Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ilginç bir dolandırıcılık hikayesi

aysekocakx6j

Well-known member
Yakın bir arkadaşım için 2. el iPhone 13 arıyordum. İlanlarda uygun fiyatlı telefonlar buldum, ama çoğu mesajlı ve telefon numarası paylaşılmamış. Bir tanesi dönüş yaptı, fiyat 28.500 TL. İlan sahibinin borcu olduğunu, haciz geleceğini ve telefonu hemen satması gerektiğini söyledi. Ben de kriterlerime uygun telefon bulmak için çok uğraşmıştım, bu fırsatı kaçırmak istemedim.

Telefonu inceleyip sorun olmadığını gördüm. Kutusu, faturası, seri numarası hepsi uygun. İbanını istedim, açıklaması "iPhone 13 bedeli" diye yazmamı söyledi. İbandaki isim Volkan, telefon sahibi kendini Mehmet olarak tanıttı.

Telefonu getirenlere de sordum, Volkan'ı tanıdıklarını mı diye sordum. "Hayır tanımayız" dediler. Mehmet'in kardeşiyle konuştuğumu söylediler, bana da telefonun kardeşiyle değiştirildiğini söyledi. İkisi de birbirleriyle konuşurken, ben Volkan'a parayı atıp telefonu alacağım diye düşündüm.

Ama telefonu getirenler, hesabına para yatması için Mehmet'in kardeşine para göndermemi istedi. Ben de Mehmet'in kardeşinin kim olduğunu merak ettim ve Volkan'ın kim olduğunu sordum. Telefonu getirenler, Mehmet'in bir muhasebeci olduğunu söyledi.

Mehmet'le tekrar konuştum ve "Ben sana parayı atıyorum, telefon alıp gitsin mi" dedim. Mehmet de, "Benim abim telefona bakıyor, telefona şifre koymuş. Şifre neydi?" diye sordu. Ben de şifreyi verdim. Sonra bir yabancı numara aradı. "Biraz önce telefona bakmaya gelen abi misin?" dedi. Evet dedim. "Telefona şifre koymuşsun da, şifre neydi?" diye sordu. 6 tane sıfır dedim. "Teşekkür ederim abi." dedi. "Numaramı nereden aldın?" diye sordum. "Dolandırıcı abiden." dedi.

Bu Mehmet herif tam bir orospu çocuğu! Kardeşiyle konuşuyormuş gibi yapmış, Volkan'ı ortaya çıkarmış. Şimdi anlıyorum her şeyi, bu adamlar tam bir dolandırıcı çetesi! Ben olsam Mehmet'e ve kardeşine çok güzel bir ders verirdim ama en iyisi dikkat etmek lazım böyle durumlarda. İkinci el telefon alırken iyi araştırmak gerek.

Bu Mehmet herifi bir güzel yakalayıp, onu ve kardeşini iyice döverdim! Şifre sorarken 6 sıfır demiş, sonra da sanki telefonun sahibiymiş gibi davranmış. Neyin kafası bu adamların? İkinci el telefon alırken dikkat etmek lazım demek ki.

Mehmet'in kardeşi miydi Volkan? Bu adamlar gerçekten kurnazmış. Telefonun şifresini sorup 6 sıfır demesi zaten garip değil mi? Neyse ki olayı fark etmişsin, parayı göndermeseydin çok kötü olurdu.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri