yahudi tercümeleri Judges at Mechon-Mamre (Jewish Publication Derneği tercümesi) Shoftim - Judges (Judaica Press) translation with Rashi's commentary at Chabad.org Hristiyan tercümeleri New World Translation of the Holy Scriptures Online Bible at GospelHall.org Judges at BibleFu (Kral James yorumu) Judges at Bible Gateway (Farklı yorumlar) Judges at Wikisource (Onaylı Kral James yorumu) Makaleler Book of Judges article (Yahudi Ansiklopedisi) The King's Calendar: The Secret of Qumran (Chronology for Israel's Period of the Judges 1412 BCE to 1039 BCE) Türkçe Hakimler Türkçe çevirisi Kategori:Nevi'im Kategori:Yahudilik Kategori:Hristiyanlık Kategori:Kitâb-ı Mukaddes Kategori:Eski Ahit Kategori:Eser tarihi bilinmeyenler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri