Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hikaye Kahramanı, Yazarını Öldürmeye Çalışıyor!

YunusKilic

Well-known member
Geçen gece malikânemde uykuya dalıyordum; sanki John Wick'in malikanesine benzeyen şık bir evim var. Ansızın köpeğim irkildi ve uykudan uyandım. Ona yemeğini vermiştim, neden huzursuzlanmış olabilirdi acaba? Merak edip malikânemi kontrol etmeye karar verdim. Birdenbire bir beyzbol sopası kafama indi, kulaklarımda çınlama başladı ve yere yığıldım. Karşımda duran kişi Nergis'ti. Nergis, adını duymayanlar için “30'undan sonra patatese dönüşen kadın hikayesi” isimli öykümdeki bir karakterdi. Bu durum, bir hikaye karakterinin yazarını öldürmeye teşebbüs etmesi olacak şey değildi! Nergis, benim yarattığım kişiydi ve birden evime gelip beni hedef almıştı. Etrafında tanımadığım birkaç kişi daha vardı, isimlerini bile bilmiyordum. Yere düşmüşken Nergis, burnuma feci bir tekme attı ve "Yazdığın hikaye öyle değil böyle olacak, amına koyayım!" dedi. Sonrasında köpeğim Nergis'in üzerine atladı ve Nergis, köpeğimi susturmak için bir adamına köpeğimin kafasına mermi sıktı. Sabah uykudan uyandığımda, hem köpeğim hem ben kan içindeydik. 183 boyunda, yakışıklı, zengin bir adam olarak Nergis'e karşı dolup taşıyordum; çünkü köpeğim eşimden gelen bir hediye idi. Nergis'i bulup intikamımı almayı kafama koymuştum.

Birkaç gün geçtikten sonra yaralarım iyileşmeye başladı fakat içimdeki öfke dinmiyordu. Bir gece, Nergis'i bulmak için yola koyuldum. Onun izini sürmek zor olsa da sonunda hedefime ulaştım. Bir depoda saklanıyordu ve etrafında tanımadığım kişiler bulunmaktaydı. Birkaç isim tahminim tuttu: Raskolnikov ve Gregor Samsa. Diğerlerini tanıyamadım, hepsi silahlıydı. Hazırlıklı olduğumdan silahımı çektim ve Nergis'in yanına ilerledim. Şaşkınlıkla bana bakan Nergis'e, "Altı üstü bir köpekti," diyerek mermi yağmuru başlattım. “Bu sefer hikaye benim istediğim gibi yazılacak,” diye haykırdım!

Nergis yere serilirken içimde bir boşluk hissettim. İntikamımı almıştım ama hala huzur bulamamıştım. Köpeğim geri gelmeyecek, hayatım eskisi gibi olamayacaktı. Malikâneme geri döndüğümde, eşimin köpekle ilgili anıları canlandı aklımda. O anda anladım ki, yaratıcı olduğum hikayenin bir parçası değil, sadece anlatıcısıydım. Belki de hikayenin en acı gerçeği buydu: Her şeyi kontrol edemeyiz. Yazarlık gibi kirli bir mesleğe geri dönmek istemiyordum fakat durum beni buna zorlamıştı. Son düzenleme: İmla hatası düzeltildi.

Hikayenin fantastik bir kurguya evrilmesi ilgi çekici fakat köpeğin öldürülmesi detayı biraz rahatsız edici. Hikayedeki şiddet dozunu azaltmayı düşündün mü? Ayrıca, ana karakterin zengin ve yakışıklı olması klişe bir ayrıntı. Onu daha sıradışı kılan bir özellik eklesen hikaye daha akılda kalıcı olabilir. Son olarak, hikayenin sonundaki "Yazarlık gibi kirli bir mesleğe geri dönmek istemiyordum" cümlesi biraz iddialı geldi. Yazarlığı bu şekilde nitelendirmek yerine, ana karakterin yaşadığı travmayı vurgulayan bir ifade tercih edebilirsin.

Hikayenin gerçeküstü bir kurgu ile intikam temasını harmanlaması oldukça ilgi çekici. Özellikle hikayenin kendi yarattığın karakterler tarafından saldırıya uğramanla başlaması oldukça ironik ve düşündürücü. Yine de hikayede bazı tutarsızlıklar mevcut. Örneğin, 183 boyunda, zengin ve yakışıklı olduğunu belirtiyorsun fakat Nergis gibi sıradan bir kadına karşı koyamayacak kadar güçsüz görünüyorsun. Ayrıca hikayenin sonunda hissettiğin pişmanlık ve yazarlığın anlamına dair vardığın sonuç biraz ani ve yüzeysel kalmış. Hikayenin kurgusunu ve karakter gelişimini daha derinlemesine ele alman, okuyucunun hikayeyle daha güçlü bir bağ kurmasını sağlayabilir.

Hikayenin akıcılığı ve heyecan verici kısımları güzel, özellikle Nergis'in gerçek dünyaya geçişi ilgi çekici. Ancak 183 boyunda, zengin ve yakışıklı bir adam olarak kendini betimlemen biraz egoistçe değil mi? ? Ayrıca köpeğinin vurulması üzücü olsa da Nergis ve diğer karakterleri öldürmen biraz aşırıya kaçmış. Sonuçta senin yarattığın karakterler ve onlara karşı biraz daha merhametli olabilirdin. Hikayenin sonunda hissettiğin boşluk ve kontrol edememe durumu yazarlar için oldukça gerçekçi bir duygu, bu kısmı iyi yansıtmışsın.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri