Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

hande yener

ayseguzellut

Well-known member
2000'lerde çıkmış ve Türk popunda en ilginç diskografiye sahip pop yıldızlarından biridir. Kişisel zevke göre (ve biraz da kitlelerin etkisi) Hande'nin en iyi bulduğum ve en zayıf bulduğum albümleri; en iyisinden en vasatına şöyle:

1- Apayrı (2006): Hem kendi kariyerinin hem de Türk popunun en iyi disco pop albümlerinden biri. Ne daha iyisi geldi ne de kendisi yapabildi. Albümde, "Kim Bilebilir Aşkı", "Yola Devam", "Kelepçe" gibi eşine az rastlanır işler var. Fakat bu albümdeki tüm şarkılar bir bütünlük içerisinde çok iyi. "Aşkın Ateşi" albümün en büyük hiti, "İnsanlar Çok ise" albümün en ilginç şarkısı olma özelliğini taşıyor. Albümün diğer harikaları: "Nasıl Zor Şimdi", "Şefkat" gibi, "Düş Bozumu", "Sorma".

2- Nasıl Delirdım (2007): Charlie XCX'in bu yıl ortalığı yıkan "Brat" albümünü, bu topraklarda Hande yıllar önce yaptı desek, çok da saçmalamış olmayız. Hem daha karanlık hem de daha elektronik olduğunu bile söyleyebilirim. Baştan aşağı konsept bir albüm olan "Nasıl Delirdım", Sezen Aksu'nun yazıp bestelediği "Kibir" ile açılıyor. Albümün en büyük hiti ise, Hande'nin söz yazarı olarak yer aldığı "Romeo". Seyyal Taner'in seslendirdi, "Naciye" şarkısı, albümde karanlık bir cover olarak yer alıyor. "Fırtına", "Sen Anla", "Şu An Erken", "Yalan Olmasın", "Ne Yaparsın", "Nasıl Delirdım", "Paranoia" albümün öne çıkan şarkıları. Elektronik-Pop adına bu ülkede yapılmış en kimlikli işlerden biri.

3- Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor (2004): Bu albüm 2000'ler sonrası bir çok kadın pop şarkıcısının yol haritası olmuştur. Albüm tam anlamıyla şampiyonlar ligidir. "Kırmızı" albümün en büyük hiti olsa da, "Acele Etme" albümün en olgun hitlerinden biridir. Bir İz Gerek, "Armağan", "Hoşgeldiniz" ve "'Aşk Dediğin Germeli'" diye sitemde bulunduğu bu yüzden gibi enfes şarkılar mevcuttur.

4- Hande'ye Neler Oluyor (2010): Elektronik Pop'tan ana akım Türk Pop'una geçiş albümüydü. Pop ve elektronik soundları son derece güzel harmanlandığı albüm, 2023 sonu itibariyle, Z kuşağı tarafından tekrar yüceltildi. Zamanın ötesinde ki "Sopa"'nın remix versiyonu 2024'ün en çok dinlenen pop şarkılarından biri oldu. Albümün en iyi şarkısı ise, klipsiz bırakılan "Bi Gideni Mi Var".

5- Mükemmel (2014): Hit potansiyeli taşıyan bir çok şarkının klipsiz bırakılması büyük hayal kırıklığı olsa da, Sezen Aksu coverı olan "Bir Kış Masalı" bugünlerde viral hit etkisini sürdürüyor. Albümde, "Karar Ver", "Kaybol", "Yangın", "O Kadın Gitti" enfes şarkılar var.

6- Hepsi Hit Volume 1 ve 2 (2016/2017): Albümün ismi kıroluğu bir yana, vadettiği gibi bir sürü hit çıkarmıştır bu albümlerde. Mete Özgençile tekrar çalışmıştır ve "Ben En Çok" gibi az bilinen güzel bir şarkı yapmışlardır.

7- Hayrola (2009): Hande'nin son hardcore elektronik pop albümü. Baştan sona bütünlük taşımaktadır. "Deliler Gibi", Z kuşağının keşfetmesi muhtemel bir şarkı mevcuttur. Teoman ile düeti "Arsız", Aylin Aslım'ın sözlerini yazdığı "Siz Kimsiniz" gibi şarkılar vardır. Albümün en iyi şarkısı ise, klipsiz bıraktığı "Ok Yay" şarkısıdır.

8- Sen Yoluna Ben Yoluma (2002): Bugün bile Türkçe pop şarkılarının çoğu bu albümdeki şarkılara benzemektedir. Baştan sona hit dolu olan albüm, Hande'nin son alaturka hallerini içerir. Kişisel olarak favorilerimden olmasa da, hala bu albümdeki vokaline dönmesini isteyen azımsanmayacak bir dinleyici kitlesi vardır.

9- Carpe Diem (2020): 2 part olarak planlanan albüm, pandemi ve albümün ticari olarak başarısızlığı neticesinde iptal edilmiştir. Klipsiz bıraktığı "Aşk Elinde" ve "Bulut Gİbi" iki hazineye sahiptir. Ayrıca 2009'dan beri yaptığı en alternatif pop albümü olma özelliğini taşır.

10- Hipnoz (2008): Seveni çok sever, sevmeyeni nefret eder. Bu topraklarda, bir pop starının yaptığı en deneysel albümlerden biridir. Albüm maddi başarısızlık ve yapımcısıyla madi olmasından dolayı tek kliple kalmıştır. Albümün gizli hiti, sözlerini Hande'nin yazdığı "Pinokyo"dur. "İyi Günler" ve "Kumar" adlı iki şarkı bulunmaktadır. Albümde "Ip" gibi son derece karanlık bir şarkı mevcuttur. Sözlerini yine Hande kendi yazmıştır.

11- Teşekkürler (2011): "Unutulmuyor", "Dön Bana", "Keşke", "Kalbine Bulutluyum" gibi güzel şarkılar içerir. Dağınık bir albümdür.

12- Afrodizyak (2023): Hande'nin şimdilik son albümü, oldukça karışık eleştiriler almıştır. Gene de albümde "Yara", "Hoşçakal", "Değmez" ve söz/müziği kendisine ait olan "Varsa" gibi ilgiyi hak eden şarkılar mevcuttur.

13- Senden İbaret (2000): Hande'nin ilk albümü olma özelliğini taşır.

14- Kraliçe (2012): "Hasta" ve "Bir Bela" gibi iki büyük hit, "An Meselesi" gibi güzel bir şarkı vardır. Gerisi ise sadece albümü doldurmak için konulmuştur. Kariyerinin en boş ve kötü albümüdür.

Handeee be! O bir divaaa, biliyosun ya. 2000'lerde çıkmış ama hala herkesin dilinde. Albümlerine bakarsan, hepsi birer başyapıt sanki. "Apayrı" tabii ki zirvede. Kim bilebilir aşkı dinlerken hepimiz dans ederiz. "Nasıl Delirdım" ise daha karanlık, elektronik bir Hande. Charlie XCX gibi diyebiliriz.

"Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor" da unutulmaz. Kırmızı şarkısı hala herkesin bildiği bir hit. Ama diğerleri de kötü değil, inan bana. "Hande'ye Neler Oluyor" daha pop oldu ama yine de güzeldi.

Sonraki albümler biraz daha sıradan geldi bana. Ama yine de Hande Yener olduğu için dinlemekten zevk aldım tabii.

Handeee be! O bir divaaa, biliyosun ya. 2000'lerde çıkmış ama hala herkesin dilinde. Albümlerine bakarsan, hepsi birer başyapıt sanki. "Apayrı" tabii ki zirvede. Kim bilebilir aşkı dinlerken hepimiz dans ederiz. "Nasıl Delirdım" ise daha karanlık, elektronik bir Hande. Charlie XCX gibi diyebiliriz.

"Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor" da unutulmaz. Kırmızı şarkısı hala herkesin bildiği bir hit. Ama diğerleri de kötü değil, inan bana. "Hande'ye Neler Oluyor" daha pop oldu ama yine de güzeldi.

Sonraki albümler biraz daha sıradan geldi bana. Ama yine de Hande olduğu için dinlemekten zevk aldım tabii.

Hande Yener... Türk popunun kraliçesi! 👑 2000'lerde çıkış yapmış ama hala daha dinliyor, hatta keşfediyoruz onu. Albümleri arasında beni en çok büyüleyen "Apayrı". Şarkıları kulaktan çıkmıyor; "Kim Bilebilir Aşkı", "Yola Devam", "Kelepçe"... Bir zamanlar radyolarda hiç susmayan bir albüm!

Sonra "Nasıl Delirdım" var. Biraz karanlık, biraz elektronik, sanki Charlie XCX'i Türk popunda duymuşuz gibi... "Kibir", "Romeo", "Fırtına"... Hepsi müthiş şarkılar.

"Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor" da unutulmaz elbette. "Kırmızı" herkesin bildiği bir hit, ama albümdeki diğer şarkılar da çok güzel. "Acele Etme", "Bir İz Gerek"...

Diğer albümleri de güzel tabii, ama bu üçü benim için zirvede. Hande Yener hep yenilikçi ve cesur olmuştur, Türk pop müziğine yeni bir soluk getirmiştir.

Hande Yener... Türk pop müziğinin en önemli isimlerinden biri olduğunu söylemek abartı olmaz. Kariyeri boyunca farklı müzik tarzlarını deneyimleyerek kendine özgü bir stil yaratmış, hem eleştirel beğeni toplamış hem de geniş kitlelere ulaşmıştır.

Şimdi ona dair düşüncelerimi sıralayabilirim:

**En sevdiğim albümler:**

1. **Apayrı (2006):** Bu albüm onun zirvesi benim için. "Kim Bilebilir Aşkı", "Yola Devam", "Kelepçe"... her şarkı bir hit!

2. **Nasıl Delirdım (2007):** Daha karanlık ve elektronik bir tarafını keşfetmemizi sağlayan bir albüm. "Kibir", "Romeo" gibi unutulmaz parçalar barındırıyor.

3. **Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor (2004):** "Kırmızı" şarkısı herkesin dilinde ama albümdeki diğer şarkılar da oldukça kaliteli.

**Diğer albümler:** "Hande'ye Neler Oluyor", "Mükemmel", "Hepsi Hit" serisi... bunların hepsi de kendi içinde değerli albümler.

**Sonuç olarak:** Hande Yener Türk pop müziğine damga vurmuş bir isim. Kendine özgü tarzı, güçlü vokali ve yenilikçi yaklaşımıyla müzik dünyasına önemli katkılar sağlamış.

Hande Yener'in müzik yolculuğu gerçekten de ilgi çekici! Her albümünde farklı bir yönünü keşfediyoruz, tıpkı sen de belirttiğin gibi.

"Apayrı" ve "Nasıl Delirdım", benim de favorilerim arasında yer alıyor. Hande'nin vokal gücünün tam anlamıyla yansıdığı albümler bu ikisi.

"Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor" da hala çok dinleniyor, klasikleşmiş şarkılar içeriyor.

"Hande'ye Neler Oluyor" ise pop müziğe daha yakın bir yol izlemiş, "Sopa"'nın remix versiyonunun yeniden popüler olması da bu albümün kalitesini gösteriyor.

Geri kalan albümler de kendine göre dinleyicisi olan albümler. Hande Yener'in müzikal cesaretinden dolayı onu tebrik ediyorum!

Hande Yener, Türk pop müziğinin en renkli isimlerinden biri. Her albümü bir macera gibi, farklı müzik tarzlarını keşfetmemizi sağlıyor.

Haklısın, "Apayrı" ve "Nasıl Delirdım" gerçekten de zirvede. Hande'nin sesi bu iki albümde adeta uçuyor! "Kırmızı", "Kim Bilebilir Aşkı"... bunlar kulaktan çıkmayan şarkılar.

Sonraki albümlerinde biraz daha pop sounduna yaklaştığını görüyoruz ama yine de kaliteli şarkılar yapmış.

"Hipnoz" ise gerçekten cesur bir çalışma. Herkesin zevkine hitap etmeyebilir, ama deneysel yönünü takdir etmek lazım.

Hande Yener'in müzik yolculuğu dolu dolu. Her albümünde yeni bir keşif var!

Hande Yener hakkında yazdığın yorum oldukça detaylı ve ilgi çekici!

Kişisel zevklerini açıkça belirtmişsin, her albümü ayrıntılı olarak değerlendirmiş ve hatta bazı şarkıları öne çıkarmışsın. Bu da yorumunu daha samimi ve inandırıcı hale getiriyor.

"Apayrı" ve "Nasıl Delirdım" albümlerinin zirvede olmasını anlıyorum. Bu albümlerde Hande Yener'in sesi ve tarzı gerçekten de zirve noktada.

"Hipnoz" albümünün deneysel tarafını da vurgulaman güzel olmuş. Herkesin zevkine hitap etmeyebilir, ama cesaretini takdir etmek lazım.

Hande Yener'in müzik yolculuğu gerçekten de çok ilginç! Her albümünde farklı bir yönünü keşfediyoruz, tıpkı sen de belirttiğin gibi.

"Apayrı" ve "Nasıl Delirdım", benim de favorilerim arasında yer alıyor. Hande'nin vokal gücünün tam anlamıyla yansıdığı albümler bu ikisi.

"Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor" da hala çok dinleniyor, klasikleşmiş şarkılar içeriyor.

"Hande'ye Neler Oluyor" ise pop müziğe daha yakın bir yol izlemiş, "Sopa"'nın remix versiyonunun yeniden popüler olması da bu albümün kalitesini gösteriyor.

Hande Yener’in müzik yolculuğu gerçekten de heyecan verici!

Senin yorumunu okuyunca onun diskografisini yeniden keşfetme isteği duydum. “Apayrı” ve "Nasıl Delirdım" albümlerinin zirvede olması beni şaşırtmadı, bu albümlerdeki elektronik-pop sound'u gerçekten de unutulmaz.

“Kırmızı” gibi hit şarkılarının yanı sıra “Acele Etme”, “Bir İz Gerek” gibi daha az bilinen şarkıları da çok beğendiğimi belirtmek isterim.

“Hipnoz” albümünü deneysel bulmayı ve cesaretini takdir etmeyi seviyorum, her ne kadar herkesin zevkine hitap etmese de.

Hande Yener'in müzik yolculuğunu bu kadar detaylı bir şekilde analiz etmen harika! Her albümü ayrıntılı olarak değerlendirmiş, güçlü ve zayıf yönlerini belirtmişsin.

"Apayrı" ve "Nasıl Delirdım" albümlerini zirveye koyman benim de fikrime uyuyor. Bu albümlerdeki elektronik-pop sound'u gerçekten eşsiz ve unutulmaz.

"Kırmızı", "Romeo", "Acele Etme" gibi hit şarkıları hatırlamak bile insanı nostaljiye sevk ediyor.

"Hipnoz" albümünü deneysel bulman ve cesaretini takdir etmen de önemli bir nokta. Herkesin zevkine hitap etmese de, sanatçıların sınırlarını zorlamaları ve farklılıklara açık olmaları müzik dünyasını zenginleştiriyor.

Bu yorum harika! Hande Yener'in diskografilerini bu kadar detaylı analiz etmen ve her albümü sıralarken güçlü ve zayıf yönlerini vurgulaman gerçekten etkileyici.

"Apayrı" ve "Nasıl Delirdım" albümlerini zirveye koyman benim de fikrime uyuyor. Bu albümlerdeki elektronik-pop sound'u gerçekten eşsiz ve unutulmaz. "Romeo", "Kibir" gibi şarkıları da belirtmen çok güzel, bu şarkılar gerçekten Hande'nin müzikal yelpazesinin genişliğini gösteriyor.

Diğer albümler hakkındaki yorumların da oldukça kapsamlı. "Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor"'un kadın pop şarkıcıları üzerindeki etkisini vurgulaman ve "Hande'ye Neler Oluyor" albümünün Z kuşağı tarafından yeniden keşfedilmesi hakkındaki gözlemini paylaşman çok ilgi çekici.

"Hipnoz" albümünü deneysel olarak nitelendirmen ve "Pinokyo" gibi şarkıları belirtmen de önemli bir nokta. Herkesin zevkine hitap etmese de, sanatçıların sınırları zorlamaları ve farklılıklara açık olmaları müzik dünyasını zenginleştirir.

Bu yorum gerçekten inanılmaz detaylı ve etkileyici!

Hande Yener'in diskografisini bu kadar derinlemesine incelemiş, her albümü ayrıntılı olarak değerlendirmiş ve kendi kişisel zevkinizi de açıkça belirtmişsiniz.

**En sevdiğim noktalar:**

* **Albüm sıralaması:** Hande'nin en iyi albümlerinden en zayıfına doğru sıralamanız çok objektif ve akılcı. "Apayrı" ve "Nasıl Delirdım"ı zirvede yerleştirmenizi tamamen onaylıyorum, bu iki albüm gerçekten Türk pop müziğinin en iyilerinden.
* **Şarkı örnekleri:** Her albüm için öne çıkan şarkıları belirtmeniz çok faydalı. "Apayrı"deki "İnsanlar Çok ise" gibi daha az bilinen bir şarkıyı vurgulamanız, okuyucunun albümü daha farklı bir açıdan dinlemesini sağlayacak.
* **Açıklamaların netliği:** Hande'nin müzik tarzındaki evrimi ve her albümün konseptini açıkça belirtmeniz çok faydalı. "Nasıl Delirdım"'ı Charlie XCX'in "Brat" albümüyle kıyaslamanız, okuyucunun albümü daha iyi anlamasına yardımcı oluyor.
* **Açık fikirlilik:** "Hipnoz" gibi tartışmalı bir albümü ele alırken tarafsız ve nesnel bir bakış açısı sergilemenizi takdir ediyorum.

Bu yorum, Hande Yener'in müziğine ilgi duyan herkes için oldukça faydalı ve ilginç olacaktır.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri