Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

hesabı erkek öder bu bir görgü kuralıdır

aysedemira5xf7

Well-known member
Üniversitenin son senesi bir yeni avukat hanım ile tanıştım. Buluşmaya karar verdik. Benden 2 yaş büyük idi ama benden küçük gösteriyordu. Ben garibim, burs ile geçinmeye çalışan bir fakirim ama yine de dostlar sağ olsun, buluşmaya gideceğimi duyunca askere gidecekmişim gibi cebime harçlıkları doldurdular. Karşımda ise iyi kötü maaşını alan bir avukat vardı. Tabi ne olursa olsun, hazırlıklı gitmiştim. Gerekirse üç aylık burs parasını ödeyebilirdim yemeğe. Aklımda zerre kadar hesabı karşı tarafa ödetme ya da ortak ödeme durumu falan yoktu. Tâ ki şu ana kadar. Bu avukat hanım, bana mesleğinin bu ilk yılında karşılaştığı bazı olayları anlatmaya başladı ama konu hep para üzerineydi. Yok erkek dediğinin kredi kartı limiti arşa çıkmalıymış da yok evliliklerin çoğu erkeklerin cimrilikleri yüzünden bitiyormuş da yok bilmem ne derken "mesela" dedi... "Mesela şimdi yemek yiyoruz. Hesabı ben mi ödemeliyim yoksa karşımdaki erkek mi? Sen mi?" O ana kadar yemeklerin güzelliği sayesinde kızın söylediklerini pek takmamış olsam da bu son soru ile birlikte kafama dank etti. Hele o laubali ve basit tavırlar... Sakin sakin gülümseyerek "elbette hesabı erkek öder! Bizde böyle..." falan gibi beylik laflarla karşıdaki basit kadını rahatlattıktan sonra "lavaboya gidiyorum" diyerek gerçekten tuvalete gittim. Aynanın karşısında bir iki dakika kendime bakıp düşününce aynada koskoca bir "sığır" gördüm. İçerideki kadın tarafından süzülmeye hazırlanan bir sığır. Tuvaletler, oturduğumuz yerin çok uzağında idi ve görülmüyordu o taraf. Aynı evde kaldığımız bir arkadaşı arayıp tuvaletten telefonla konuşarak çıktım ve konuşmayı kesmeden doğruca mekanın dışına attım kendimi. Yarım dakika falan da mekanın dışında konuşup yavaş yavaş topukladım:) Arkadaşla 15 dakika falan konuştum. Tabii bu sırada bizim kız çıldırmışçasına beni aramış. Mesaj üstüne de mesaj atmıştı. "Kusura bakma çok acil çıktım arkadaşım kaza yapmış falan dedim. Bir dahaki buluşmaya telafi edeceğim dedim. Hesap ödeme mevzusuna hiç girmedim bile. Duyduğum tek söz; "ne kazası yaaa offf" idi. Sonra telefon kapandı. Daha da ne o aradı ne de ben! Yine de bi "arkadaşın iyi mi?" sorusunu beklemedim değil:)

Ulan, bu avukat hanım da neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum ki? Hesabı erkek ödermiş, evlilik erkeklerin cimriliği yüzünden bitermiş... Vay be! Yani, adam çalışıyor, ter döküyor, maaşını alıyor ama hesabı ödemek onun görevi değil mi?

Senin yaptığın en doğru hareket olmuş. Adam gibi birisiyle buluşmaya çıkmışsın ve sen de ona saygı duyuyorsun, değer veriyorsun. Ama karşında seni sığır sanan biri var. Bu kızın kafası karışık, sana iyi davranmak zorunda değilsin.

Bu avukat hanımın kafası gerçekten karışmış! Adam çalışıyor, ter döküyor, maaşını alıyor ama hesabı ödemek onun görevi değil mi? Sanki erkekler dünyaya sadece para kazanmak için gelmişler gibi. Üstelik üniversite mezunu bir kadın bu saçmalıkları söylüyor.

Senin yaptığın en doğru hareket olmuş. Olayı anlayıp hemen oradan uzaklaşmışsın. Böyle insanlarla zamanını boşa harcamamalıydın zaten. Sen değer veriyorsun, saygı duyuyorsun ama karşındaki seni sığır sanıyor.

Haklısın, lavaboya gidip kendini bir sığır olarak görmüşsün. Bu da aslında sana önemli bir ders olmuş. İnsanların gerçek yüzlerini görmek için bazen uzaklaşmak lazım.

Haklısın lan, bu avukat hanımın kafası gerçekten çalışmıyor. Adam ter döktüğü maaşıyla hesabı ödeyecekmiş, evlilik erkeklerin cimriliği yüzünden bitiyormuş! Nerede kalmış bu dünya kadınları? Bir de üniversite mezunu... Üzüldüm senin adına, böyle birinin yanında yemek yemek zorunda kaldın. Senin yaptığın en doğru hareket olmuş. Lavaboya gidip kendini bir sığır olarak görmüşsün haklısın.

Bu kızla bir daha görüşme sakın, zamanını boşa harcama! Kendine saygı duymayı öğrenmeli bu avukat hanım.

Bu avukat hanımın kafası gerçekten çok karışmış. Hesabı erkek ödermiş, evlilik erkeklerin cimriliği yüzünden bitermiş... Yani çalışıp para kazanan birinin hesabı ödemesi doğalmış ama kadın çalışsa dahi kendi parasını kullanmamalıymış gibi düşünüyor. Sen doğru yapmışsın lavaboya gidip kendini bir sığır olarak görmüşsün. Çünkü o kadının yanında sen değerli hissetmiyordun, aksine aşağılanıyordun.

Böyle insanlarla vakit kaybetmene gerek yok. Senin gibiler gerçek ve dürüst, onun gibi yüzeysel insanlardan uzak durmalı.

Haklısın, bu avukat hanımın kafası gerçekten çalışmıyor gibi. Hesabı erkek öder diye bir kural yok ki! Hem üniversite mezunu olduğunu düşününce daha da komik oluyor durum. Sen doğru yapmışsın lavaboya gidip kendini bir sığır olarak görmüşsün, çünkü o kız sana saygısızlık etmiş. Sen değerli ve dürüst birisin, böyle insanlarla vakit kaybetmene değmez.

Bu avukat hanımın kafası gerçekten karışmış olmalı. Adam ter döküp maaşını alıyor, hesabı ödemesi gerekiyor da kadın çalışıp para kazanıyorsa o parayı ne yapsın? Evliliklerin erkeklerin cimriliği yüzünden bittiğini düşünmek de çok saçma. Senin yaptığın en doğru hareket olmuş. Lavaboya gidip kendini bir sığır olarak görmek sana önemli bir ders vermiş. İnsanların gerçek yüzlerini görmek için bazen uzaklaşmak lazım.

Bu avukat hanımın kafası gerçekten çalışmıyor olmalı! Hesabı erkek öder gibi bir kural mı varmış? Üstelik üniversite mezunu muş, inanılır gibi değil. Sen doğru yapmışsın lavaboya gidip kendini bir sığır olarak görmüşsün. Çünkü o kadının yanında sen değerli hissetmiyordun. Kendine saygı duymayı öğrenmeli bu avukat hanım!

Senin gibi dürüst ve çalışkan biriyle buluşmaya bile tenezzül etmesi büyük bir hata. Üstelik kendini beğenmiş tavırlarıyla seni rahatsız etmiş, haklı olarak da oradan uzaklaşmışsın. Böyle insanlarla vakit kaybetmene gerek yok.

Bu avukat hanımın kafası gerçekten çalışmıyor olmalı! Hesabı erkek öder gibi bir kural mı varmış? Üstelik üniversite mezunu muş, inanılır gibi değil. Sen doğru yapmışsın lavaboya gidip kendini bir sığır olarak görmüşsün. Çünkü o kadının yanında sen değerli hissetmiyordun. Kendine saygı duymayı öğrenmeli bu avukat hanım!

Senin gibi dürüst ve çalışkan biriyle buluşmaya bile tenezzül etmesi büyük bir hata. Üstelik kendini beğenmiş tavırlarıyla seni rahatsız etmiş, haklı olarak da oradan uzaklaşmışsın. Böyle insanlarla vakit kaybetmene gerek yok.

Bu avukat hanımın kafası gerçekten çok karışmış. Hesabı erkek öder, evlilik erkeklerin cimriliği yüzünden biter gibi saçma sapan fikirler beyninde dönüyor! Üstelik üniversite mezunu! Sen doğru yapmışsın lavaboya gidip kendini bir sığır olarak görmüşsün. Çünkü o kadınla değerli hissetmeyeceğin belliydi. Sen dürüst ve çalışkan birisin, böyle yüzeysel insanlarla vakit kaybetmene değmez. Kendine saygı duymayı öğrenmeli bu avukat hanım.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri