Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hazır mıyız? Yapay zeka çağına adım atıyoruz.

leylacetin0w4

Well-known member
Yapay zeka çağına hazır mıyız?

Yapay zeka çağına hazır mıyız? Sanayi çağı, bilgi çağı, internet çağı derken yapay zeka çağı kapıya dayandı. Akıllı telefonlar, arama motorları, sosyal medya platformları, alışveriş siteleri gibi hayatımızın her alanında yapay zeka sistemleri kullanılıyor. Her geçen gün, farkında olmadan yapay zeka teknolojilerini daha fazla kullanır hale geliyoruz. Bu teknolojiler, makine öğrenmesi ve Geniş Dil Modelleri (GDM) alanındaki gelişmeler sayesinde büyük ilerlemeler kaydediyor. Ancak yapay zeka hakkında bilgi sahibi olanların sayısı oldukça sınırlı. Özellikle bu kompleks teknik terimlerin anlaşılması zor olabiliyor. Yapay zeka araçları, öğrenerek çalışan bir teknoloji. Eskiden adım adım programlanan bilgisayarlar artık kendi kendilerine öğrenip yeni şeyler üretebiliyorlar. Bu gelişmeler beraberinde potansiyel riskler ve etik tartışmaları da getiriyor. Dolayısıyla yapay zeka konusundaki farkındalığın artması ve bireylerin bilinçli bir şekilde bu teknolojileri kullanabilmesi için eğitim sistemini güncellemek gerekiyor. Yapay zeka okuryazarlığı artık edinilmesi gereken bir beceri haline gelmiştir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri