Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi

bullvar_katip

Administrator
Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Gaziantep ilinde bulunan bir vakıf üniversitesidir. 30 Temmuz 2008 tarihinde (Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'de Gaziantep Eğitim ve Hizmet Vakfı tarafından üniversite kurulması, 5799 ve 5796 Sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda değişiklik yapılmasına dair kanunla gerçekleşmiştir. Başkanlığını Hasan Kalyoncu’nun yaptığı Gaziantep Eğitim ve Hizmet Vakfı bünyesinde kurulan Gazikent Üniversitesinin temeli, 4 Aralık 2008’de Gaziantep’te atılmıştır. Eğitim hayatına “Gazikent” adıyla başlayan ve ilk öğrencilerini 2009-2010 yılında alan üniversite, 1 Temmuz 2012 yılında “Hasan Kalyoncu Üniversitesi” adını almıştır. Hasan Kalyoncu Üniversitesi; tarihi İpek Yolu’nun önemli bir kavşağı olan Gaziantep’te, “eğitim, araştırma ve yenilik” odaklı bir üniversite olmak amacıyla Güneydoğu Anadolu Bölgesinin ilk vakıf üniversitesi olarak kurulmuştur. Tarihçe 1980 yılında Hasan Kalyoncu öncülüğünde Gaziantep Eğitim ve Hizmet Vakfı kuruldu. Tarihi misyonuna uygun olarak temel hedefi; eğitime yatırım yaparak rekabetin hâkim olduğu küresel dünyada Gaziantep şehrinin ve Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu kaliteli insan sermayesinin yetişmesine yardımcı olan Vakıf, Üniversitenin kuruluş çalışmalarına 1996’da başlamıştır. Akademik yapı FAKÜLTELER Eğitim Fakültesi Eğitim Fakültesi Web Sayfası Fakülte Dekanı : Prof. Dr. Şener Büyüköztürk Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Okul Öncesi Öğretmenliği Sınıf Öğretmenliği İngilizce Öğretmenliği Özel Eğitim Öğretmenliği Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi Web Sayfası Fakülte Dekanı : Prof. Dr. Görün Arun Gastronomi ve Mutfak Sanatları İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Mimarlık Mutfak Sanatları ve Gastronomi Hukuk Fakültesi Hukuk Fakültesi Web Sayfası Fakülte Dekanı : Prof. Dr. Enver BOZKURT İletişim Fakültesi İletişim Fakültesi Web Sayfası Fakülte Dekanı : Prof. Dr. Gül Rengin KÜÇÜKERDOĞAN Görsel İletişim Tasarımı Radyo, Televizyon Ve Sinema İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Web Sayfası Fakülte Dekanı :Prof. Dr. Mazlum ÇELİK İktisat Bölümü İşletme Bölümü Psikoloji Bölümü Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Mühendislik Fakültesi Mühendislik Fakültesi Web Sayfası Fakülte Dekanı : Prof. Dr. Hanifi ÇANAKÇI Bilgisayar Mühendisliği Elektrik & Elektronik Mühendisliği İnşaat Mühendisliği Yazılım Mühendisliği Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Web Sayfası Fakülte Dekanı : Prof. Dr. Kezban Bayramlar Beslenme ve Diyetetik Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Hemşirelik Yüksekokullar Meslek Yüksekokulu Meslek Yüksekokulu Web Sayfası Yüksekokul Müdürü : Yrd.Doç.Dr. Semra ÇELİKLİ Adalet Programı Anestezi Programı İlk ve Acil Yardım Programı Diyaliz Bankacılık ve Sigortacılık Yabancı Diller Yüksekokulu Yabancı Diller Yüksekokulu Web Sayfası Yüksekokul Müdürü : Öğr. Gör. Mehmet Salih Yoğun Hazırlık Programı Serbest Seçmeli Dersler Servis Dersleri Enstitüler Fen Bilimleri Enstitüsü Fen Bilimleri Enstitüsü Web Sayfası Enstitü Müdürü : Prof. Dr. Muhammet Fatih Hasoğlu Sağlık Bilimleri Enstitüsü Sağlık Bilimleri Enstitüsü Web Sayfası Enstitü Müdürü : Prof. Dr. AYLA YAVA Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Bilimler Enstitüsü Web Sayfası Enstitü Müdürü : Prof.Dr. Mazlum ÇELİK Uzaktan Öğretim Merkezi Uzaktan Öğretim Merkezi Web Sayfası Kütüphane Mütercim Asım Kütüphanesi Kütüphane Web Sayfası Araştırma ve Uygulama Merkezleri Sürekli Eğitim Merkezi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Zeugma Kültürlerarası Diyalog Uygulama ve Araştırma Merkezi Göç, Nüfus Eğitim ve İstihdam Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Çevre ve Şehircilik Uygulama ve Araştırma Merkezi Üstün Yetenekliler Uygulama ve Araştırma Merkezi Kalyoncu Ortadoğu Araştırma Merkezi Kadın ve Aile Uygulama ve Araştırma Merkezi Mezunlarla İletişim ve Kariyer Merkezi Kaynakça ©www.hku.edu.tr Kategori:Gaziantep ilinde bulunan üniversiteler Kategori:Türkiye'deki vakıf üniversiteleri Kategori:2008'de kurulan üniversiteler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri