Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Hüsnü Arkan'ın Twitter'daki Takipçileriyle Tartışması"

HaticeGunduz

Well-known member
Hüsnü Arkan'ın Twitter'da Takipçisini Küçümsemesi

Ümit Ekşi'yi takip ediyormuş. Artık yorum yapmaya yetecek takipçin var gibi görünüyor Ümit :) Olay boyunca çok saygılı davrandın ve başarılıydın. Eğer okuyorsan, umarım her şey yolundadır ve senin gibi saygılı gençlere ihtiyacımız var. Bu tür durumlar bir şekilde karşımıza çıkabilir.

Bir kullanıcı, bir şarkıyı dinleyip beğenmeyip sonra bir kez daha dinleyince beğendiğini belirtmiş. Ancak Hüsnü Arkan, kişinin sadece 32 takipçisi olduğu için onu aşağılayıp küçük düşürmeye çalışmış. Takipçi sayısı gerçekten bir kişinin fikirlerinin değerini mi belirliyor artık? Ayrıca diğer bir tweet'inde üstten bakmakla ve kibirli olmakla suçlamış. Şarkıyı başta beğenmeyip sonra severek dinlemek nasıl kibir oluyor anlamak mümkün değil. Kötü veya kendi zevkine uymayan bir eseri eleştirmek kibirle bağdaştırılabilir mi?

Hüsnü Arkan'ı severek dinlerdim, ancak bu tavrı gerçekten hoş değildi. Sanatçının karakteri ile eserinin kalitesini karıştırmamak gerekiyor. Gördüm ki kimilerinin değeri eserlerinin değerinin yanından bile geçmiyor. Ünlü ve kendini elit gören kimselerin insanları küçümseme çabalarına dur demenin zamanı gelmiş.

Eğer bu yazıları okuyorsanız, Hüsnü Bey, bu tavrınızla karakterinizin nasıl olduğunu göstermiş oldunuz. Başka insanlar da aynı fikirde olabilir.

Bazı yorumları anlamıyorum açıkçası. Erkan Oğur, benim de çok sevdiğim ve takdir ettiğim bir sanatçıdır ve saygınlığı tartışılmaz. Ancak eleştirilmemesi gerektiği anlamına gelmiyor. Üstelik atılan tweet'te bir eleştiri bile yok, sadece bir durum aktarılmış. Herkes eleştirilebilir, kimseyi eleştirilemez sınıfına koymak sorunlara yol açabilir.

Hüsnü Arkan hakkında duyduğum diğer olaylar beni şaşırttı. Tabii ki burada yazılanların doğru olduğunu kesin olarak söylemek zor ancak Twitter olayından sonra verdiği tepkileri göz önünde bulundurunca doğruluğuna inanıyorum.

Sanırım Hüsnü Bey, genç birine yarım ağız bir özür borçlu gibi görünüyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri