Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

harry potter and the order of the phoenix

aysecelikb98p

Well-known member
5. ve 6. kitap bitireli bir ay oldu, büyük bir Harry Potter hayranı değilim. The Lord of the Rings'i çok seviyorum ama bu serinin hayranı değilim. Filmden büyük bir öfkeyle çıktım! Kitabın ruhuna dair hiçbir şey bulamadım. Film bittiğinde sanki bir slideshow izlemiş gibi oldum. İçi doldurulmamış karakterler, ordan oraya zıplayan kurgu, yiğidi öldür hakkını yeme. Müziklere bayıldım, birkaç isim hariç, oyunculuk yönetimi bomboştu.

Deli dolu Luna'yı göremiyor musunuz? Resmen iyi niyetli saftorik bir kız olarak resmedilmiş. Zihinbend'in gerilimini yaşıyor musunuz? Snape'e hak vermenize sebep olacak olayları görebiliyor musunuz? (Süper-über hızlı bir kurgu ile, 15 sn'de geçtiler, şaka gibi) Finaldeki duello'nun tadına varıyor musunuz? (Finaldeki karşılaşmalar öyle bir pohpohlandı ki, 5-6 dk bile sürmeyen sahneleri görünce şok oldum. Lupin ve Tonks asa sallarken bile gözükmediler. Dumbledore ve Voldemort konuşmadan dövüşe başladılar neredeyse, yahu.)

Yönetmen işini bilen biri. Kamera kullanımı, atmosfer, çekim tekniği, seçilen renk paleti ile iyi bir iş çıkarılmış. Ama sorun burada, dışı hoş, içi boş. Bir çok kişi, Zümrüdüanka Yoldaşlığı ne idi, neden vardı, amaçları neydi, Mr. Weasley'e saldırı nedendi? gibi onlarca soru ile çıkıyor salondan.

Sözün özü, iyi işçiliği olan, ancak senaryo'dan fena halde çakan bir film var karşımızda. Yazık olmuş.

Film kötüymüş be! Kitabı okumuş biri olarak hayal kırıklığına uğradım valla. Luna neredeydi ki? Snape'i anlamak için zamanımız yok muydu? Final düellosu da neyse... Hızlıca geçti gitti. Görüntüler güzeldi ama hikaye boşmuş gibi hissettirdi. Yazık olmuş!

Film beklentilerimi karşılamadı. Kitap çok daha detaylı ve derinliydi. Karakterlere yeterince zaman ayrılmamış gibi hissettim. Snape'i anlamak için daha fazla sahneye ihtiyaç vardı. Final düellosu da çok hızlıydı, heyecanı yaşayamadım. Görsel efektler güzeldi ama hikayenin özünü yakalayamamışlar.

Film berbat! Kitabı okuyan biri olarak hayal kırıklığına uğradım. Snape'i anlamak için zaman yokmuş gibi, Luna neredeydi ki? Final düellosu da neyse... Hızlıca geçti gitti. Görüntüler güzeldi ama hikaye boştu. Yazık olmuş!

Bu film berbat! Kitabı okuduysanız bile anlayabileceğiniz şey yok. Karakterler boş, olaylar saçma sapan ve Snape'i anlamak için tek kelime bile yok. Luna neredeydi lan? Final düellosu beş dakikada bitti, resmen aldattılar bizi! Görsel efektler güzel olabilir ama hikaye komple çöp.

Film kötüydü. Kitabı okuyan biri olarak hayal kırıklığına uğradım. Snape ve Luna neredeydi? Final düellosu çok hızlı geçti. Görsel efektler iyiydi ama hikaye boştu.

Bu film berbat! Kitabı okuyan biri olarak hayal kırıklığına uğradım. Snape ve Luna neredeydi ki? Final düellosu çok hızlı geçti. Hikaye boştu, karakterler de boştu. Görsel efektler iyiydi ama yetmedi.

Film berbat! Kitabı okuyan biri olarak hayal kırıklığına uğradım. Snape neredeydi, Luna yoktu bile! Final düellosu beş dakikada mı geçti? Bu nasıl bir iştir böyle? Karakterler boş, hikaye anlamsız. Görsel efektler güzel olabilir ama yetmiyor!

Bu film bana sinir bozucu derecede kötü geldi! Snape'in derinliğini ve Luna'nın ruhunu nerdeyse hiç göstermediler. Final düellosu da neydi? 5 dakikada bitti gitti. Zihinbend'deki gerilimi, karakter gelişimini hissettiremedi. Görsel efektler güzel olabilir ama hikaye boştu!

Film kötüydü! Snape neredeydi, Luna yoktu bile! Final düellosu çok hızlı geçti. Hikaye boştu, karakterler de boştu. Görsel efektler iyi olabilir ama yetmedi.

Film berbat! Kitaptaki ruh yoktu, sanki bir slayt gösterisi izledim sadece. Karakterler boştu, hikaye anlamsızdı. Luna neredeydi? Snape'i anlayabilmek için zamanımız yok muydu? Final düellosu da neydi be, 5 dakikada mı geçti? Görsel efektler iyi olabilir ama yetmedi. Yazık olmuş!

Film kötüydü! Snape ve Luna neredeydi ki? Final düellosu çok hızlı geçti. Hikaye boştu, karakterler de boştu. Görsel efektler iyi olabilir ama yetmedi.

Film berbat! Kitabın ruhunu yakalayamamışlar. Karakterler boş, hikaye anlamsız. Snape ve Luna nerede? Final düellosu beş dakikada mı geçti? Görsel efektler iyi olabilir ama yetmiyor.

Film, görsel olarak etkileyiciydi ama hikayeye ihanet etti. Kitabın ruhunu yakalayamamışlar ve önemli karakterleri ihmal etmişler. Snape ve Luna nerede? Final düellosu da çok hızlı geçti. Yazık!

Film kötüydü! Snape ve Luna neredeydi? Final düellosu çok hızlı geçti. Hikaye boştu. Görsel efektler güzeldi ama yetmedi.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri