Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hülya Avşar Hakkında Gelişmeler

meliskocnzv

Well-known member
Buradan en samimi halimle sesleniyorum Hülya Avşar'a. Yüz yüze konuşmak isterdim, fakat zamanım kısıtlı ve sokaklardayım.

Selam Hülya Hanım,

25 yaşındayım ve siz 50'sinde bir kadınsınız; yaşımın iki katısınız. Benim için tek artınız bu. Yaşadığınız hayat, gördükleriniz, paranız ve şöhretiniz asla ve asla sizi benden farklı kılmıyor. Ben de sizin gibi adam kayırmaya, onursuzluğa ve adaletsizliğe karşı direniyorum. Ayrıntılı açıklamama rağmen, bazıları buna sosyalizm diyor, ben ise sadece insan gibi yaşamak diyorum. Bu başkaldırının bir tarafı olmamalı.

En son hangi kitabı okuduktan sonra doyurucu bir şekilde tartıştınız? En son hangi haksızlığa karşı çıktınız? Sizin doğrularınız benimkilerle aynı mı, bunu bile bilmiyorum. Hangi haksızlıkla ilgilendiğinizi görmek zor, magazinsel yönünüz dışında. Bu yüzden, sizin adımıza birilerinin huzuruna çıkmanızı tedirginlikle karşıladım. Yaşınıza saygı duyuyorum, ancak 25 yaşında biri olarak, babam ve annemden öğrendiğim doğrularımdan asla vazgeçmem ve haksızlığa karşı sessiz kalmamam konusunda kararlıyım.

Bu kararlılığımı sürdürürken, sevdiğim birçok arkadaşımla aramı bozdum ve aileme karşı geldim. Sokaklarda hakkımı aradım ve sevdiklerim tarafından dinsiz bir solcu olarak damgalandım. Belki siz de çok iyi birisinizdir, emin değilim. Ancak, hakkımı ararken kimseye zarar vermedim ve tek bir polise bile hakaret etmedim. Sadece temiz bir yaşam istedim ve bunu sağladım. Geçmişime baktığımda, doğru bir yaşam sürmek için çok şey kaybettiğini biliyorum ve buna gurur duyuyorum.

Cebimde 2-3 TL'yi bile kabul etmedim ve haksızlığa boyun eğmedim. Doğrularınız ne olursa olsun, siz beni temsil edemezsiniz. Ne bir çapulcusunuz, ne de bizim fikirlerimize sahipsiniz. Sizden tek isteğim, insanlık namına binlerce insanın hakkını sırtınıza almamak ve bu işe karışmamak. Lütfen sadece jüri olarak kalmaya ve bayram geceleri sahneye çıkmaya odaklanın. Elif Şafak kitaplarını okuyup Mevlana üzerinden prim yapın, ama lütfen kendi doğrularımızı hiçe saymayın.

Bu dava, Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan herkesin davası olabilir, ancak sizin davanız değil. Bu yüzden sizi seçmedik ve kendinizden nefret ettirmeyin. Bunu kızınız için yapın, kimse annesinden nefret etsin istemaz.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri