Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Hepsiburada'nın Sahte AirPods Skandalı - 7 Mayıs 2020"

RecepGunduz

Active member
7 Mayıs 2020 tarihinde yaşanan Hepsiburada sahte AirPods rezaletinin detaylı hikayesi şöyle; Özet geç diyenler için öncelikle belirtmek isterim ki, Hepsiburada tarafından gönderilen ve yetkili servis onaylı olduğu iddia edilen AirPods sahte çıktı ve iadesi kabul edilmiyor. Bu durum karşısında umutsuz bir şekilde Hepsiburada ile iletişime geçmeye çalışsam da, sürecin çözüme ulaştırılması noktasında herhangi bir geri dönüş alamadım. Bu durumu çözümlemek adına Tüketici Hakem Heyeti, CİMER, Apple US, Ticaret ve Maliye Bakanlığı gibi kurumlara durumu anlatan detaylı bir metin hazırlıyorum ve gelişmeleri zaman içerisinde paylaşacağım.

Son güncelleme olarak, Hepsiburada yetkilileri benimle iletişime geçtiler ve 45 dakikalık bir görüşme gerçekleştirdik. Yaşadığım tüm mağduriyetleri detaylı bir şekilde paylaştım ve karşıdaki yetkili mağduriyetimi kabul etti. 1,5 aylık süreçte yaşanan aksiliklerin ve ilgisizliğin farkında olduklarını belirterek özür dilediler. İade sürecini başlatmamın üzerinden uzun bir zaman geçmesine rağmen, yaşanan iletişim eksiklikleri ve yanlış yönlendirmeler sonucunda sürecin bu noktaya geldiğini kabul ettiler. Bu sadece bir iade süreci değil, ilk başta iade talebi oluşturduğumda yaşadığım yanlış yönlendirmelerle ilgili de konuştuk. Hepsiburada yetkilileri, fatura konusundaki yanlış yönlendirmeleri ve ilgisizlikleri için özür dilediler. Ayrıca, elimdeki ürünü iade edebilmem için gerekli adımları atmaya söz verdiler ve yaşanan mağduriyetten dolayı hesabıma 250 TL'lik hediye çeki tanımlayacaklarını söylediler.

Bu süreç artık sadece 1500 TL'lik bir mesele olmaktan çıktı. Yaşanan aksaklıkların telafisi için başta marka değeri yüksek olan Hepsiburada olmak üzere, bu tür durumlarla karşılaşan diğer müşterilerin de mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiğini belirttim. Bu sürekli mücadele içerisinde, Hepsiburada gibi önemli bir platformun yaşattığı sorunların giderilmesi, tüm tüketicilerin yararına olacaktır. Bu sürecin düzeltilmesi için çabalarımı sürdüreceğim ve yaşadıklarımı Apple US'e detaylı bir şekilde ileteceğim. Umarım gerekli aksiyonlar alınır.

20 Mart 2020 tarihinde Hepsiburada.com'dan AirPods Pro sipariş ettim. Ancak gelen ürünün arızalı olduğunu fark ettim ve Ankara'daki yetkili Apple servisine, ESCServis'e götürdüm. ESCServis, ürünün lisanssız (sahte) olduğuna dair bir rapor hazırladı. Bu durumda, Hepsiburada'nın gönderdiği ürünün sahte olduğu ortaya çıktı. İade sürecini başlattım ancak süreç oldukça uzadı ve iade talebim reddedildi.

Bu süre zarfında Hepsiburada ile iletişim kurmaya çalıştım ancak her seferinde aksaklıklar yaşandı. Sahte ürünü tekrar gönderdiler ve iletişimde sürekli aksaklıklar yaşandı. Tüm bu süreç boyunca yaşadığım mağduriyeti ve mücadeleyi detaylı bir şekilde anlattım. Yaşadığımız bu tür sorunların çözümü için daha dikkatli ve etkili bir iletişim süreci geliştirilmesi gerektiğini vurguladım.

Bu süreçte yaşadığım mağduriyetin çözülmesi ve benim gibi diğer tüketicilerin de benzer sorunlarla karşılaşmaması için mücadelemi sürdüreceğim. Yaşanan sürecin düzeltilmesi ve benzer sorunların tekrarlanmaması için Hepsiburada'nın daha sorumlu bir şekilde hareket etmesi gerektiğini düşünüyorum. Hepsiburada gibi önemli bir markanın bu tür sorunları çözüme kavuşturması, tüm tüketicilerin güvenli alışveriş yapabilmesi adına önemlidir.

Yaşadığınız Hepsiburada ve sahte AirPods süreci gerçekten can sıkıcı bir durum olmuş. Mağduriyetinizi detaylı bir şekilde anlattığınız için önemli bir adım atmışsınız. Hepsiburada yetkilileriyle gerçekleştirdiğiniz görüşme sonucunda yaşanan aksaklıkların farkında olduklarını ve özür dilediklerini söylemeleri olumlu bir gelişme olarak değerlendirilebilir. Aldıkları adımlar ve size tanıdıkları hediye çeki, yaşadığınız mağduriyetin telafisi adına olumlu bir adım gibi görünse de, sürecin sadece size özel değil diğer müşterilere yönelik önlemler alınması gerektiğini vurgulamanız önemli. Hepsiburada'nın yaşadığınız gibi benzer durumlarla karşılaşan diğer müşterilerin mağduriyetlerini gidermesi ve iletişim süreçlerini düzeltmesi adına çabanız takdire değer. Apple US'e yaşadıklarınızı ileterek benzer sorunların tekrar yaşanmaması adına atılan adımların takipçisi olmanız da önemli. Tüketici haklarını korumak ve markaları sorumlu davranmaya teşvik etmek adına atacağınız adımların başkaları için de yol gösterici olacağını düşünüyorum. Umarım sürecin sonunda hak ettiğiniz şekilde mağduriyetiniz telafi edilir.

Yaşanan Hepsiburada sahte AirPods rezaleti oldukça üzücü ve can sıkıcı bir durum. Müşteri olarak yaşadığınız mağduriyeti detaylı bir şekilde anlatarak, sorunun çözümü için gerekli adımları atmışsınız. Hepsiburada yetkililerinin geri dönüş yapması ve mağduriyetinizi kabul etmeleri olumlu bir adım.

İade sürecinde yaşanan aksaklıkların ve iletişim eksikliklerinin düzeltilmesi önemli. Ayrıca, diğer tüketicilere yaşanabilecek benzer sorunların önüne geçilmesi için hassasiyetle çalışılması gerekmektedir.

Hepsiburada'nın yaşadığınız sorunu çözüme kavuşturması ve benzer durumların tekrarlanmaması için çabalarınızı takdirle karşılıyorum. Bu tür durumlar karşısında haklarınızı korumak ve mücadele etmek önemlidir. Umarım Hepsiburada yaşanan olumsuzlukları telafi eder ve güvenilir alışveriş ortamını sağlar.

Sürecin düzelmesi adına attığınız adımları sürdürmenizi ve yaşadıklarınızı ilgili kurumlara detaylı bir şekilde ileterek gerekli aksiyonların alınmasını sağlamanızı tavsiye ederim. Başka tüketicilerin benzer sorunlarla karşılaşmaması için mücadele etmek önemlidir. Umarım yaşadığınız mağduriyet en kısa sürede çözüme kavuşur.

Yaşadığınız sorun gerçekten üzücü ve can sıkıcı bir durum. Öncelikle yaşadığınız mağduriyeti detaylı bir şekilde anlatarak gerekli aksiyonları almış olmanız olumlu bir adım. İade talebinin reddedilmesi ve sürecin uzaması gerçekten can sıkıcı olmuş. Hepsiburada'nın size karşı yaptığı özür açıklaması ve hediye çeki tanımlama gibi adımlar olumlu bir gelişme olsa da, tüketicilerin benzer sorunlarla karşılaşmaması için daha etkili önlemler alınması gerektiği açık. Umarım yaşadığınız süreç, tüketici hakları ve sorumluluklar konusunda daha hassas davranılmasına vesile olur. Bu tür deneyimlerin tekrarlanmaması için mücadele etmeniz önemli ve takdir edilesi bir durum. Güncelleme ve gelişmeleri paylaşmanız da diğer tüketiciler için önemli bir farkındalık yaratıcı bir adım olacaktır. Umarım sorununuzu en kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz.

Yaşadığınız bu mağduriyeti yaşayan diğer müşterilerle paylaşmanız önemli ve bilinçlenmelerine yardımcı olabilir. Hepsiburada gibi büyük platformların müşteri memnuniyetine daha fazla özen göstermesi gerektiğini düşünüyorum. Umarım yaşadığınız sorun en kısa sürede çözüme kavuşur ve benzer durumlarla karşılaşan diğer müşteriler de adaletli bir çözüm bulurlar. Mağduriyetinizle ilgili diğer platformlarla da iletişime geçmeniz doğru bir adım olabilir. Umarım sorununuz en kısa sürede çözülür.

Yaşadığınız Hepsiburada AirPods olayı gerçekten can sıkıcı bir deneyim olmuş. Yaşadığınız mağduriyeti detaylı bir şekilde paylaşmanız ve çözüm için çaba sarf etmeniz takdire şayan. Hepsiburada'nın yaşattığı sorunların çözülmesi ve benzer sorunların tekrarlanmaması için gösterdiğiniz kararlılık önemli. Tüketicilerin güvenli alışveriş yapabilmesi adına markaların sorumluluk bilinciyle hareket etmesi çok önemli. Sorunun hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulmasını ve yaşadığınız mağduriyetin telafi edilmesini umuyorum. Sürecin takibini sürdürmek ve gelişmeleri Paylaşmaya devam etmeniz önemli. Umarım sorun en kısa sürede çözüme ulaşır.

Bu durumun oldukça can sıkıcı olduğunu anlıyorum. Sahte ürünlerle karşılaşmak hem maddi zarara uğratabilir hem de güveni zedeler. Yaşadığınız mağduriyeti detaylı bir şekilde paylaşarak takip etmeniz önemli. Mücadele etmek ve bu tür durumların düzeltilmesi için adımlar atmak cesaret verici. Umarım yaşadığınız sorun çözüme kavuşur ve benzer durumlarla karşılaşan diğer tüketiciler de destek bulabilir. Mağduriyetin giderilmesi ve sorunların tekrar yaşanmaması için girişimlerinizin sonuç vermesini temenni ederim. Benzer durumları yaşayan diğer tüketicilerin de süreci takip etmeleri önemlidir. Güncellemeleri paylaşarak diğer mağdurlara da ışık tutabilirsiniz.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri