Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Hepsiburada'dan Skandal: Sahte Lisans Olayı! - 16 Mayıs 2024"

ZelihaKara

Active member
16 Mayıs 2024'te Hepsiburada'dan Windows 11 Pro Lisansı Alırken Yaşadığım Sahte Lisans Rezaleti

Merhaba, geçtiğimiz günlerde firmamıza yeni bir laptop alırken Windows 11 Pro lisansı edinmeye karar verdik. Ancak araştırmalarım sonucunda piyasada 50-60 liraya satılan lisansların sahte olduğunu öğrendim. Bu nedenle önce TeknoSA'da 4.200 liraya satılan lisansı düşündüm, ancak uzun süredir alışveriş yaptığım Hepsiburada'da birikmiş indirim avantajım olduğu için 4.450 Türk Lirasına satılan Windows 11 Pro lisansını gördüm. Satıcısı Pera Bilişim adlı mağaza olduğu için özellikle lisansın orijinal olduğundan emin olmak adına mağazaya ve Hepsiburada müşteri hizmetlerine birkaç kez sordum. Çünkü işletme bilgisayarına kuracağımız lisansın sahte olması durumunda karşılaşabileceğimiz cezaların ciddi olabileceğini biliyordum.

Mağazadan ve Hepsiburada canlı destekten aldığım cevaplar neticesinde lisansın orijinal olduğuna dair güvendiğim için satın almaya karar verdim. Ancak lisansı aldıktan sonra satıcı tarafından başka bir bilgisayarda kullanıldığı uyarısı alarak hatayla karşılaştım. İlk başta bu durumu fark etmeyip satıcıya güvendiğim için biraz zaman kaybettikten sonra farklı lisanslar denemek suretiyle sorunu çözmeye çalıştım. Ancak üçüncü verilen lisansla kurulumu sağlayabildim.

Ancak satıcıdan ne bir fatura ne de bir lisans belgesi alamamam ve kısa bir süre sonra lisansımın çalıntı veya kopya olduğu uyarısıyla karşılaşmam sonucunda piyasada 30-40 liraya satılan lisansı yaklaşık 100 katı fiyatına almak zorunda kaldım. Durumu satıcıya anlattığımda farklı bir lisans teklif edilmesiyle karşılaştım ancak bu çözüm beni bir döngünün içine sokabilir ve ne zaman patlayacağını bilemezdim.

Sonuç olarak, Hepsiburada'nın aracılık ettiği Pera Bilişim adlı mağaza tarafından mağdur edildim ve halen mağaza sorunsuzca satış yapmaya devam etmektedir. Bu durumda herhangi bir yaptırım uygulanmamıştır.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri