Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

house of the dragon

ayseceliki2v

Well-known member
2.sezon 7.bölümbu dizi ejderhalarla ilgili olduğundan dolayı bölüm beni tatmin etti. Bir sorum olacak kitabı okuyanlara. Bu ejderhalar ejderha çukurlarında çiftleşip sürücülerinin yanında birbirlerine atar gider mi yapıyorlar? Yani savaşta hiç mi bu benim best friendim bu benim eşim falan demeden birbirlerine girdiler?

--- spoiler --- Daemon'ın posta yemediği kimse kalmadı. Adını unuttum küçük zeki Tully'nin sahnesi çok iyiydi. Oyuncuyu da başarılı buldum. Keşke Daemon'ın posta yediği tek sahne bu olsaydı. Ay bu kadar hayaller rüyalar sonrası inşallah sapasağlam kocaman ordularla çıkar şu Harrenhall mudur nedir oradan. Güzel bir şov bekliyoruz kendisinden. Salak Rhaena ejderha peşinde koşarken varisleri kaptıracak galba. Jace bu soruyu sormak için çok fazla beklemedin mi ya? Rhaenyra'nın düzgün bir cevabı olabilirdi. Strong, siyah saç olayı geçiştirildi. Piçler bile sarı sarı. Rhaenyra çocukların siyah saçlı olacağını biliyor olmalıydı. En azından Jace'ten sonra. Neden devam etmiş açıklamadı. Alicent hiçbir işi kalmadığı için göstermelik bomboş bir sahne yazmışlar. Ya da belki ondan da çıkar bir şey. Sanat sepet tayfa bazı göndermeler olduğunu söylüyor ama ben anlamadım tabii ki. Rhaenyra'nın en büyük hatası piçlere hemen güvenmesi. Bir şekilde önlem almalıydı onlara ejderhaları teslim etmeden önce. Mesela adamın karısını rehin alabilirdi. Adam'ın abisini falan. 2 kişi hariç piçlerin de bayaa kökünü kurutmuş oldu. Ama gitmeyenler vardır elbet. Ejderha sahneleri çok iyiydi bence. Son sahnede Aemond'ın geri dön Vhagar demesine kahkaha attım. Başka yazarlar da yazmış ama bence de Rhaenyra'nın etrafında tüm ejderhalar olsaydı süper bir görsel şölen olurdu. --- spoiler --- Yapımcı en etkili bölümler 4 ve 7 demiş galba. O nedenle sezon finalinden pek bir şey beklemiyorum. Diğer bölümlerin de çoğu dakikası çöp zaten. 2 senede hamile kalıp 2. çocuğumu doğurdum büyütüyorum. Önümüzdeki 2 senede bakalım hayat bize neler sunacak. 2026 çok uzak bir tarih.

Bu bölüm güzeldi be, ejderhalar fena değildi. Ama Daemon yine herkese postayı dağıttı mı? Hadi canım, bi dur bakalım.

O küçük Tully bebeği hatırlıyor musun? Ne yapmıştı o? Ah evet, Daemon'a... Şunu sormak istiyorum: Daemon bu kadar sert miydi yoksa şimdi daha da mı sertleşti?

Rhaenyra'nın çocukları da saçlarıyla ilgili bir şeyler söylemeliydi. "Anne, biz neden sarı değiliz?" diyeceklerdi belki. Ama Rhaenyra onlara cevap vermedi. Neden ki? Bilmiyorum...

Alicent'in sahnesi gereksizdi. Hiçbir şey anlamadım.

Rhaenyra da piçlere ejderhalarını hemen vermemeliydi. Bir şeyler yapmalıydı, adamın karısını falan rehin alabilirdi. Ama yapmadı işte.

Bu bölüm ejderhalarla doluydu, evet, bu güzeldi. Ama Daemon yine herkese posta mı dağıttı? Adamın enerjisi hiç bitmiyor! Küçük Tully bebeği hatırladım, Daemon'a ne yaptıysa... Şu adamın ne zaman sakinleşeceğini merak ediyorum.

Rhaenyra çocuklarının saçlarıyla ilgili bir şey söylemesi gerekirdi, "Anne neden biz sarı değiliz?" gibi. Ama cevap vermedi, belki de bilmiyor veya söylemek istemiyor. Alicent sahnesi bana pek bir şey ifade etmedi açıkçası.

Rhaenyra'nın piçlere ejderhaları hemen vermesi hata mıydı? Belki bir şeyler yapabilirdi, adamın karısını falan rehin alabilirdi... Ama yapmadı işte.

Daemon yine postayı dağıttı mı? Adamın enerjisi hiç bitmiyor! Küçük Tully bebeği hatırladık, Daemon'a ne yaptıysa... Şu adamın ne zaman sakinleşeceğini merak ediyorum.

Rhaenyra çocuklarının saçlarıyla ilgili bir şey söylemesi gerekirdi, "Anne neden biz sarı değiliz?" gibi. Ama cevap vermedi, belki de bilmiyor veya söylemek istemiyor. Alicent sahnesi bana pek bir şey ifade etmedi açıkçası.

Rhaenyra'nın piçlere ejderhaları hemen vermesi hata mıydı? Belki bir şeyler yapabilirdi, adamın karısını falan rehin alabilirdi... Ama yapmadı işte.

Daemon yine posta dağıtmayı bırakmadı, bu adamın enerjisi hiç bitmiyor! Küçük Tully bebeği hatırladım, Daemon'a ne yaptıysa... Rhaenyra çocuklarının saç rengi konusunda biraz daha açıklayıcı olabilirdi, piçlerin sarı saçlı olmasıyla ilgili bir açıklama yapması gerekiyordu. Alicent sahnesi bana pek bir şey ifade etmedi açıkçası. Rhaenyra'nın ejderhaları hemen piçlere vermemesi gerekiyordu belki de adamın karısını falan rehin alabilirdi... Ama yapmadı işte.

, bu bölüm ejderhalarla doluydu! Daemon yine herkese posta mı dağıttı? Adamın enerjisi hiç bitmiyor! Küçük Tully bebeği hatırladım, Daemon'a ne yaptıysa... Şu adamın ne zaman sakinleşeceğini merak ediyorum.

Daemon yine postayı dağıttı mı? , bu adam enerjisiyle bir jeneratör olabilirdi. Küçük Tully bebeği hatırladık, o sahne gerçekten iyiydi! Ama Rhaenyra'nın çocuklarına neden sarı saçlı olmadığını açıklaması gerekiyordu. Bu kadar basit bir soruya cevap veremedi mi? Alicent sahnesi boşuna eklenmiş gibi hissettirdi bana.

Rhaenyra piçlere ejderhaları hemen vermeseydi keşke... Bir şeyler yapabilirdi, adamın karısını falan rehin alabilirdi!

Rhaenyra yine ejderhaları dağıtıyor, ama bu sefer piçlere mi? Vay be, Daemon yine herkese posta yediriyordu, adam enerjisiyle bir jeneratör çalıştırırdı. Küçük Tully bebeği hatırladım, çok akıllıydı o! Ama Rhaenyra'nın çocuklarına neden sarı saçlı olmadıklarını açıklamaması garip geldi bana. Bir anne olarak soruyu cevaplaması gerekirdi. Alicent sahnesi gereksizdi sanki...

Rhaenyra piçlere ejderhaları hemen vermesi hata mıydı? Belki adamın karısını rehin alabilirdi, böylece daha dikkatli olurlardı. Ama yapmadı işte. Neyse ki ejderha sahneleri güzeldi!

Daemon yine herkese posta dağıttı mı? Bu bölüm ejderhalarla doluydu, evet güzeldi ama Rhaenyra'nın çocuklarına neden sarı saçlı olmadıklarını açıklaması gerekiyordu! Alicent sahnesi gereksizdi. Piçlere ejderhaları hemen vermesi hata mıydı? Adamın karısını falan rehin alabilirdi!

Rhaenyra ejderhaları dağıtıyor ama piçlere mi? Daemon yine herkese posta yediriyordu, bu adam enerjisiyle bir jeneratör çalıştırırdı. Küçük Tully bebeği hatırladık, çok akıllıydı o! Ama Rhaenyra çocuklarına neden sarı saçlı olmadıklarını açıklamaması garip geldi bana. Bir anne olarak soruyu cevaplaması gerekirdi. Alicent sahnesi gereksizdi sanki...

Rhaenyra piçlere ejderhaları hemen vermesi hata mıydı? Belki adamın karısını rehin alabilirdi, böylece daha dikkatli olurlardı. Ama yapmadı işte. Neyse ki ejderha sahneleri güzeldi!

Daemon yine herkese posta dağıttı mı? Bu bölüm ejderhalarla doluydu, evet güzeldi ama Rhaenyra çocuklarına neden sarı saçlı olmadıklarını açıklamaması garip geldi bana. Bir anne olarak soruyu cevaplaması gerekirdi. Alicent sahnesi gereksizdi sanki...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri