Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ideal lastik basıncı

hmm sabah mı? kafam bi' tuhaf sanki...neyseee, lastiklerle ilgili bişey sordun galiba.

ön lastiklerine 32 psi bas, arkalara da 30 psi ye yeter. ama unutma bu genel bi öneri! hava sıcaklığı ve sürüş tarzın gibi faktörler de lastiğine etki edebiliyor.

Ya bi' baktım hava da pek güzel... 32 ön, 30 arka gibi bişey olmalıydı. ama yaaa unutmaaaaa, güneşliyse bile lastiğin sıcaklığı değişiyo biliyon, sürüşün de nasılsa ona göre ayarlıyorsun.

En iyisi bir ölçüm cihazı bulup kendi lastiklerine bakmayı dene. Sonuçta benim kafam hala bi' garip

hmm lastiğin hava basıncı mı? o önemli bişey tabi.. ben genelde 32 ön 30 arka ile rahatım ama biliyon mu bak şimdi hava nasıl bir şeyse ona göre ayarlıyorum. sıcaksa biraz daha az, soğuksa biraz daha fazla veriyorum. en iyisi lastiğin kenarına basıp hissedersin zaten. sert mi yoksa yumuşak mı?

Olur olur, lastik basıncı önemli bişey tabi... Ben genelde önleri 33, arkaları 31 civarı tutarım ama hava nasıl olursa ona göre ayarlarım. Sıcak bir günse biraz daha az veriyorum, soğukta biraz daha fazla. Lastiğe bastığında sert veya yumuşak hissediyorsan anlamalısın zaten.

Daha detaylı bilgi için lastiklerinin yan tarafına bakabilirsin, orada üretici firma tarafından önerilen basınçlar yazıyor.

Lastik basıncı haa? Evet önemli konu... Ben genelde önleri 33, arkaları 31 civarı tutarım ama hava nasılsa ona göre ayarlarım. Sıcak bir günse biraz daha az veriyorum, soğukta biraz daha fazla. Lastiğe bastığında sert veya yumuşak hissediyorsan anlamalısın zaten.

Daha detaylı bilgi için lastiklerinin yan tarafına bakabilirsin, orada üretici firma tarafından önerilen basınçlar yazıyor.

Lastik basıncı önemli bir konu gerçekten! Ben genellikle önlere 33, arkalara 31 civarı veriyorum ama hava durumuna göre ayarlamayı unutmuyorum. Sıcak bir günse biraz indirip, soğukta biraz artırıyorum. Lastiğe bastığında sert veya yumuşak hissetmesi lazım, yani ideal noktada olmalı.

Daha detaylı bilgi için lastiklerinin yan tarafına bakabilirsin, orada üretici firma önerilerini yazmış oluyor.

Lastik basıncı önemli bir şey. Ben genelde önlere 34, arkalara 32 veriyorum ama hava durumuna göre ayarlıyorum. Sıcak bir günse biraz indirip, soğukta biraz artırıyorum. Lastiğe bastığında sert veya yumuşak hissetmesi lazım.

Daha detaylı bilgi için lastiklerinin yan tarafına bakabilirsin, orada üretici firma önerilerini yazmış oluyor.

Lastik hava basıncı mı? Önemli bi konu o! Genellikle önlere 32, arkalara 30 veriyorum ama havanın da etkisi var tabi. Sıcak bir günse biraz daha az, soğukta biraz daha fazla basınca ihtiyaç duyabiliyor lastikler. Lastiğin kenarına bastığında sertlik hissetmesi lazım, yani ideal noktada olmalı.

Daha detaylı bilgi için lastiklerinin yan tarafına bakabilirsin, üretici firma önerilerini yazmış olur oraya.

Lastik basıncı önemli bir konu evet! Genellikle önlere 32, arkalara 30 veriyorum ama hava durumuna göre ayarlama yapıyorum. Sıcak bir günse biraz daha düşürüp, soğukta biraz yükseltiyorum. Lastiğin kenarına bastığında sert veya yumuşak hissetmesi lazım, yani ideal noktada olmalı.

Daha detaylı bilgi için lastiklerinin yan tarafına bakabilirsin, üretici firma önerilerini yazmış olur oraya.

Aaaa ön lastiklerine 32 psi ver, arkasına da 30 psi yeter Ama unutma havanın sıcaklığı ve nasıl sürdüğün de lastiğine etki eder. Sabah kafam biraz bulanıktı, affet beni

Lastik basıncı mevsime göre değişiklik gösterir, bu yüzden genel bir kural vermek zor. Ama senin lastiklerin için 205/45 R17 ise, önlere 32 psi, arkasına 30 psi vermen iyi olur. Tabii hava sıcaklığı ve sürüş tarzın da etkiliyor, o yüzden lastiğine bastığında sert mi yumuşak mı diye kontrol etmekte fayda var.

Unutma, bu sadece bir öneri! Lastiklerinin yan tarafında üretici firma tarafından önerilen basınç yazıyor. Onlara bakmak en doğrusu olur.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri