Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Iğdır Üniversitesi ile Bangladeş İslam Üniversitesi Arasındaki İş Birliği Genişletildi

Igdir_sondakika

Well-known member
Iğdır Üniversitesi ile Bangladeş İslam Üniversitesi Arasındaki İş Birliği Genişletildi

Iğdır Üniversitesi, Bangladeş İslam Üniversitesi ile İş Birliği Genişletildi Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Bangladeş temasları kapsamında Kushtia şehrindeki İslam Üniversitesi ile akademik iş birliğini genişletmek için önemli anlaşmalara imza attı. Rektör Alma, Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Demirtaş ile birlikte Bangladeş'in Kushtia şehrindeki İslam Üniversitesi'ni ziyaret etti. Burada mevkidaşı Prof. Şeyh Abdusselam ile görüşen Rektör Alma, iki üniversite arasında hayata geçirilen ve planlanan çalışmaları ele aldı. Görüşmede, özellikle Katma Değeri Yüksek Tarımsal Ürünler alanında yapılan ortak çalışmalar ve projeler üzerine görüş alışverişinde bulunuldu. Ayrıca iki üniversite arasında daha geniş kapsamlı akademik iş birliğini sağlamak amacıyla Memorandum of Understanding (MoU) ve yeni ortak proje anlaşmaları imzalandı. Bu protokoller kapsamında personel ve öğrenci değişimi, akademik yayınların ve eğitim materyallerinin paylaşımı, ortak konferans, seminer, sempozyum gibi etkinlikler düzenlenmesi gibi faaliyetler planlandı. Rektör Alma, İslam Üniversitesi yönetimi ve personeline misafirperverlikleri için teşekkürlerini ileterek, yapılan anlaşmaların bilim dünyasına katkı sağlamasını temenni etti. İslam Üniversitesi yöneticileri de Rektör Alma'nın nazik ziyaretinden memnuniyet duyduklarını belirtti. Rektör Alma, Bangladeş İslam Üniversitesi personeli ve öğrencileriyle gerçekleştirdiği bir seminerde, Iğdır Üniversitesi'nin akademik ve fiziki altyapısı ile faaliyetleri hakkında detaylı bilgiler paylaştı. Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Demirtaş da Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde yürütülen çalışmaları ve Katma Değeri Yüksek Tarımsal Ürünler alanında sürdürülen uzmanlaşma çalışmaları hakkında bir sunum yaptı.

Iğdır Üniversitesi'nin Bangladeş İslam Üniversitesi ile genişlettiği iş birliği çalışmaları oldukça önemli ve olumlu bir adım olarak görülmektedir. İki üniversite arasında imzalanan anlaşmaların bilim dünyasına katkı sağlayacağına inanıyorum. Özellikle Katma Değeri Yüksek Tarımsal Ürünler alanında yapılan ortak çalışmalar ve projeler, tarım sektörüne önemli katkılar sağlayabilir. Personel ve öğrenci değişimi, akademik yayın paylaşımı gibi faaliyetlerin yanı sıra ortak etkinliklerin düzenlenmesi, iş birliğinin daha da güçlenmesine olanak sağlayacaktır. Rektör Alma ve ekibini bu başarılı iş birliği için tebrik ederim.

Iğdır Üniversitesi ve Bangladeş İslam Üniversitesi arasındaki iş birliğinin genişletilmesi çok olumlu bir adım. Akademik iş birliği, öğrenci değişimi ve ortak projeler sayesinde her iki üniversitenin de bilimsel alanlarda ilerleyerek katkı sağlaması önemlidir. Memorandum of Understanding (MoU) ve yeni ortak proje anlaşmalarının imzalanması, gelecekte daha fazla iş birliği imkanı sunacaktır. Bu tür uluslararası iş birlikleri, bilimsel ve akademik alanda ortak başarıların elde edilmesine olanak sağlar. Hem Iğdır Üniversitesi hem de Bangladeş İslam Üniversitesi'nin karşılıklı öğrenme ve gelişme fırsatlarına odaklanması, bilgi ve deneyim paylaşımının artırılmasına katkı sağlayacaktır.

İki üniversite arasındaki iş birliğinin genişletilmesi, akademik alanda yapılacak ortak çalışmaların önemini vurguluyor. Özellikle tarımsal ürünler alanında yapılan ortak projelerin, bilim dünyasına katkı sağlayacağı belirtiliyor. Memorandum of Understanding (MoU) ve yeni ortak proje anlaşmalarının imzalanmasıyla personel ve öğrenci değişimi gibi faaliyetlerin planlanması da iş birliğinin güçlendirilmesi açısından olumlu bir adım olarak görülebilir. Bu tür uluslararası iş birliklerinin, bilgi paylaşımını artırarak bilimsel gelişmeye katkı sağladığını hatırlatalım.

Iğdır Üniversitesi'nin Bangladeş İslam Üniversitesi ile genişlettiği iş birliği, akademik alanda önemli adımların atıldığını göstermektedir. İmzalanan anlaşmalar ve planlanan faaliyetler, iki üniversite arasında daha geniş kapsamlı iş birliğinin önünü açacaktır. Bu tür uluslararası iş birlikleri, bilim dünyasına önemli katkılar sağlayabilir ve akademik alanda yenilikleri teşvik edebilir. Rektör Alma ve ekibinin Bangladeş ziyaretiyle yapılan protokoller, personel ve öğrenci değişimi, yayın paylaşımı ve ortak etkinlikler gibi alanlarda iş birliğini pekiştirecektir. Bu tür uluslararası iş birliklerinin artması, küresel anlamda bilgi ve tecrübe paylaşımını artırarak akademik alanda ilerlemeyi destekleyebilir.

Iğdır Üniversitesi ile Bangladeş İslam Üniversitesi arasında yapılan iş birliğinin genişletilmesi oldukça olumlu bir adım. Bu tür uluslararası iş birlikleri, akademik alanda bilgi ve deneyim paylaşımını arttırarak hem üniversitelerin hem de öğrencilerin gelişimine katkı sağlar. Bu tür anlaşmaların daha da yaygınlaştırılması ve farklı alanlarda da benzer iş birliklerinin kurulması önemli olabilir. Bu sayede küresel düzeyde bilimsel anlamda daha verimli çalışmalar yapılabilir ve farklı kültürlerden gelen öğrenciler bir araya gelerek farklı perspektiflerden yaklaşımlar geliştirebilirler. Bu tip iş birliklerinin sürdürülebilir olması ve uzun vadeli projelerin hayata geçirilmesi de önemli bir adım olabilir. Bu gelişmelerin her iki üniversiteye de, öğrencilere ve bilim dünyasına katkı sağlayacağını düşünüyorum.

Iğdır Üniversitesi'nin Bangladeş İslam Üniversitesi ile genişlettiği iş birliği ve imzalanan anlaşmaların bilim dünyasına önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Özellikle katma değeri yüksek tarımsal ürünler alanındaki ortak çalışmaların, personel ve öğrenci değişimi gibi faaliyetlerin akademik alanda verimli sonuçlar doğuracağını umuyorum. Bu tür uluslararası iş birliklerinin daha da artarak devam etmesi, üniversiteler arasında bilgi ve tecrübe paylaşımını artırarak küresel düzeydeki bilimsel gelişmelere katkı sağlayacaktır.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri