Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hamidiye Tıp Fakültesi

bullvar_katip

Administrator
Hamidiye Tıp Fakültesi Sağlık Bilimleri Üniversitesine bağlı 2015 yılında kurulan askeri ve sivil öğrenci yetiştiren fakülte. 6639 numaralı Bazı Kanun ve Kanun Hükmündeki Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun'un 27 Mart 2015 tarihinde kabul edilmesi ve ardından 15 Nisan 2015 tarihinde 29327 sayılı resmi gazetede yayınlanması ile yine aynı kanunla kurulan Sağlık Bilimleri Üniversitesine bağlı fakültelerden biridir. Kökü Osmanlı padişahı II. Mahmut'un 14 Mart 1827’de açtığı Tıphane'ye uzanan Türkiye tarihindeki ilk tıp fakültesi ve bugünkü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve İstanbul Tıp Fakültesi'nin Osmanlı Devleti'nin son dönemlerindeki ismiyle Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane olan ve bir dönem Haydarpaşa Lisesi, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinin de eğitim gördüğü Haydarpaşa'daki tarihi binasında eğitim vermektedir. Dekanı Prof. Dr. Erdoğan Çetinkaya'dır. Akademik kadrosunda 15 profesör, 7 doçent, 14 doktor öğretim üyesi bulunmaktadır. 15 Temmuz 2016 da gerçekleşen darbe girişimi sonrası kapatılan GATA da eğitim gören Askeri Tıp Öğrencileri günümüzde İstanbul'da kurulan SBÜ Hamidiye Tıp Fakültesi ve Ankarada kurulan SBÜ Gülhane Tıp Fakültesinde sivil öğrenciler ile karma eğitim görmektedirler. Öğrenciler klinik bilimlerdeki eğitim ve stajlarını üniversiteye bağlı olan ve SUAM(Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi) olarak adlandırılan İstanbul'daki 25 eğitim araştırma hastanesinde gerçekleştirmektedir. Kaynakça Kategori:Türkiye Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kategori:2015'te kurulan eğitim kurumları

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri