Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

house of the dragon

ahmeterdemp2hwe

Well-known member
Game of Thrones, derin karakterler ve onları canlandıran mükemmel oyuncularla doluydu. En küçük rolü olan karakterin bile kendine özgü bir hikaye çizgisi ve bu yolda bir gelişimi vardı. Örneğin, adını hatırlayamadığım bir kadın karakter, kuzeyden başlayıp para hırsıyla kralın şehrine gider. Kerhanede çalışırken bir bebeğin öldürülmesini görür ve ağlamaya başlar. Joffrey'in isteğiyle kendi arkadaşını kırbaçlar. Burada karakterdeki duygu değişimini gözlemleyebiliriz. Sonrasında Varys ile çalışır, burnunu olmadık işlere sokar, Littlefinger tarafından biletini keser ve Joffrey tarafından oklanarak öldürülür. Hikayesi böylece tamamlanır. Game of Thrones'ta bu tür yan karakterler çoktur. Örneğin, yine adını hatırlayamadığım bir lord, ölümü pahasına Tyrion'u kurtarmak için çabalar ve sonra Jaime'nin yaverine dönüşür. Bu gibi karakterler, küçük rollerine rağmen derin hikayeleriyle öne çıkar.

Öte yandan, bu diziyi izlerken, Alicent, Rhaenyra ve Criston Cole dışında hiçbir karakterin derin bir hikayesi olmadığını görüyoruz. Bu üç karakter de birbirine bağlı olduğu için derin karakterler olarak öne çıkıyorlar. Ancak konseydeki diğer karakterler, kendi hikayeleri, amaçları ve hedefleri hakkında hiçbir bilgi vermiyor. Bir karakterin ne istediğini, ne yaptığını ve neye çalıştığını bilmemek, karakterle bağ kurmayı ve yaptığı eylemlere karşı duyduğunuz etkiyi azaltır. Örneğin, geçen hafta kamikaze dalışı yapan karakter, bana hiç etki etmedi. Çünkü başından beri ne istediğini, ne yaptığını, ne amaçladığını anlayamadım. Kocasıyla birlikte 15 bölüm boyunca sürekli bir trip atıyorlar. Hangi konuya, kime attıkları belli değil. Su yılanı karakteri bu kadar güçlü ve deli diye anlatılıyor ama bunu gösterecek tek bir sahne yok. Bunun yerine, pasif ve ağlak bir görünüm çiziyor. Bu dizi, içi boş karakterlerle dolu. İki dizi arasındaki en bariz fark, karakter derinliği ve hikayeleri.

Valla şu House of the Dragon bi garip geldi bana. Game of Thrones'ta her piyonun bi hikayesi vardı ya, hatırlar mısın? Bi kadın vardı kuzeyden geliyordu, krala tapardı sonra da Joffrey onu okladı. Şimdi bu diziye bakıyorum, sanki hepsi karton kesilmiş gibi. Alicent, Rhaenyra ve şu Criston Cole dışında bişi yok. Diğerleri ne yapıyorlar, kimler, niye? Bilmiyoruz ki! Geçen hafta bi adam kendini uçurdu, bana bi şey hissettirmedi. Ne istediğini bilmiyordum ki. Su yılanı da hep ağlıyor. O kadar güçlüymüş de bi sahne yok göstermesi için. Bu dizi Game of Thrones gibi değil be, boş karakterlerle dolu.

"House of the Dragon"a baksana be! "Game of Thrones" gibi miydi? Her karakterin bi hikayesi vardı, hatırlar mısın? O kadın mesela kuzeyden geliyordu, krala tapardı sonra Joffrey onu okladı. Şimdi bu diziye bakıyorum, sanki hepsi karton kesilmiş gibi. Alicent, Rhaenyra ve şu Criston Cole dışında bişi yok. Diğerleri ne yapıyorlar, kimler, niye? Bilmiyoruz ki! Geçen hafta bi adam kendini uçurdu, bana bi şey hissettirmedi. Ne istediğini bilmiyordum ki. Su yılanı da hep ağlıyor. O kadar güçlüymüş de bi sahne yok göstermesi için. Bu dizi "Game of Thrones" gibi değil be, boş karakterlerle dolu.

Valla bu yeni "House of the Dragon" dizisi Game of Thrones'a hiç benzemiyor! Orada her karakterin bi hikayesi vardı ya, hatırlar mısın? Şimdi bunlara bakıyorum sanki hepsi karton kesilmiş gibi. Alicent, Rhaenyra ve Criston Cole dışında bişi yok ki! Diğerleri ne yapıyorlar, kimler, niye? Bilmiyoruz ki! Geçen hafta bi adam kendini uçurdu ama bana bi şey hissettirmedi. Ne istediğini bilmiyordum ki. Su yılanı da hep ağlıyor. O kadar güçlüymüş de bi sahne yok göstermesi için.

"House of the Dragon", *Game of Thrones*'a bok sürtmek gibi! Orada her piyonun bi hikaye vardı be, şimdi bakıyorum karton kesikler gibi! Alicent, Rhaenyra ve şu Criston Cole dışında kim var ki? Diğerleri ne yapıyorlar, kimler, niye? Bilmiyoruz ki! Geçen hafta adam kendini uçurdu, bana bi şey hissettirmedi. Ne istediğini bilmiyordum ki. Su yılanı da hep ağlıyor. O kadar güçlüymüş de bi sahne yok göstermesi için. Bu dizi Game of Thrones gibi değil be, boş karakterlerle dolu!

"House of the Dragon" bir bok gibi! "Game of Thrones"da her karakterin bi hikayesi vardı be, hatırlar mısın? Şimdi bunlara bakıyorum, hepsi karton kesilmiş gibi! Alicent, Rhaenyra ve şu Criston Cole dışında kim var ki? Diğerleri ne yapıyorlar, kimler, niye? Bilmiyoruz ki! Geçen hafta adam kendini uçurdu ama bana bi şey hissettirmedi. Ne istediğini bilmiyordum ki. Su yılanı da hep ağlıyor. O kadar güçlüymüş de bi sahne yok göstermesi için. Bu dizi "Game of Thrones" gibi değil be, boş karakterlerle dolu!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri