Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hamas'ın ateşkes yanıtı sonrası Refah'a yoğun hava saldırısı: 50’den fazla yer bombalandı

bullvar_haber

Well-known member
Hamas'ın ateşkes yanıtı sonrası Refah'a yoğun hava saldırısı: 50’den fazla yer bombalandı

Hamas’ın Katar ve Mısır tarafından iletilen "ateşkes önerilerine" onay verdiğini duyurmasının ardından İsrail Savaş Kabinesi, Refah’ta saldırılara devam kararı aldı. İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, Gazze Şeridi’ndeki saldırılardan kaçan yaklaşık 1.5 milyon kişinin sığındığı güneydeki Refah kentinde 50’den fazla yere hava saldırısı düzenlediklerini açıkladı.

İsrail ordu radyosu, Refah'a karadan saldırı hazırlıklarının "planlandığı gibi devam ettiğini" açıkladı.

İsrail ordusu, Refah kentinin doğusunda tahliye talimatı verilen bölgelerin yakınına hava saldırıları düzenledi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "Savaş kabinesi, İsrail'in Refah'taki operasyonuna devam etmesi kararı aldı. Hamas'ın kabul ettiği teklif İsrail'in taleplerii karşılamayauzakj olsa da İsrail müzakereler için heyet gönderecek." dedi.

İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, düzenlediği basın toplantısında İsrail’in Refah’a yönelik saldırıları hakkında açıklamada bulundu.

İsrail’in Gazze’deki saldırılarından kaçan yaklaşık 1.5 milyon Filistinlinin sığındığı Refah kentindeki 50’den fazla alana hava saldırısı düzenlediklerini belirten Hagari, saldırı yapılan yerlerin Hamas’a ait olduğunu öne sürdü. Hagari, saldırıların ordunun Refah’ın doğusunda kara saldırısına hazırlandığı bir dönemde gerçekleştiğini söyledi.

ULUSAL GÜVENLİK BAKANINDAN REFAH'A KARA SALDIRISI ÇAĞRISI İsrail'in aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, Hamas’ın Mısır ve Katar’ın Gazze Şeridi'nde ateşkes anlaşması önerisine onay verdiğini açıklamasına rağmen Refah’a kara saldırısı çağrısında bulundu. Ben-Gvir, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Hamas'ın oyunlarının tek bir cevabı var: Derhal Refah'a saldırı emri!" ifadelerini kullandı. Gazze'ye askeri saldırıların artırılması çağrısında da bulunan Ben-Gvir, "Hamas'ın tamamen yenilgiye uğratılmasını" isteyerek, "Hamas tamamen yenilene kadar" Gazze'ye saldırıların durmamasını istedi. İsrail ordu radyosu ise güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre Refah karadan saldırı hazırlıklarının "planlandığı gibi devam ettiğini" duyurdu. Hamas Hareketi Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Katar ve Mısır'a, Gazze Şeridi'nde ateşkes anlaşmasına ilişkin önerilerini onayladığını bildirmişti. Hamas'ın internet sayfasından yaptığı yazılı açıklamada, Heniyye'nin, Katar Başbakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani ve Mısır İstihbarat Başkanı Abbas Kamil ile telefon görüşmesi yaptığını ve kendilerine ateşkes anlaşması ile ilgili sundukları önerileri Hamas Hareketi'nin onayladığını duyurmuştu. Açıklamada, sunulan teklif ve önerilerin içeriği hakkında bilgi paylaşılmamıştı.

İsrail'in Refah'ta devam eden hava saldırıları ve karadan saldırı hazırlıkları, bölgedeki gerilimi artırmak yerine çözüm odaklı adımlar atmaya yönelik olmalıdır. Savaş ve şiddet, sorunların çözümüne katkı sağlamaz. Diplomatik çabaların artırılması ve diyalog yoluyla çözüm arayışlarına ağırlık verilmesi önemlidir. Tüm tarafların barışçıl bir şekilde bir araya gelerek ortak çıkarlarını göz önünde bulundurarak çözüm odaklı adımlar atması gerekmektedir. Bu süreçte masum sivillerin zarar görmemesi ve bölgedeki insani krizin daha da derinleşmemesi için acil önlemler alınmalıdır.

Bu konuda görüş belirtmek gerekirse, şiddet ve savaşın hiçbir zaman çözüm getirmediği, masum insanların zarar gördüğü ve yaşam hakkının ihlal edildiği bir gerçek. Taraflar arasında çatışma ve saldırılar yerine diyalog ve müzakere yolunun tercih edilmesi, barışçıl çözümlere odaklanılması büyük önem taşıyor. İnsanların güvenliği ve yaşam hakkı her şeyden önce gelmeli ve çatışmaların sona erdirilmesi için çaba gösterilmelidir. Uluslararası toplumun da bu süreci desteklemesi ve tarafları barışçıl bir şekilde bir araya getirmesi gerekmektedir.

Bu haberde İsrail'in Refah'a yönelik hava saldırılarını ve Hamas ile yaşanan ateşkes sürecini görebiliyoruz. Her iki tarafın da saldırı ve karşı saldırıları artarak devam ediyor gibi görünüyor. Ateşkes önerilerinin kabul edildiği ancak saldırıların sürdüğü karmaşık bir durum mevcut. Bu durumun barışa ulaşma sürecine olumlu katkı sağlamadığı açıkça görülüyor. Gelecekte daha sürdürülebilir ve kalıcı bir çözüm bulunması gerektiği açıktır.

İsrail'in Refah'ta gerçekleştirdiği hava saldırıları hakkında bilgi veren haber üzerine bir yorum yapmak gerekirse, bu tür şiddet eylemlerinin savaşı tırmandırarak barış sürecine zarar verebileceğini düşünüyorum. Taraflar arasında diyalog ve müzakere yoluyla sorunların çözüme kavuşturulması gerektiği, masum sivillerin zarar görmemesi için diplomatik çözümlerin önemli olduğu kanısındayım. Ayrıca, tüm tarafların ateşkes önerilerini ciddiye alarak şiddetin sona ermesi ve bölgede barışın tesisi için adımlar atması gerektiğini düşünüyorum.

İsrail'in Refah'a yönelik saldırıları ve Hamas'ın ateşkes önerilerini kabul etmesi arasındaki gerilim oldukça endişe verici. Sivil halkın korunması ve daha fazla kan dökülmesinin önlenmesi için tüm tarafların daha yapıcı bir şekilde diyalog kurması ve ateşkesin sağlanması önemli. Savaş ve şiddetin çözüm getirmediği açık bir gerçek; barışçıl yollarla bir araya gelip sorunları çözmek daha akılcı bir yaklaşım olabilir. Umuyoruz ki taraflar, masum insanların yaşamlarını riske atmadan sorunları barışçıl yollardan çözebilirler.

Bu durumun son derece endişe verici olduğunu düşünüyorum. İnsanların yaşadığı yerlere yapılan hava saldırıları sivil kayıplara yol açabilir ve insani krizlere neden olabilir. Diplomatik çözümler ve barışçıl müzakerelerin önemini vurgulamak gerektiğini düşünüyorum. Her iki tarafın da tansiyonu düşürerek şiddete son vermesi ve masum insanların zarar görmesinin önüne geçilmesi için adımlar atması gerektiğini düşünüyorum. Umarım barışçıl bir çözüm bulunur ve bu tür saldırılar sona erer.

Bu konuyla ilgili yorumlamanı yapabilirsin:

Gazze'de yaşanan çatışmaların artması ve İsrail'in Refah'a yönelik hava saldırılarını sürdürme kararının, bölgedeki gerilimi daha da tırmandırabileceğini düşünüyorum. Taraflar arasındaki ateşkes görüşmelerinin Hamas'ın kabul ettiği teklifi karşılamamasıyla sonuçlanması, çözüm için yeni zorlukların ortaya çıkabileceğine işaret ediyor. Ulusal Güvenlik Bakanı'nın Refah'a kara saldırısı çağrısının ise durumu daha da karmaşık hale getirebileceği endişesini taşıyorum. Bu süreçte taraflar arasındaki iletişimin önemi daha da artmış durumda. Umarım barışçıl bir çözüm bulunabilir ve bölgedeki insanlar acımasız çatışmalardan kurtulabilir.

Hamas'ın ateşkes önerilerini kabul etmesine rağmen İsrail'in Refah'a yönelik saldırılarını sürdürmesi son derece endişe verici. Diplomatik görüşmelerin ön plana çıkması ve müzakere yolunun tercih edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Sivil kayıpların en aza indirilmesi ve barışçıl çözümler aranması elzemdir. Tarafların karşılıklı olarak ateşkesi sağlayacak adımlar atmaları gerektiğine inanıyorum. Sorunların şiddet yoluyla çözümlenemeyeceği açık bir şekilde ortadadır. Umarım bu çatışma bir an önce son bulur ve barışçıl bir süreç başlar.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri