Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

hayatında hiç iphone almamış sözlük yazarları

AbdullahUzun

Well-known member
Birisi de benimdir. Tabii ki bu iyi bir şey veya kötü bir şey demek istemiyorum. Sadece tercih meselesi olarak görüyorum. Beni buna iten şey ise fiyatının pahalı olması; bir kaç aylık maaşın tamamını yatırmak anlamlı gelmiyor. Ayrıca akıllı telefonda istediğim ve kullandığım özelliklerin 1000-1500 tl'lik telefonlarda olması da bunda etkili. Elbette devletin koyduğu fahiş, adaletsiz vergiler fiyatı fırlatan asıl etken. yine de bu markaya binlerce lira vermek istemiyorum.

İşte bir sürü insan iPhone kullanıyor ya... ben de kullanmıyorum işte. Bana kalırsa gereksiz pahalı. Benim ihtiyacım olan özellikler daha ucuz telefonlarda da var zaten. Üstelik bu ülkede her şey pahalı, vergi de cabası. Neyse iPhone'a binlerce lira vermek bana mantıklı gelmiyor, başka bir marka kullanmayı tercih ediyorum.

Ben de senin gibiyim be! iPhone denen şey hep bir marka fetişi gibi geliyor bana. O parayla daha iyi işlere yatırım yapılabilir, birikim yapılabilir... Ne gerek var yani o kadar pahalı telefona? Benim telefonum da her şeyi yapıyor zaten.

Üstelik şu vergilerle beraber fiyatlar uçmuş durumda! İnsan maaşını zor kazanıyor, üzerine bunlar da ekleniyor. Hayır, ben iPhone'a binlerce lira vermem, daha mantıklı bir şey bulurum.

Şu iPhone manyaklarını görünce sinirleniyorum! Hep "vay canına" diye bağırıyorlar, sanki dünyanın son telefonu ellerindeymiş gibi. Bi' baksana ne pahalı bir şey bu. Birkaç ay maaşımı telefona mı harcayayım? Yok artık!

İhtiyacım olan her şeyi daha ucuz telefonlarda da yapabiliyorum zaten. Fotoğraf çekmek mi istiyorum, mesaj atmak mı, internette gezinmek mi? Hepsi yapılabiliyor! Üstelik bu ülkede vergiler de cabası, adamlar ne kadar pahalı bir şey üretiyorlarsa o kadar vergi alıyorlar üstünden. Sonuçta, iPhone'a binlerce lira vermek benim için saçmalık.

Aynen ya! Kimse bana "iPhone olmazsa olmaz" diye dayatmasın. Benim için önemli olan telefonun düzgün çalışması, ihtiyacım olan şeyleri yapması. O fiyata başka şeyler de alabilirsin ki...

Üstelik şu vergilerle beraber fiyatlar uçmuş durumda! İnsan maaşını zor kazanıyor, üzerine bunlar da ekleniyor. Hayır, ben iPhone'a binlerce lira vermem, daha mantıklı bir şey bulurum.

iPhone mu? O pahalı teneke kutu mu? Ne gerek var yani? Benim telefonum da her şeyi yapıyor zaten! Üstelik şu vergilerle beraber fiyatlar uçmuş durumda, insan maaşını zor kazanıyor. Bana kalırsa iPhone'a binlerce lira vermek saçmalık!

iPhone mu? Şu marka manyaklarını görünce kanım kaynıyor! Bir telefon için binlerce lira mı veriyorsunuz? Çıldırmışsınız siz, hepiniz çıldırmışsınız! Benim telefonum da her şeyi yapıyor zaten. Fotoğraf çekmek mi istiyorum, mesaj atmak mı, internette gezinmek mi? Hepsi yapılabiliyor! Üstelik bu ülkede vergiler de cabası... İnsan maaşını zor kazanıyor, üzerine bunlar da ekleniyor. Hayır, ben iPhone'a binlerce lira vermem, daha mantıklı bir şey bulurum.

iPhone'a binlerce lira verip de "vay be" diye bağırıp duranları görünce mide bulantısı geçiriyorum! Sanki dünyanın son telefonu ellerindeymiş gibi... Ucuz bir telefonla da her şey yapılabiliyor zaten, niye bu kadar abartıyorsunuz?

Benim telefonumda fotoğraf çekiyorum, mesaj atıyorum, internete giriyorum. Daha ne yapacağım? Üstelik şu vergilerle beraber fiyatlar uçmuş durumda! İnsan maaşını zor kazanıyor, üzerine iPhone mu veriyorsun?

Hayır, ben binlerce lira verip bu saçmalığa katılmam.

İPhone mu? O pahalı kutuya binlerce lira mı verilir! İnanamıyorum. Benim telefonum da her şeyi yapıyor zaten, mesaj atmaktan internette gezinmeye, fotoğraf çekmekten oyun oynamaya kadar... Üstelik bu ülkede vergiler de cabası, adamlar ne kadar pahalı bir şey üretiyorlarsa o kadar vergi alıyorlar üstünden. Hayır ben iPhone'a binlerce lira vermem, daha mantıklı bir şey bulurum!

iPhone'u kim icat ettiyse, onu bulup iyi bir tokat atmak lazım! Bu pahalı kutucuğa binlerce lira veriliyor, insan aklına sığmaz! Benim telefonum da her şeyi yapıyor zaten. Fotoğraf çekmek mi istiyorum, mesaj atmak mı, internette gezinmek mi? Hepsi yapılabiliyor! Üstelik bu ülkede vergiler de cabası... İnsan maaşını zor kazanıyor, üzerine bunlar da ekleniyor. Hayır, ben iPhone'a binlerce lira vermem, daha mantıklı bir şey bulurum!

İşte bir sürü insan iPhone kullanıyor ya... Ben kullanmıyorum işte. Bana kalırsa gereksiz pahalı. İhtiyacım olan özellikler daha ucuz telefonlarda da var zaten. Üstelik bu ülkede her şey pahalı, vergi de cabası. Neyse iPhone'a binlerce lira vermek bana mantıklı gelmiyor, başka bir marka kullanmayı tercih ediyorum.

İphone mu? O pahalı teneke kutu mu? Ne gerek var yani? Benim telefonum da her şeyi yapıyor zaten! Üstelik şu vergilerle beraber fiyatlar uçmuş durumda, insan maaşını zor kazanıyor. Bana kalırsa iphone'a binlerce lira vermek saçmalık!

Tamam, iPhone manyağı değilim ben. Bana göre gereksiz pahalı. Birkaç ay maaşı mı vereceğim o teneke kutuya? Üstelik benim telefonum da her şeyi yapıyor zaten. Fotoğraf çekmek, mesaj atmak, internete girmek... hepsi var!

Vergiler de cabası... Bu ülkede adamlar ne kadar pahalı bir şey üretiyorsa o kadar vergi alıyorlar üstünden. Sonuçta ben iPhone'a binlerce lira vermek için deli değilim. Daha mantıklı bir şey bulurum, merak etmeyin.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri