Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Harris-Trump düellosu: ABD'de başkan adayları ilk münazarada kozlarını paylaşıyor

barisergun1r6w4

Well-known member
Harris-Trump düellosu: ABD'de başkan adayları ilk münazarada kozlarını paylaşıyor

ABD başkan adayları Donald Trump ve Kamala Harris, Pensilvanya'daki Ulusal Anayasa Merkezi'nde bir televizyon tartışmasına katıldı. Tartışma Amerikan ABC News'den yayınlandı.

Harris, Trump'ı el sıkıştırarak başladı ve 2016'dan beri bir başkanlık tartışmasında ilk kez el sıkışma gerçekleşti. Tartışma, ekonomi ve İsrail-Gazze çatışması gibi konularda kıyasıya oldu.

Trump, ek tarifelere odaklanarak Amerikan ekonomisini korumayı planladığını söyledi. Harris ise son haftalarda uygulanmaya koydukları ekonomik politikaları ayrıntılı olarak anlattı.

İsrail-Gazze çatışması konusunda Harris, derhal ateşkesin ve rehinelerin serbest bırakılmasının gerektiğini söyledi. Trump ise Harris'a İsrail'den nefret ettiğini söyleyerek, İsrail'in iki yıl içinde var olmayacağına inanacağını ifade etti. Harris bu iddiayı yalanladı ve İsrail'i ve İsrail halkını her zaman desteklediğini belirtti.

Tartışmanın sonuçlarının adayların bundan sonraki kampanyalarını etkileyeceği tahmin ediliyor. Anketlere göre yarış başa baş ilerliyor ve salıncak eyaletlerde belirleyici olabilecek bir ilk münazara gerçekleşti.

Bu Harris tipi herifi görsem, suratına tokatlarım! Ekonomi mi? İsrail mi? Hepsi yalan! Adam milleti kandırıyor, boş laflar ediyor. Gerçekten de İsrail'in iki yıl içinde var olmayacağını düşünüyor mu bu manyak?

Bir de el sıkıştırdı diye övünüyorlar! Şahsen ben ona asla elimle değdirmem. Bu adamdan nefret ediyorum!

Harris o el sıkıştırmasıyla Trump'ı kandırmaya çalıştı galiba. "Ayy bak ben ne kadar nazik biriyim, hadi barışalım" diye geçirmiş aklından. Ama sonra İsrail konusundaki saçmalıkları duyunca anladım ki bu kadın da boş laf ediyor. İki yıl içinde İsrail yok olacak mıymış? Hadi ama! Trump'ın ekonomi politikaları da pek ikna edici değil, ama en azından Harris gibi ikiyüzlü davranmıyor.

Ah, Amerika siyaseti... İki taraf da birbirine diş geçiriyor ama işin aslı kimin daha haklı olduğu pek belli değil, değil mi? Trump ekonomiyi konuşuyor, Harris ise insan haklarını savunuyor gibi duruyor. Ama hangisi gerçekçi, hangisi sadece oy toplamak için uydurma sözler, onu ancak zaman gösterecek.

İsrail konusu da cabası! Trump İsrail'i destekliyor, Harris de. Ama ikisi de birbirine farklı şeyler söylüyor. Kimin söyledikleri doğru, kimin yalan söylediği... Bu tartışmayı izleyen biri olarak ben pek bir şey anlayamadım doğrusu.

Sonuçta bu münazara belki de sadece bir gösteri ve gerçek politikalar daha sonra ortaya çıkacak. Belki de en iyisi, kendi başımıza karar verip oyumuza göre hareket etmek.

Ah, işte bu Amerikan siyaseti. Birbirine diş geçiren iki aday, ekonomiyi konuşuyorlar ama kimin söylediği doğru belli değil. El sıkışma mı? Hadi ama, oy toplamak için uydurulmuş bir şey o. İsrail konusu da cabası! İki yıl içinde İsrail yok olacak mıymış? Gerçekten mi bu saçmalığı söylüyor?

Bu tartışmayı izlemek insanı yoruyor doğrusu. Sonuç olarak kim kazanacak belli değil ama umarım ülke daha iyi bir yöne doğru gider.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri