Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Igor Sikorsky Kiev Politeknik Enstitüsü

bullvar_katip

Administrator
Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi Hakkında Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi "Igor Sikorsky Kyiv Politeknik Enstitüsü" (KPI) (Ukrayna dili: Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут; İngilizce: National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute” (KPI)) birçok ülke öğrencilerinin ilgisini çeken üniversitedir. Kuruluş tarihi yanı 1898'den bugüne kadar üniversitede 112 ülke vatandaşı olan 6000 yakın yabancı öğrenci tahsil görmüştür. Üniversite mezunları arasında bakan, diplomat, kozmonot, çeşitli ilim ve teknik sahalarda faaliyet gösteren ünlü bilgin ve alimler, işadamları yetiştirmiştir. Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi "Igor Sikorsky Kyiv Politeknik Enstitüsü" QS World University Rankings'in 2021 listesinde dünyanın en iyi 701. üniversitesinden biridir. Ukrayna'daki üniversitelere giriş sınavları puan sistemine göre ülkenin en iyi üniversiteler listesinde üçüncü sırada'dır Ukrayna'nın ve yabancı ülkelerin farklı ekonomik ve sosyal sektörleri için çok çeşitli akademik alanlarda yüksek vasıflı uzmanlar yetiştiren Ukrayna'daki dünyaca bilinen en eski yüksek öğretim kurumlarından biridir. 120 yıllık geçmişinde yaklaşık 200000 profesyonel hazırlanmıştır. Eğitim, 19 eğitim departmanında, 10 eğitim-araştırma enstitüsünde, 13 araştırma enstitüsünde, 17 bilimsel alt bölümde yürütülmektedir. 27 ülkeden yabancı vatandaşlar da dahil olmak üzere 32000'den fazla öğrenci burada eğitim görmektedir. Akademik sürecin ve bilimsel araştırmacıların nitelikli öğretim görevlileri, Ukrayna'nın ünlü bilim adamları tarafından yürütülmesini, yerel / küresel bilgisayar ağlarını kullanarak modern eğitim teknolojilerini tanıtmayı, dünyaca tanınan düzeyde eğitim kalitesini sağlamayı sağlayan son teknoloji ekipman Öğrencilerin demokratik gelenekleri, Üniversite tarihinin ayrılmaz bir parçasıdır. kurumlar, öğrencileri önemli eğitimsel, bilimsel, sosyal konulara, boş zaman organizasyonuna, ruhani ve spor gelişimine dahil ederek, birbirini tamamlayan Üniversite hükûmetine aktif olarak katılır. Igor Sikorsky KPI 36 ülkeden 112 teknik üniversite ile verimli bir şekilde işbirliği yapar, uluslararası eğitim ve bilimsel proje ve programlara katılır. Yukarıda belirtilenlerin tümü, Üniversitenin açıklığını, günümüz dünyasına özgü entegrasyon süreçlerine olan özlemini belgelemektedir. Üniversite Enstitüleri ve Fakülteleri Üniversitede 16 fakülte, 11 eğitim ve araştırma kurumu, çeşitli araştırma enstitüleri ve araştırma merkezleri bulunmaktadır. Üniversitede lisans, uzman ve yüksek lisans, aday ve bilim doktorlarının eğitimi verilmektedir. Enstitüler Uygulamalı Sistem Analizi Enstitüsü - IASA Eğitim-Bilimsel Telekomünikasyon Sistemleri Enstitüsü - ITS Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü - IAT Enerji Tasarrufu ve Enerji Yönetimi Enstitüsü - IEE Uzmanlaşmış İletişim ve Bilgi Güvenliği Enstitüsü - ISZZI Makine Mühendisliği Enstitüsü - MMI Basım ve Yayıncılık Enstitüsü - VPI Fizik ve Teknoloji Enstitüsü - IPT Fakülteler Ukrayna-Almanya Ortak Makine Mühendisliği Fakültesi - JFME Gemeinsamen Ukrainisch-Deutschen Fakultät für Maschinenbau (GUDFM) Kimya Mühendisliği Fakültesi - IHF Teknik ve Yazılım Otomasyonu Bölümü - TPZA Ekoloji ve Bitki Polimerleri Teknolojisi Bölümü - ERP Kimyasal ve Petrol Rafinerisi İmalatları Makine ve Aparat Bölümü - MAHNV Kimya, Polimer ve Silikat Mühendisliği Bölümü - CPSM Biyomedikal Mühendisliği Fakültesi - FBE Biyomedikal Sibernetik Bölümü Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Biyogüvenlik ve Sağlık Beden Eğitimi Bölümü Spor Geliştirme Bölümü Translasyonel Tıbbi Biyomühendislik Bölümü Enstrümantasyon Mühendisliği Fakültesi - PBF Enstrümantasyon Tasarımı ve Mühendisliği Bölümü , VP Bilgi ve Ölçüm Teknolojileri Daire Başkanlığı , IVT Optik ve Optoelektronik Aletler Bölümü , OOEP Enstrüman Yapımı Bölümü , PB Tahribatsız Muayene Aletleri ve Sistemleri Departmanı , PSNK Oryantasyon ve Seyrüsefer Aletleri ve Sistemleri Departmanı , PSON Radyo Mühendisliği Fakültesi - RTF Radyo mühendisliğinin teorik temelleri bölümü - TOR Radyo alımı ve sinyal işleme bölümü - ROS Radyo mühendisliği cihazları ve sistemleri bölümü - RTPS Radyo tasarımı ve elektronik radyo ekipmanı üretimi departmanı - KIVRA Isı ve Güç Mühendisliği Fakültesi - TEF Nükleer Güç İstasyonları ve Mühendislik Termal Fiziği Bölümü, AESIITF Güç Süreçleri ve Sistem Mühendisliği Otomasyonu Bölümü , APEPS Isı ve Güç Mühendisliği Süreçleri Otomasyonu Bölümü , ATEP Termik ve Nükleer Santrallerin Kojenerasyon Tesisleri Dairesi, TES Teorik ve Endüstriyel Isı Mühendisliği Bölümü, TPT Biyoteknoloji ve Biyoteknik Fakültesi - FBT Endüstriyel Biyoteknoloji Bölümü - PBT çevre biyoteknolojisi ve biyoenerji bölümü - KEB Biyomühendislik ve Biyoteknik Bölümü - BTI Biyoinformatik Bölümü - KB Elektrik Enerjisi Mühendisliği ve Otomatik Fakültesi - FEA Güç Sistemleri Otomasyonu Bölümü , AE Elektromekanik Sistemler ve Elektrikli Sürücü Otomasyon Bölümü, AEMCEP Yenilenebilir Enerji Kaynakları Bölümü , VDE Elektromekanik Bölümü , EM Elektrik Güç Sistemleri ve Şebekeleri Bölümü, EMS Teorik Elektrik Mühendisliği Bölümü, TOE Elektronik Fakültesi - FEL Mikroelektronik Bölümü - ME Elektronik Cihazlar ve Sistemler Bölümü - EDS Elektronik Mühendisliği Bölümü - EE Elektronik ve Hesaplama Ekipman Mühendisliği Bölümü - ECEE Akustik ve Multimedya Elektronik Sistemler Bölümü - AMES Bilişim ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi - FIOT Bilgisayar Destekli Yönetim ve Bilgi İşlem Sistemleri Bölümü , ASOIU Bilgisayar Bilimi ve Yazılım Mühendisliği Bölümü Teknik Sistemler Otomasyon ve Kontrol Departmanı, AUTS Yazılım Mühendisliği Teknik Sibernetik Bölümü , CTC Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, OT Dilbilim Fakültesi - FL İngiliz Dili Teorisi, Uygulaması ve Tercümesi Bölümü, KTPPAM Alman Dili Teorisi, Uygulaması ve Tercümesi Bölümü, KTPPNM Fransız Dili Teorisi, Uygulaması ve Tercümesi Bölümü, KTPPFM Teknik Oryantasyon İngiliz Dili Bölümü No 1, KAMTS1 İngilizce Teknik Oryantasyon Dili Bölümü No 2, KAMTS2 Beşeri Bilimler İngiliz Dili Oryantasyon Bölümü No 3, KAMGS3 Ukrayna dili, edebiyatı ve kültürü Bölümü , KUMLK Yönetim ve Pazarlama Fakültesi - FMM Ekonomi ve Girişimcilik Bölümü - KEP İşletme Bölümü - KM Uluslararası Ekonomi Bölümü - KME Ekonomik Sistemler Matematiksel Modelleme Bölümü - MMES Endüstriyel Pazarlama Bölümü - PMFMM Teorik ve Uygulamalı Ekonomi Bölümü - TPE Sosyoloji ve Hukuk Fakültesi - FSP Ekonomi ve İdare Hukuku Bölümü , KGAP Bilgi ve Fikri Mülkiyet Hukuku Bölümü , KIPPIV Sosyoloji Bölümü, KS Yönetim Teorisi ve Uygulaması Bölümü , KTPU Felsefe Bölümü Tarih Bölümü , KI Psikoloji ve Pedagoji Bölümü , PP Kamu Hukuku Bölümü , KPP Uygulamalı Matematik Fakültesi - FPM Bilgisayar Sistemleri Yazılımları Bölümü, PZKS Uygulamalı Matematik Bölümü , PMA Sistem Programlama ve Uzmanlaşmış Bilgisayar Sistemleri Bölümü , SPSCS Fizik ve Matematik Fakültesi - FMF Matematiksel Analiz ve Olasılık Teorisi Bölümü , MATAN Matematiksel Fizik Bölümü , KMF Genel ve Katı Hal Fiziği Bölümü , ZFFTT Diferansiyel Denklemler Bölümü , DR Genel ve Deneysel Fizik Bölümü , KZEF Genel ve Teorik Fizik Bölümü , KZTF Tanımlayıcı geometri, mühendislik ve bilgisayar grafikleri bölümü , NGKG Kimyasal Teknoloji Fakültesi - XTF Genel ve İnorganik Kimya Bölümü - ZNH Elektrokimyasal Tesisler Teknolojisi Bölümü - TEHV Organik Kimya ve Organik Bileşiklerin Teknolojisi Bölümü - OHTOR İnorganik Maddeler, Su Arıtma ve Genel Kimyasal Teknoloji Dairesi - TNR Fiziksel Kimya Bölümü - FH Kompozit Malzemelerin Kimyasal Teknolojisi Bölümü - HTKM Seramik ve Cam Kimyasal Teknolojisi Bölümü - HTKS Ayrılmış Yapısal Alt Bölümler Eğitim Kalite İzleme Enstitüsü - IEQM Eğitim Metodik Kompleksi "Lisansüstü Eğitim Enstitüsü" - EMC "IPE" Uluslararası Eğitim Merkezi - CIE Askeri Eğitim Dairesi - KVP Slavutych alt bölümü (6, Geroyiv Dnipra Str., Slavutych, Kiev bölgesi, 07100) Politeknik Okulu Teknik Okulu Bilimsel Alt Bölümler Bilimsel ve Teknik Kütüphane Devlet Politeknik Müzesi Akademik Konsey Bilim Parkı "Kiev Politeknik" Bilimsel ve Teknik Derneği "KPI-Telecom" Kaynakça Dış bağlantılar Kiev Polytechnic Institute Kiev Polytechnic Institute in Ukrainian /Kiev Politeknik Enstitüsü (Türkçe) Kategori:Teknik üniversiteler Ulusal Teknik Üniversitesi Kategori:Ulusal üniversiteler Kategori:1898'de kurulan oluşumlar

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri