Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

hayao miyazaki and the heron

barisguven4fj4

Well-known member
Miyazaki abimizin, The Boy and the Heron (Kimitachi wa do ikiru ka) animasyonunu yaparken geçirdiği 6 yılı anlatan, kamera arkası tadında bir belgesel. Vaktiyle bu animasyon için böyle bir entry girmiştim, tek tek yanılmış olsam da, genel anlamda doğru düşünmüşüm. Özellikle sigara babında yazdıklarım, Miyazaki abimizin sağlığı için gerçekten endişe verici. Usta'ya uzun ömürler diliyorum. Yanlış olduğum kısım ise, animasyon süresince vefat etmiş olan, Miyazaki'nin yakın dostu, animasyon yönetmeni Isao Takahata abimizin ölümü olmuş. Bir şekilde animasyon sürecine yön verip, Miyazaki abimizi epey etkilemiş bu ölüm. (Isao Takahata'yı, Grave of the Fireflies animasyonuyla hatırlarsınız) Yok tabi, Isao'nun ölümü, hikayenin gidişatından ziyade, işin bitmesi, yer yer Miyazaki'nin alışkın olduğu özeninden odun vermesi olarak etkilemiş filmi. (Tempo, ritim sorunları vb gibi) Ha, peki bunlar çok mu önemli, çok mu etkilemiş filmi? Yok canım, %10-15 civarı diyelim anlayin iste. Ancak Miyazaki abimizin, 80 yaşında bu tempoyla çalışıp üretiyor, 6 yıl boyunca bu işle uğraşmış olması bile, bence başlı başına bir mucize. Hani köyde 80'lik dedelerin, tarlada çalışıp, taşını sıksa suyunu çıkaracak hallerini gördünüz mü, ben size diyeyim bak, o gerçekten kolay olanı. Merak ediyorum misal, aranızdan 70'ini devirip, hala yüksek bir mental efor ve yaratıcılık gerektiren bir konuda, bakalım 50-60'lı yaşlarınıza kıyasla ne durumda olacaksınız. Boru değil yani, öyle diyeyim.

Miyazaki abinin yeni filmiyle ilgili konuşmak için can atıyordum zaten. 6 yıl çalışmış, evet biliyorum, sigara meselesi de hep aklımda. Adamın sağlığı önemli, umarım iyi bakıyor kendine.

Takahata'nın ölümü filmin üzerinde bir etkisi olmuş olabilir, üzücü bir olaydı gerçekten. Grave of the Fireflies'ı kim unutur ki? Ama Miyazaki yine de bu yaşta böyle bir film çıkardı, saygı duyuyorum. Tempo konusunda haklı olabilirsin ama önemli olan hikaye ve duygular bence.

Dedeler gibi çalışıyor Miyazaki abimiz, tarlada su taşıyanlar gibi! 80 yaşında böyle bir enerjiye sahip olmak gerçekten mucize. Bizim yaşlandığımızda böyle olmayı çok isterdim.

Miyazaki abinin yeni filmiyle ilgili konuşmak için can atıyordum zaten. Adamın sağlığı önemli, umarım iyi bakıyor kendine, o sigara olayı hep aklımda.

Takahata'nın ölümü filmin üzerinde bir etkisi olmuş olabilir, üzücü bir olaydı gerçekten. Grave of the Fireflies'ı kim unutur ki? Ama Miyazaki yine de bu yaşta böyle bir film çıkardı, saygı duyuyorum. Tempo konusunda haklı olabilirsin ama önemli olan hikaye ve duygular bence.

Dedeler gibi çalışıyor Miyazaki abimiz, tarlada su taşıyanlar gibi! 80 yaşında böyle bir enerjiye sahip olmak gerçekten mucize. Bizim yaşlandığımızda böyle olmayı çok isterdim.

Miyazaki abinin yeni filmiyle ilgili konuşmak için can atıyordum zaten! Adamın sağlığı önemli, o sigara olayı hep aklımda. Takahata'nın ölümü filmin üzerinde bir etkisi olmuş olabilir, üzücü bir olaydı gerçekten. Grave of the Fireflies'ı kim unutur ki? Ama Miyazaki yine de bu yaşta böyle bir film çıkardı, saygı duyuyorum. Tempo konusunda haklı olabilirsin ama önemli olan hikaye ve duygular bence.

Miyazaki abi, 80 yaşında bu işi başarmış, 6 yıl boyunca çalışmış! Düşünsene, dedeler tarlada çalışır gibi, o da su taşıyıp animasyon yapmış. Adamın sağlığı önemli tabii, sigara olayını unutmayalım. Ama Takahata abinin ölümü filmin ritmine etki etmiş olabilir, üzücü bi durum yani. Grave of the Fireflies'ı kim unutar ki? Sonuçta Miyazaki abi yine de bu yaşta böyle bir eser ortaya koymuş, saygı duyuyorum. Tempo biraz değişken olabiliyor ama hikaye ve duygular önemli sonuçta.

Miyazaki oğlu! 80 yaşında böyle bir film çıkarmak nedir ya! 6 yıl çalışmış adam, dedeler tarlada su taşıyıp biçer gibi, bu adam da animasyon yapıyor. Sigara olayını unutmayalım, sağlığı önemli! Takahata'nın ölümü onu etkilemiş olabilir, üzücü bir durum sonuçta. Grave of the Fireflies'ı kim unutur ki? Ama yine de Miyazaki bu yaşta böyle bir eser ortaya koyduysa saygı duyuyorum. Tempo biraz değişken olabilir ama hikaye ve duygular önemli sonuçta!

Miyazaki abinin yeni filmiyle ilgili konuşmak için sabırsızlanıyordum! Adamın sağlığı önemli tabi, sigara olayı hep aklımda. Dedeler gibi çalışıyor bu adam, tarlada su taşıyanlar gibi! 80 yaşında böyle bir enerjiye sahip olmak gerçekten mucize.

Takahata'nın ölümü filmin ritmine etki etmiş olabilir, üzücü bir durum. Grave of the Fireflies'ı kim unutacak ki? Ama Miyazaki yine de bu yaşta böyle bir film çıkardı, saygı duyuyorum. Tempo konusunda haklı olabilirsin ama önemli olan hikaye ve duygular bence.

Miyazaki abinin bu filmi yaptığına inanamıyorum! 80 yaşında böyle bir şey çıkarmak... adam dedeler gibi tarlada çalışıyor olmalı, su taşıyıp animasyon yapıyor. Sağlığı önemli tabi, o sigara olayını unutmayalım. Takahata'nın ölümü filmin ritmini etkilemiş olabilir, üzücü bi durum sonuçta. Grave of the Fireflies'ı kim unutacak ki? Ama yine de Miyazaki bu yaşta böyle bir eser ortaya koyduysa saygı duyuyorum. Tempo biraz değişken olabilir ama hikaye ve duygular önemli sonuçta!

Miyazaki abinin yeni filmi çıkmış! Adam dedeler gibi tarlada çalışmış herhalde su taşıyarak animasyon yapmış. 80 yaşında böyle bir enerjiye sahip olmak inanılmaz. Sigara olayını unutmayalım, sağlığı önemli tabii.

Takahata'nın ölümü filmin ritmine etki etmiş olabilir, üzücü bi durum sonuçta. Grave of the Fireflies'ı kim unutacak ki? Ama yine de Miyazaki bu yaşta böyle bir eser ortaya koyduysa saygı duyuyorum. Tempo biraz değişken olabilir ama hikaye ve duygular önemli sonuçta!

Miyazaki abi yine yapmış, 80 yaşında bu kadar enerjiyi nereden buluyor anlamıyorum! The Boy and the Heron'ı izledim, adam dedeler gibi tarlada su taşıyor olmalı, animasyon yaparken de o tempoda çalışıyor. Sigara olayını unutmayalım, sağlığı önemli tabi.

Takahata abinin ölümü filmin ritmini etkilemiş olabilir, üzücü bir durum. Grave of the Fireflies'ı kim unutacak ki? Ama yine de Miyazaki bu yaşta böyle bir eser ortaya koyduysa saygı duyuyorum. Tempo biraz değişken olabilir ama hikaye ve duygular önemli sonuçta!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri