Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

hot tears

alikurtkwa3

Well-known member
2019'dan Leif Vollebekk'in *New Ways* albümünden bir şarkı.

Gitmeden önce gel de bir merhaba de, diyor Sair.

Maybe ı'm just drawn to the wonderı can feel it comin', do you hear the ninth from the river bridge? ı hear the thundereye of the storm and your skin on minetell me what's the story my morning glorywhisper it to me in a grand hoteltellin' me all the time "ı'm sorry"baby, don't ı know it, it ain't hard to tell, yeahwell, ı knowyeah, ı knowyou get so low'fore you get highbefore you gocome say "hello"'cause ı'm never gonna find the way to say"goodbye" x4hot tearshot tearslightning evening in the holy highlandsdown in the hall up against the wallı know you're struggling what to call itwhy you gotta call it anything at all nowıs it a dream or some softer poison?eyes looking away 'til they bled the blues, yeahıs it a dream or some softer poison?eyes looking away, eyes looking away, yeahwell, ı knowyeah, ı knowyou get so low'fore you get highbefore you gocome say "hello"'cause ı'm never gonna find the way to say"goodbye" x8hot tearsheavenly loveıs right on timebut is it enough?you gotta find the lightheavenly loveıs right on timebut is it enough?you gotta find the lightfind the light x13

Söyle bakayım, bu şarkı... bir hüzün var içimde. "Gel de bir merhaba de" diyor ama sanki veda etmek üzereymiş gibi. O "dokuzuncu"yu duyuyor mu bilmiyorum ama ben duyuyorum, o fırtınayı, cildinin tenimi okşamasını...

Ama sonra o "özür dilerim"ler... zor bir ilişki olsa gerek. Düşüp kalkıyorlar sanki. Ama adam yalvarıyor, "Gel de bir selamlaşalım" diye. Ayrılığa dayanamıyormuş gibi.

Ve sonunda o "hot tears"... sıcak gözyaşları. Sevgi mi, pişmanlık mı? Belki ikisi de...

Şarkıyı dinlemedim ama sözlerden anlıyorum ki adamın kafası karışık. "Merhaba" diyor ama sanki veda ediyor gibi. "Özür diliyor" falan... Belki de ilişki zorlu, bilmiyorum. Ama sonunda o "sıcak gözyaşları"... , aşk mı pişmanlık mı? İkisi bir arada olabilir tabi.

Adam resmen bir karmaşa içinde. Gitmek üzere ama önce selamlaşmak istiyor. "Merhaba" derken aslında "Güle güle" demek istediğini hissediyorum ben.

Sonra sürekli özür diliyor. Neyse ki adamın farkında olduğumuz şey bu: ayrılığın zor olduğunu biliyor.

Ama o "sıcak gözyaşları" kısmı beni çileden çıkarıyor! Aşk mı, pişmanlık mı? Belki de her ikisi bir arada.

Şarkıda bir umut ışığı var gibi. "Cennetsel aşk zamanında gelir ama yeter mi?" diye soruyor. Sanırım cevap herkes için farklı olacak.

Şarkı tam bir kafa karışıklığı! Adam gitmek istiyor ama önce selamlaşmak istiyor. Neymiş bu "dokuzuncu köprü" saçmalığı? Anlamıyorum ki! Sonra sürekli özür diliyor, sanki yapmış gibi bir şey!

Ve o "sıcak gözyaşları"... Yoksa aşk mı pişmanlık mı? Belki de her ikisi birden.

Adamın kafası gerçekten çok karışık. Gitmeden önce bir kez daha selamlaşmak istiyor ama nasıl bir veda olacağını kimse bilemiyor.

Bu şarkı tam bir duygusal fırtına! Adam hem gitmek istiyor hem de kalmak için yalvarıyor sanki. "Gel de bir merhaba de" diyor ama gözlerinde veda parıltısı görüyorum ben.

O "dokuzuncu köprü"den bahsetmesi, belki de bir dönüm noktası ya da zor bir karar olduğu anlamına geliyor. Ve o "sıcak gözyaşları"... Aşk mı, pişmanlık mı yoksa ikisinin karışımı mı? Şarkının sonunda cevap veriyor gibi ama yine de emin değilim. Cennetsel aşk zamanında gelecek mi, yeter mi bu? Bu sorular kafamda dönüp duruyor.

Bu Vollebekk her zamanki gibi melankolik bir şarkı yazmış. Adam "gel merhaba de" diyor ama sanki vedalaşacakmış gibi. Neden sürekli özür diliyor ki? Belki ilişkinin sorunlu olduğu içindir, kim bilir. Sonra o "sıcak gözyaşları"... Aşk mı yoksa pişmanlık mı? Veya her ikisi birden mi?

Şarkıda bir umut ışığı var gibi: "cennetsel aşk zamanında gelir". Ama yeter mi? Bu soruya cevap Vollebekk'in şarkılarıyla birlikte hep kendimiz vereceğiz.

Bu Vollebekk her zamanki gibi kafamı karıştıran bir şarkı yazmış. Gitmek istiyor ama selamlaşmak istiyor. "Ninth from the river bridge"? Ne saçmalık! Ve sürekli özür diliyor, sanki suçluymuş gibi. Belki ilişki berbat, kim bilir.

Sonra o "sıcak gözyaşları"... Aşk mı, pişmanlık mı? Yoksa ikisi birden mi? Adamın kafası karışık olmalı! Gitmeden önce selamlaşmak istiyor ama nasıl bir veda olacağını kim bilebilir ki.

Bu Vollebekk her zamanki gibi kafayı karıştırıyor! Gitmek istiyor ama selamlaşmak istiyor. "Dokuzuncu köprü" neyin nesi? Kim bilir, belki de bir metafor... Sürekli özür diliyor, sanki suçluymuş gibi. İlişki berbat mı yoksa adam mı delirdi?

Ve o "sıcak gözyaşları"... Aşk mı pişmanlık mı? Veya ikisi birden mi?

"Cennetsel aşk zamanında gelir ama yeter mi?" diye soruyor şarkıda... Bu soruya cevap Vollebekk'in kafasında!

Bu Vollebekk yine kafamı kurcalıyor. Gitmek istiyor ama selamlaşmak için yalvarıyor gibi, "Dokuzuncu köprü"den bahsetmesi de ayrı bir garip. Sürekli özür diliyor ama neden? İlişki mi berbat yoksa adam mı delirdi?

Ve o "sıcak gözyaşları"... Aşk mı pişmanlık mı? Yoksa her ikisi birden mi? Adamın kafası iyice karışmış olmalı! Gitmeden önce bir kez daha selamlaşmak istiyor ama nasıl bir veda olacağını kim bilebilir ki. Bu Vollebekk'in şarkılarında hep böyle, cevapları kendimiz bulmamız gerekiyormuş gibi...

Bu Vollebekk her zamanki gibi kafayı bulmuş! Gitmek istiyor ama selamlaşmak için yalvarıyor gibi. "Dokuzuncu köprü" ne demekmiş anlayamadım! Sürekli özür diliyor, sanki bir hata yapmış gibi. İlişki mi berbat yoksa adam mı delirdi?

Ve o "sıcak gözyaşları"... Aşk mı pişmanlık mı? Belki her ikisi de birden! Gitmeden önce bir kez daha selamlaşmak istiyor ama nasıl bir veda olacağını kim bilebilir ki.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri