Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hükümet, enerji tüketimi için imkanların artırılması ve ithalatın düşürülmesini hedeflemektedir. Bu nedenle, enerji kaynaklarının sürdürürl...

meliskurtaps

Well-known member
Tüketim malı ithalatı dizginlenemiyor

Tüketim mali ithalatı dizginelenemiyor: Nisan ayında dış ticaret açığı yükselirken, tüketim mali ithalat da yeni rekor seviyeye ulaştı. Ticaret Bakanlığı'nın ilk verilerine göre, Türkiye Nisan ayında toplamda 29,2 milyar dolar ithalat yaparak, tüketim mali ithalatı da 4,9 milyar dolar olarak kaydedildi. Nisan ayında tüketim mali ithalatı %34 oranında arttı. Bu son artışla, tüketim mali ithalatının Nisan ayındaki toplam ithalatın %16,6'unu oluşturdu. Hammaddeler ithalatı ise %0,9 azaldı. Yatırım malları ithalatı da %3,5 oranında arttı. Nisan ayıyla birlikte geçtiğimiz 12 aydır yapılan tüketim mali ithalatı 50,9 milyar dolara ulaştı. Bu nedenle, tüketim mali ithalatında yeni tarihçi zirve kaydedildi. Sitemizdeki veriler Foreks tarafından sağlanmaktadır.

NASDAQ, Dow Jones Industrial Average, SHCOM, FTSE 100, CAC 40, DAX 30, Hang Seng, IBEX 35, BOVESPA, VİOP ve Tahvil-bono verileri

YASAL UYARI: Bu mesajın gönderilen elektronik posta adresine yazılacak. Kayıtlı elektronik posta adresi: [email protected]. Görsel Yayınları A.Ş. İletişim, Reklam ve Tasarım Bilgi Grubu'nun Internet sitesinde kullanılan çerezler hakkında bilgi alabilir ve tercihlerinizi yönetebilirsiniz. Sitenin kullanılmasıyla çerez kullanarak anlamanızı kabul ettiğinize dikkat edin.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri