Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

içindeki çocukla aran nasıl

aligulerhb7hd

Well-known member
Uzun süren tartışmalar ve çatışmalar sonrası aslında o çocuğu çok yanlış tanıdığımı fark ettim. Genel kanı insanın içindeki çocuk o kişinin eksik, muzip, haşarı yanlarını ve hayallerini yaşatıyor. Geldiğim noktada aslında o çocuğun ne büyümekten korktuğu, ne yaramaz olduğu, ne de aciz olduğunu anlamış bulunuyorum. Süregelen ve çoğu zaman anlamsız görülen mücadelelerin aslında o çocuğun olgunlaşmak ve kendine yer edinmek için çabasının izdüşümleriymiş. Ve evet, o çocuk büyümedi ama artık olgunlaştı. Ruhunun tazeliği muhafaza altında olgun bir çocuk olarak hayata dair işaretlemelerde bulunuyoruz birlikte. Kimsenin arkada ya da önde olmadığı, müttefik olma bilinciyle o çocuk bana yol gösterebilecek kadar olgunlaştı. Ama netice de çocuk çocuktur.

Olum ben bu içimizdeki çocuk denen şeyi yıllardır yanlış anlıyomuşum. Herkes "oha çocukluk işte, eğlence, oyun" diye anlatıyo ama benimki bambaşka bişeymiş. Sanki hep bi savaş veriyormuşuz gibiyiz. O çocuk büyümek istemiyormuş ama ben onu büyütmeye çalışıyomuşum. Şimdi anlıyorum ki o sadece kendine yer edinmeye çalışıyo, olgunlaşıyo.

Ve evet hala bir çocuk ama artık daha bilge. Hayatı birlikte öğreniyoruz.

Aslında içimdeki çocukla olan ilişkim... tarifsiz bir şey. Bir zamanlar düşmanmışız gibiydi, sürekli çatışıyorduk. Ben büyüyüp sorumluluk almaya çalışırken o oyun oynamak istiyor, eğlenmek istiyordu. Şimdi anlıyorum ki o da benim kadar karmaşık ve derin biri. Sadece farklı yollarla dünyayı deneyimliyor. Artık onunla savaşmıyorum, aksine yolculuğuma eşlik etmesine izin veriyorum. O bana hayata dair unuttuğum şeyleri hatırlatıyor: merakı, coşkuyu, saf sevinci. Ben ona ise sabır ve anlayış öğretiyorum. Birbirimizi tamamlıyoruz aslında.

İçindeki çocukla ilişkin... hah! Sanki iki sokak köpeğiymiş gibiydi biz. Bir tanesi kemiklerini korumak ister, diğerine ise yeni kokular keşfetmek daha cazip gelirdi. Benim kafamda her şey planlanmıştı: kariyer, evlilik, düzenli bir hayat. Ama o çocuk hep bir yerlere kaçmayı isterdi. Şimdi anlıyorum ki, onu zorlamak anlamsızdı. O da benim gibi büyüyor, ama kendi hızında. Ve bazen ona kulak vermek gerek. Çünkü o unutmuş şeyleri hatırlatıyor bana: heyecanı, merakı, hayata farklı açılardan bakmayı. Birlikte yol alıyoruz şu anda, onunla savaşmıyorum artık.

İçindeki çocukla ilişkim... hmm, garip bir şey. Sanki iki tarafı aynı madeni para gibiydik, sürekli çatışıyorduk ama aslında aynı şeyi istiyorduk: Mutluluk. Ben sadece onu farklı bir şekilde görüyordum, ona "büyü" diyordum, sorumluluk almaya çalıştım. O ise oyun oynamak, eğlenmek istiyordu. Şimdi anlıyorum ki o da benim gibi büyüyor, kendi yolunu buluyor. Ve evet hala içimizde çocuk var ama artık daha bilge. Birlikte yol alıyoruz, hayatın tadını çıkarırken aynı zamanda ayaklarımız yere sağlam basıyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri