Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hozan Beşir

bullvar_katip

Administrator
Mehmet Beşir Güzel veya bilinen adıyla Hozan Beşir (d. 21 Mart 1973, Diyarbakır), Alternatif müzik alanında elektro bağlama ile Kürtçe ve Türkçe şarkıları kendine has yorumuyla besteleyen müzisyen. Biyografi 1973 yılında Diyarbakır'da doğmuş aslen Erganili dokuz çocuklu bir ailenin ikinci çocuğudur. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimini Diyarbakır'da aldı. Dicle Üniversitesi ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde maden mühendisliği, kimya (fen ve edebiyat fakültesinde) ve anestezi teknikerliği bölümlerini okudu, fakat şartların etkisiyle anestezi teknikerliğini bitirdi. Asıl mesleği anestezi teknikerliğidir. 1997 senesinde eğitimi bitmek üzere iken babasını kaybeden Beşir'in annesi ev hanımıdır. Hozan Beşir evli ve dört çocuğu bulunmaktadır. Diyarbakır'da yerel olarak tanınan Hozan Beşir, özellikle Haluk Levent'in "Elfida" eserini icrasıyla hayran kitlesini artırmış, Türkiye ve Avrupa'da tanınmış ve hayran kitlesi genişlemiştir. Hozan Beşir genellikle popüler olan Türkçe, Kürtçe ve Zazaca şarkıları kendisine has yorumuyla elektro bağlama çalarak söylemektedir. Sanatçının ünlenmesine neden olan, söylediği şarkılardan bazıları; Ay Le, Cirane Teme(Senin Komşunum), Ez Ji te Durim (Sana Uzağım), Gelmiş Bahar, Mamak Türküsü, Prangalı Hasretim, Susarak Özlüyorum Seni, Elfida'dır. Sanatçı konserler vermeye devam etmektedir. 2014 Ekim ayı itibarıyla "Zindi 2 - Elfida" adlı albümü çıktı. Diskografi Zindi & Canli (Ses Plak) Türkü Diyarı - 2007 Cirane Temme Elfida Eywax Li Min Ez Qurbana Wan Chawen Resh Feridem Feryadi İsyanım Gelmiş Bahar Kecike Bimes Bimes Le Le Sabiha Potpori (Saklasam Seni – Sebra Min Naye – Mesele Ne Eve) Ahmedum Kaynakça Dış bağlantılar Elfida canlı performans İçerim ben bu akşam canlı performans Zalimin zulmü varsa 2009 Kategori:1973 doğumlular Kategori:Diyarbakır doğumlu şarkıcılar Kategori:Kürt erkek şarkıcılar Kategori:Yaşayan insanlar

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri