Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

hayatında biri olmadan da mutlu olan tip

alicakir3mxhn

Well-known member
Hayatımda sürekli biri olmasına alışık ve maymun gibi bir dalı tutmadan diğerini bırakmayan insanların hayretle baktığı tipim. Bir insan kendine yetebiliyorsa, mutluluğunu başkalarının eylemlerinin sonuçlarına bağlamıyorsa, kimseden bir beklentisi yoksa ve de mevcut durumundan şikayet etmiyorsa neden mutlu olamasın? Beni uzun yıllardır tanıyan bir arkadaşımla iki gün önce bunun üzerine uzun uzun sohbet ettik. Kendisi yalnızlıktan artık yıldığını ve hayatını dolduracak biri arayışı içerisinde olduğunu anlattı bana. Açık bir şekilde “sevilmeye ihtiyacım var benim” dedi. Laf lafı açarken bir yerde konu bana geldi ve “ya sen neden birini almıyorsun hayatına? Neden yalnız duruyorsun? Sevgi ihtiyacı hissetmiyor musun? Ben çok hissediyorum. İstiyorum ki beni seven, önemseyen biri olsun hayatımda ama maalesef çıkmıyor. Sen nasıl yalnız kalmaya dayanıyorsun?” gibi sorular sordu.

Kendi başıma olmayı ne kadar çok sevdiğimi en iyi bilenlerden birisi olan bu arkadaşımın, daha önce defalarca cevapladığım bu soruları sanki daha önce hiç konuşmamışız gibi yine sorması bir yerde can sıkıcı gelmişti bana. Çünkü bende bir en yakınımdaki insan tarafından bile “anlaşılamamışım” algısı oluşturuyordu bu. Günün sonunda nedenlerimi anlıyor dahi olsa da o benim “mevcut görünen halime” takılıp kendince nedeni her ne olursa olsun benim adıma bunun üzülecek bir mesele olduğunu düşünüyordu. İllaki hayatımda biri olmalıydı ona göre. Neden bütün insanlar hayatını biriyle paylaşmayı istemek zorunda? Neden hayatımızda mutlaka birinin olması gerekiyor? Bir insan sadece kendi ile mutlu olamaz mı? En önemlisi; yalnızlık o kişi için diğer seçenekler arasında “en az zararlı” seçenek olamaz mı? Bir akşamüstü balkonda kahvemi içip bu yazıyı yazarken değişen şafak tonlarını izlemek, hilale bakmak beni tek başıma mutlu edebiliyor mesela. Bu dayatmaları gerçekten anlamıyorum ve reddediyorum.

İnsanlar hep birine ihtiyaç duyar sanıyor. Oysa ben kendimle yeterince iyiyim. Başkasına ihtiyacım yok ki.

Mutlu olmak için birini bulmak zorunda değilsin. Sen de öyle düşünmüyorsun değil mi?

Senin kafanın içinde neler döndüğünü bilemem ama bana göre yalnız olmak bir tercih değil, acizliktir.

Birinin hayatında olması mı gerekiyor? Mutluluk insanın kendi içindedir. Ben kendimle iyiyim ve mutluyum.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri