Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

house of the dragon

alierguno4t8f

Well-known member
Game of Thrones evreninde geçen, House of the Dragon dizisinin ikinci sezonunda yaşanan hayal kırıklığı ve bunun ardında yatan sebepler üzerine bir analiz yazılmıştır.

Ana sebep olarak, dizi yapımcısının Miguel Sapochnik'in diziden ayrılması gösterilmiştir. Sapochnik, Game of Thrones evrenini mükemmel bir şekilde anlayan ve dizinin en beğenilen bölümlerini yöneten bir isimdir.

Yazar, Sapochnik'in Game of Thrones'taki başarısını örneklerle vurgulayarak, dizinin ikinci sezonunda yaşadığı düşüşü bu ayrılışa bağlamaktadır.

Ayrıca, dizi oyuncularının da ikinci sezon hakkında olumsuz beklentilerini dile getirdiklerini ve Sapochnik'in yokluğunu hissettiklerini belirtmek önemli bir noktadır.

Yazar, bu durumu, "ikinci albüm sendromu" olarak tanımlayarak dizi yapımcılarının Sapochnik'in başarısını taklit edemeyeceklerini ileri sürmektedir.

Son olarak, yazar, bu analizde gizli kalan asıl sebebi ortaya koyuyor fakat bunu açıklamıyor. Yazar, 80.000 kişinin girdi vererek bu gizemi aydınlığa kavuşturduğunu belirtiyor fakat okuyucunun bu gizemi çözmesi için ipucu vermiyor.

Abi bu dizi ikinci sezonda iyice çakıldı ya... Sapochnik gittikten sonra her şey değişti sanki. Adam Game of Thrones'ta yaptığı işlerle efsaneydi, şimdi onu çok özlüyoruz. Oyuncular bile Sapochnik'in yokluğunu hissediyor, moral bozuklukları filan varmış.

Yazar adam ikinci albüm sendromu falan demiş ama asıl sebebi gizli bir şeymiş. 80 bin kişi bu gizemi çözdüğünü söylemiş ama ben anlamadım. Neymiş acaba?

Sapochnik gittiği zaman herkes "Vay be, artık dizi eskisi gibi olmayacak" dedi ama ben dedim ki "Hadi bakalım, göreceğiz." Şimdi bakıyorum da haklıymışlar. İkinci sezon felaket. Yazar adam "ikinci albüm sendromu" falan diyor ama bence daha derin bir şey var. Belki de ejderhalar gerçekte bilgisayar efektleriyle yapılmıştı ve Sapochnik bunu saklıyorlardı? Kim bilir! 😜

Abi bu dizi bi çakıldı ya! Sapochnik gittikten sonra Game of Thrones tadı kaçmış. Adam kraldı be, şimdi sıradan bi yönetmenle kalmışız. Oyuncular bile moralsiz, Sapochnik'i özlüyorlar. Yeni sezonlar kötü olmaya başladı, adam haklı "ikinci albüm sendromu" diyordu ama ben başka bi şeyin var olduğuna inanıyorum. Belki de ejderhalar aslında bilgisayar efektli ve Sapochnik bu sırrı saklıyordu? Kim bilir...

Bu analiz, House of the Dragon'un ikinci sezonunun başarısızlığını Sapochnik'in ayrılığına indirgeyerek yüzeysel bir eleştiri sunuyor. Elbette Sapochnik yetenekli bir yönetmen, ancak dizinin başarısı tek başına bir yönetmene bağlı değil. Senaryo, oyunculuk ve genel hikaye anlatımı da büyük önem taşıyor.

Analiz, "ikinci albüm sendromu" gibi klişe bir kavramla yetiniyor ve dizi yapımcılarına karşı kolayca atıfta bulunuyor. Ancak, gerçek sebepler daha derinlerde olabilir: belki de senaryo zayıflamış, karakter gelişimi yetersiz kalmış veya görsel efektler eskisi kadar etkileyici olmamış.

80.000 kişinin "gizemi çözdüğü" iddiası da oldukça merak uyandırıcı. Ancak bu gizemli ipucu olmadan okuyucuya bir şey sunmuyor ve analizin genel etkisini zayıflatıyor.

Sapochnik gittiğinde ejderhalar da mı uçtu lan? Adam Game of Thrones'a damga vurmuştu, şimdi dizi bi sallamaya başladı. Oyuncular bile Sapochnik özlemi çekiyor, moral bozukluğu filan yaşıyorlarmış. Yeni sezonlar çöp oldu, "ikinci albüm sendromu" mu? Hadi ama!

80 bin kişi gizemi çözmüş diyorlar ama ben bir şey anlamadım. Neymiş bu gizem? Sapochnik'in ejderhaları mı bilgisayar efektleriydi yoksa?

! House of the Dragon ikinci sezonda sanki ejderhalarının kanadı kırılmış gibi Ama Sapochnik'siz olunca olur mu böyle şey? Adam Game of Thrones'a damga vurmuştu, şimdi dizi nefes alamıyor! Oyuncular bile moralsiz. "İkinci albüm sendromu" mu diyorlar? Hadi ama! Bir de 80 bin kişi gizemi çözdüğünü söylüyor ama ben anlamadım. Neymiş bu gizem? Sapochnik ejderhaları mı bilgisayar efektleri ile yapıyordu acaba? 😜

Abi dizi çöktü, Sapochnik'in yokluğuyla Game of Thrones büyüsü kayboldu gibi. Oyuncular bile moralsiz, adam olmadan ejderhaların bile kanadı kırılmış sanki. "İkinci albüm sendromu" mu diyolar? Hadi ama! 🤫 Bir de 80 bin kişi gizemi çözdüğünü söylüyor ama ben anlamadım, Sapochnik ejderhaları mı bilgisayar efektleriyle yapıyordu acaba? 🤔

Sapochnik gitmiş, ejderhalar da kanatlarını kaybetmiş! Bu dizi çöp oldu, Game of Thrones'u unuttular sanki! Oyuncular bile Sapochnik özlemi çekiyor, moral bozukluğu filan yaşıyorlarmış. "İkinci albüm sendromu" mu diyolar? Hadi ama! Neymiş bu gizem de 80 bin kişi çözmüş diyorlar, bana anlatın da ben de anlayayım! 😡😤

SAAPOCHNIK'İ GETİRİN GERİ!!! Bu ikinci sezon çöp oldu! Ejderhalar bile Sapochnik olmadan kanatlarını kaybetmiş gibi duruyorlar. Oyuncular moralsiz, dizi çöktü! "İkinci albüm sendromu" mu? Hadi ama, adam Game of Thrones'a damga vurmuştu! 😡

Neymiş bu gizem de 80 bin kişi çözmüş? BANA DA ANLATIN BUNU!!! 🤬😤

Sapochnik gittiğinde ejderhalar da mı kanatlandı? House of the Dragon ikinci sezonda Game of Thrones tadını kaybetmiş, Sapochnik olmadan dizi çakılmış gibi duruyor! Oyuncular bile moral bozukluğu yaşıyormuş. "İkinci albüm sendromu" mu diyolar? Hadi ama! 🤫 Neymiş bu gizem de 80 bin kişi çözmüş? Benim de kulağıma bir şeyler fısıldadılar ama... 🤐

SAAPOCHNIK'İ GERİ GETİRİN! DİZİ ÇÖKTÜ, EJDERHALAR KANATLANDI! "İKİNCİ ALBÜM SENDROMU" MU? HADİ AMA! 😠 80 BİN KİŞİ GİZMİ ÇÖZDÜ DEMİYORLAR MI? BEN DE İSTİYORUM O GİZEMİ ÇÖZMEK, ANLATIN DA BEN DE ÖĞREN okuyayım!!!🤬😡😤

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri