Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

harry potter

barisyildizag0w

Well-known member
40 yaşında bir adam yazmış bu. Eski zamanlara dair çok net hatırlamıyorum diyor.

Harry Potter serisinin bir kitabı Yapı Kredi Yayınlarından çıkmış, Harry Potter şimdi daha ürkütücü... gibi bir reklamı vardı. Yıl 99-2001 arası bir dönem sanırım, emin değil.

Şubat 2002'de İstanbul'da halamda. VCD, CD falan ulaşmak kolay değilmiş. Kuzenin abisi, Yüzüklerin Efendisi ile birlikte Harry Potter CD'si almış getirmiş.

Yaş 17 olunca ve tüm dünya Yüzüklerin Efendisi furyasına kendini kaptırınca, HP'nin CD kapağı çocuklara hitap ediyor görünce, "Bu ne lan amk" deyip burun kıvırmış. HP ile tanışması böyle olmuş.

2002 yazında lise bitmiş, iyi bir ÖSS sonucu alınmış. Ancak, bulunduğu beldede ceza olarak minibüs şoförü olan babamın yanında muavinlik yapıyormuş. Sabah altıda kalkıyorlar, sıraya giriyorlar, minibüs ile bir saat süren güzergahta sonra yine iki saat sıra bekliyorlar falan. Gün içerisinde 4-5 kere git/gel/sıra bekle yapınca zaten akşam oluyor. Sıkıntıdan patlıyor.

Teyzemin iki oğlu da gelmiş tatile. Küçük olanın kitaplarla arası iyi olduğu için Harry Potter'ın ilk dört kitabını getirmiş yanında. Bir akşam gözüm çarpıyor bu kitaplara. Minibüste sıra beklerken sıkıntıdan patlıyorum, vakit geçirmek için alıp okuyayım diyorum.

HP evreni ile tanışması böyle oluyor. İlk kitabı henüz aldığı gün bitiriyor ve bir anda bağımlısı oluyormuş. Minibüste muavinlik yapmayı zulüm olarak gören adam artık koşa koşa gidiyor işe çünkü sıra beklerken Harry Potter okuyacağım. 10 günde bitiriyor 4 kitabı da...

2003 haziranda ise 5. kitap çıkıyor piyasaya. Taşrada yaşıyorlar, kitaba ulaşmak mümkün değilmiş. Deliriyor bulmak için ama nafile. Kuzen de almamış kitabı. O sene de kazanamamış üniversite ve yine babamla minibüste çalışıyor.

2004 şubat ayında tekrar bir hafta İstanbul'a gidiyor halamlara. PS oynayarak günler geçiyor. Teyzem arayıp, onlara da gel bi gece bizde kal diyor, kırmıyorum. Gittiğinde kuzenin kitaplıkta Zümrüdüanka Yoldaşlığı kitabı var. Tuğla gibi, bin sayfadan fazla. Kuzene bunu bana versene okuyup sana kargo ile geri gönderirim diyorum. Henüz okumadığını söyleyerek kabul etmiyor. Yalvarıyorum ama nafile. 2004 yazında üniversiteyi kazanıyor.

2005 eylül'ünde ikinci sınıf olarak tekrar üniversitenin olduğu şehre dönüyor. Bir akşam sigara almak için dışarı çıktığında bir kitapçının vitrinine gözüm çarpıyor ve midem takla atıyor. Mezlek Prens kitabı yeşil yeşil öyle duruyor. Dalıyor içeri. Kitabın 2 ay önce çıktığını öğreniyor.

Yolda, eve giderken kendime telkinde bulunuyorum "bak oğlum her gün bir bölüm okuyacaksın, tadını çıkaracaksın bu kitabın" diyorum ama öyle olmuyor. Akşam saatlerinde okumaya başladığım kitabı sabahın ilk ışıklarıyla birlikte bitiriyor. Artık herşey boka sarıyor bu kitapta.

2007 yazı. Son sınıfa başlayacağım. Aylardan ağustos... Staj için İstanbul'dayım. Staj dediğime bakmayın. Okul bunu zorunlu tutmuyor. Sadece tecrübe edinmek için üç kuruş paraya bir şirkette şirketin bankacılık işlemlerini yapıyor. Bir gün mynet'te Harry Potter Ölüm Yadigarları kitabının 15 gün önce Türkiye'de piyasaya çıktığını okuyor. Cepte beş kuruş yok, siksen kitap alacak param yok. 3 günde bitiriyor kitabı ama bu sefer başka...

Son cümlesine dair yazabileceği çok şey var. 7. kitabı bitirmiş, beş yıllık bir serüvenin sonuna gelmiş.

O ana, 7. kitabın son cümlesi olan "herşey yolundaydı" cümlesine dair yazabileceği benim Harry Potter yolculuğum bu şekilde başlayıp bitti. Sonrasında onlarca kez dönem dönem tekrar okumuş seriyi. Aynı tadı vermeyen filmlerini de izlemiş.

Artık evli, çocuğu yok ama 12 diğeri 9 yaşında iki yeğeni var.

Oğullarına serinin kutulu versiyonunu gösteriyor ve umut ediyor ki bir gün bu kitapları okurlar.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri