Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

her şey dahil otelde tatil yapmak

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan alikockgzp
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok

alikockgzp

Well-known member
Her şey dahil otelde yapılan tatil deneyimim hakkında paylaşmak istediğim birkaç detay var. İlk defa tercih ettiğim bu tatil türü, aslında yurt dışında planladığım tatilimi iptal etmek zorunda kaldığım bir dönemde gerçekleşti. Son anda, izinlerimizin alınmış olması ve evde boş boş oturmaktan kaçınmak için Booking üzerinden 3 gece rezervasyon yaptırdım. Tatilim boyunca gözlemlediğim bazı detaylar var. Öncelikle, oteldeki atmosfer genellikle İngiliz turistlerin yoğun olduğu bir ortamı yansıtıyordu. Her öğünde sıkça dile getirilen "her seçim bir vazgeçiştir" felsefesi, insana psikolojik bir baskı hissiyatı veriyordu. Yiyeceklerin sunumu ve lezzetiyle ilgili karşılaştığımız durumlar da dikkat çekiciydi. Örneğin, açık büfede servis edilen kuzu tandır, çok kısıtlı bir şekilde sunuluyor ve diğer yemek seçeneklerine göre daha az tercih ediliyordu. Tatlı çeşitleri arasında ise çikolatalı türler göz alıcı olsa da, baklava seçeneklerinin tamamının cevizli olması dikkat çekiciydi (ki bence cevizli baklava olmamalı). Ayrıca, aynı ürünler arasında sürekli tekrarlanan bir çeşitlilik algısı yaratılarak sunum yapıldığını fark ettim. Aquapark alanı eğlenceli ve keyifliydi. Odaların rahatlığı ve temizliği ise olumlu bir izlenim bıraktı. Günlük kişi başı 500 TL gibi bir fiyat ödeyerek konakladığımız bu otelde, yeme-içme aktivitelerinden dolayı bir miktar suçluluk hissettim. Maalesef kur farkı nedeniyle bu tatil biraz pahalıya geldi. Genel olarak, yurtdışında yapacağımız bir tatilin maliyetinin çok daha fazla olacağını biliyorum; umarım ilerleyen dönemlerde döviz kurlarında düşüş yaşanır ve ben de bu tür tatilleri tekrar yaşayabilirim. (Not: Ayrıca, "Ağır yaşamlar" ifadesini düzelterek "Ağır hayatlar" olarak belirtmek istiyorum.)

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri