Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İbrahim Sadri

bullvar_katip

Administrator
İbrahim Sadri (Eren) (d. 1963), Türk sunucu, televizyoncu, şair ve tiyatrocu. Eyüpsultan, İstanbul'da doğan İbrahim Sadri aslen Erzincan Yücebelen, Kemahlıdır, ilk ve orta öğrenimini İstanbul Kasımpaşa'da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde okuduktan sonra, yedi yıl tiyatroyla uğraştı. Turnelere çıkarak, Anadolu'yu yakından tanıma imkânı buldu. Çeşitli gazete ve dergilerde yazı ve şiirleri yayımlandı. Radyo ve televizyonlarda programcılık ve sunuculuk yaptı. Halen bir özel televizyonda program yapmaktadır. Şiir ve tiyatro kasetleri de bulunan şairin, şiir kitapları da mevcuttur. "Adam Gibi" İbrahim Sadri'nin 1998'den beri devam ettirdiği şiir-kaset serüveninin altıncısı ve kendinden en çok söz ettireni oldu. Aslında kendini bir şair gibi görmediğini ama şiirlerinin olduğunu ve bu şiirlerini yıllardır okuduğunu söylüyor. Kendisinin iyi bir şiir okuyucusu olduğunu belirtiyor. Eski kasetlerinde de bulunan 'fondaki müzik', 'Adam Gibi'de oldukça fonksiyonel olarak yer alıyor. İbrahim Sadri'nin şiirlerinin belli bir dönemin ruh yapısını yansıttığı belirtiliyor. Şiirlerinde, Türkiye'de 60'lı yıllarda doğan ve 70'li, 80'li yılların kargaşa ile sükun arasında aykırı yaşam biçimlerini idrak eden gençlerin bakış açılarını, yaşadıklarını ve geçirdikleri süreçleri ifade ediyor. İbrahim Sadri bu dönemin kuşağına ve yaşadıklarına tanıklık etmek istediğini sık sık belirtmiştir. İbrahim Sadri her ne kadar tiyatro, şiir, mizah ve televizyon alanlarında çalışmış ve çalışıyor olsa bile, kendisini "tiyatrocu" olarak gördüğünü ifade etmekle beraber, tiyatroyu bırakmasını tiyatronun kurumsallaşmamış olmasına ve ekmek kapısı olarak yeterli olmamasına bağlıyor. Televizyon programları 1994: Eşref Saati (Kanal 7) 1995: İbrahim Efendi Konağı (Kanal 7) 1996: Ve İbrahim Sadri (TGRT) 1998: Aşağı Yukarı İbrahim Sadri (Kanal 6) 1999: Adam Gibi İbrahim Sadri (TGRT) 1999: İbrahim Sadri Bingo Show (Kanal 7) 2002: Kırık Kalpler Kulübü (Flash TV) 2004: Televizyon Milleti (atv) 2005: Miras (TRT 1) 2012: İbrahim Sadri Masası (atv) 2021: ATV Hafta Sonu Sabah Haberleri Kitapları 1999: Memleket Havaları 2000: Adam Gibi 2001: Paramız Yoksa da Haysiyetimiz Var 2008: Aşk 29 Harftir Albümleri 1989: Hüzün Şiirleri 1993: Ben Aşkı Satın Aldım 1994: Eylül Yağmuru 1996: Memleket Havaları 1998: Adam Gibi 1999: Öylesine Sevmiştim 2000: Bir Adın Kalmalı 2001: Bir şey Söyle 2002: Ben Sana Mecburum 2003: Bırakıp Gittiğin Kadarız 2004: Sensiz Yarım 2005: Sebebi Sen - Kırmızı Araba 2007: İstasyon Şefi Eliyle 2009: Aşk 29 Harf 2011: Bugün Pazar (Single) 2011: Mehmet Akif Ersoy Şiirleri 2011: Yad 2012: Aldırma Reis (Single) 2014: Gideceksen Her şeyinle Git 2020: Reçelli Ekmek Şiirler Abuzer Adam Gibi Adın Batsın Afgan Destanı Aldırma Reis Ali Munzur Alnımızın Çatı Aney Anne Anne Ben Ölüyorum Ant Aşk Aşk Pazara Düştü Bekir Nihat Semahat Ben Aşkı Üveyikten Satın Aldım Ben Sana Nasıl Küseyim Beni Kavgada Gör Bir Adın Kalmalı Bir Hilal Uğruna Bir Kedi İçin Vals Bir Oğlun Oldu Bir Yastıkta Bir Şey Söyle Bizim De Yaşadığımız Buyur Usta Bırakıp Gittiğin Kadarız Çayır Çimen Çileler Çok Yaşa Pepsi Daralan Vakitler Devran Diyarbakır Türküsü Dünya Elimin Altında Dünya Ellerimizin Büyük Boşluğu Erzurum Eylül Yağmuru Gel Gör Beni Aşk Neyledi Geriye Dönen Adam Gönül Yıkılması Gözlerin Cennetim Göç Hanı Yağma Hayrettin Mohikan Haziran İstanbul'a Kar Yağıyordu Kaldırımlar Kimlik Kartı Kuş Hatıraları Kırmızı Araba Kırık Hava Masal Mehmetcik Memik Memleket Merhaba Mihriban Minibüslerin Arkasına Seni Ben yazdım Münih Treni Namın Yürüsün Nan Gibi Nerdesin Oku On Yedi Yaşım Öylesine Sevmek Paramız Yoksa da Haysiyetimiz var Sabri Abi Sana Bana Vatanıma Ülkemin İnsanlarına Dair Semah Seni Bir Aşk Sarıyor Sensiz Kalan Bu Şehir Serencam Sesler Ve Sokaklar Sevda Sokağı Seyreyle Gönül Siyah Gözlerine Beni De Götür Siyah Kazak Sonbahar Şimdi Dağlara Kar Yağar Şişelere Mandal Tarih Hatırlatma Tezi Taş Gazeli Vur Bitsin Yakarış Yalan Yağmur Yağmur Tanesi Yok İsmail Yol Yüz Yüze Bant tiyatroları Şu Bizim Dünya (1987) Patagonyanın Sesi (1993) Falan Filan Mesela Kaynakça Kategori:1963 doğumlular Kategori:Eyüpsultan doğumlular Kategori:İstanbul doğumlu şairler Kategori:Türk televizyoncular Kategori:Yaşayan insanlar Kategori:İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde öğrenim görenler Kategori:20. yüzyıl Türk şairleri Kategori:21. yüzyıl Türk şairleri Kategori:1990'ların şarkıcıları Kategori:2000'lerin şarkıcıları Kategori:2010'ların şarkıcıları Kategori:2020'lerin şarkıcıları

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri