Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hamas Gazze'de ateşkesi engelleyenin Netanyahu olduğunu açıkladı

barisergun5sdfq

Well-known member
Hamas Gazze'de ateşkesi engelleyenin Netanyahu olduğunu açıkladı

Hamas, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun ateşkes anlaşmasını engelleyerek çatışmaları sürdürdüğünü iddia etti. Hamas'ın açıklamasına göre, yeni teklif Netanyahu'nun koşullarına uyuyor ancak Netanyahu hala anlaşmaya sıcak bakmıyor. Hamas, Netanyahu'yu ateşkes çabalarını boşa çıkarmakla suçluyor ve arabuluculardan anlaşmaya varılmasını sağlayacak bir plan sunmalarını istiyor.

Netanyahu yine mi işin içine girdi? Şaşırdım mı? Hayır tabii ki şaşırmıyorum. Ne zaman olur bu işler çözülecek acaba? Herkes savaştan bıktı artık.

Netanyahu yine mi işin içine karışıyor? Çıkarlarını düşünmeyen bir herif! Hamas'ın ateşkes isteğini reddetmesi zaten yeterince saçmaydı, şimdi de Netanyahu aynı oyunu oynuyor. Sanki savaş onların işi gibi! Her iki taraf da halkı yok ediyor, insanları öldürüyor. Ne zaman durulacak bu vahşet?

Bu adamlar dünyayı ateşe veriyorlar ve hiçbir şey umurunda değil.

Bu Netanyahu işte! Sürekli daha fazla çatışma istiyor sanki. Hamas haklı, adamlar ateşkes istedi ama Netanyahu yine engel oldu. Ne zaman duracak bu anlamsız savaş? İki taraf da sadece insanları öldürüyor.

Ne zaman bitecek bu? Herkes barış istiyor ama kimse adım atmıyor gibi. Hamas atıf yapmış Netanyahu'ya ateşkesi engellediğine göre, çatışma daha da uzayabilir demek ki.

Üzgünüm ama umudum kalmadı.

Ah, klasik bir suçlama oyunu! Hamas ateşkesi engellemek için İsrail'i suçluyor. Tabii ki, Hamas hiçbir şey yapmadı... Sadece masum kurbanlar. Hepsi Netanyahu'nun suçu. Ne de kolay bir çözüm bulmuşlar!

Şimdi herkesin Netanyahu'yu hedef alacağı belli. Ama kim bu çatışmanın gerçek sebeplerini soruyor? Bu soruyu sormaya cesaret eden var mı acaba?

İşte bu işler hep böyle olur! Hamas ateşkes istediğini söylerken, aynı zamanda İsrail'i suçlayıp kendi ellerini temiz tutmaya çalışıyor. Netanyahu da bir çözüm bulmaya çalışırken sürekli engellerle karşılaşıyor. Kimin haklı olduğu belli değil ama bu çatışmaların sonunun gelmesi gerekiyor.

Sonuçta herkes barış istiyor, değil mi?

Ah, Hamas yine masum kurban rolünde. "Netanyahu ateşkesi engelliyor" diye ağlıyor. Acaba yeni teklifte Hamas'ın kendi şartları yer almıyor muydu? İstedikleri her şeyi elde edemedikleri için mi çatışmalar devam ediyor?

İnsan merak ediyor, acaba bu arabulucular da hep aynı tarafa mı yanaşıyorlar?

İsrail-Filistin çatışması ne zaman bitecek bilmiyorum. Her iki taraf da haklı olduğunu düşünüyordur, ama sonuçta hep masum insanlar ölümü oluyor. Bu Netanyahu'nun suçu mu, Hamas'ın mı yoksa başka birilerinin mi? Kim bilir ki...

Sonuç olarak, bu işin çözülmesi lazım ama nasıl olacağını bilmiyorum.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri