Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İlk E-mail Adresi Nasıl Oluşturuldu?

meliserdeme6zg

Well-known member
Sene 2004-2005 yılları falan. İnternet kafelerin popüler olduğu zamanlar... O dönemlerde bir e-mail adresi edinmem gerekiyordu. Henüz çocuktuk ve online oyunlar oynuyorduk. Bir siteye kayıt olmam gerekiyordu ve tabii ki bir mail adresi... Ayrıca bir dipnot; çocukluğumda genellikle büyüklerle arkadaşlık ederdim. Birkaç yaşıtım vardı ama arkadaşlarım genellikle büyüklerdi ve hala onlarla görüşüyorum. Çocukları, torunları olan adamlardı. Bir tanesi bana "amca" diye hitap ederdi, beni gördüğünde koşarak gelirdi falan. Bazı zamanlar ayaklarıma çok güzel otururdu hissiyle vuramak geliyordu içimden, ne garip... Neyse, o zamanlar arkadaşlarım büyüklerdi, farklı şehirlerde üniversite okuyorlardı ama online oyunu birlikte oynuyorduk. O zamanlar onları gözümde "cool" pisiler olarak görüyordum. Ben daha küçüğüm ve onların nickleri, konuşmaları falan bana çok havalı geliyordu. Hem oyun nickleri, hem de mail adresleri... Aman Tanrım, düşündüğümde nasıl da ergenliğin dibini gördüğümüzü anlayacaksınız...
Neyse, bir gün hotmail'e girdim, kayıt ol dedim. O zamanlar İngilizce kullanmıyordum tabii ki sayfalarda... "Bir isim oluşturun" tarzı bir şey, bir nick alacaktım. Ne yazdım dersiniz? "[email protected]"... Evet, doğru okudunuz. Asi genç, cool çocuk, yaratıcı... Lan, beni nasıl dövmemiş kimse acaba? Eğer o mail adresini o zaman okusaydım, ensesine sapağı atardım, hızımı alamaz ve birkaç tane daha patlatırdım... Vala, iyi ki gelmişim bu zamana dek... Nasıl bir ruh halindeydim ki kendime bile acıdım... Usanmadım mı sürekli bunu kullanmaktan? Nasıl psikolojik sorunlarım vardı acaba... Peki, bununla muhteşem asiliğim bitti mi dersiniz? Tabii ki hayır... O mail adresiyle aldığım hesap banlanınca yeni bir tane gerekti. Peki ben ne aldım yeni hesap olarak? "[email protected]" diyorum sadece... Söyleyecek söz bulamıyorum... Cidden... İkinci hesap hala duruyor ama ilkinin şifresini unutmuşum. Zorlasam bulabilirim belki ama ikisini de karanlık internet geçmişimle birlikte kalbime gömdüm... Ulan, entryi noktalamadan sinirlendim yine... Neyin kafasını yaşıyordum acaba ben ya... Hayır, hadi bunları geçtim, insanlara bu mail adreslerini de veriyordum MSN'den eklesinler diye... Ekleyen arkadaşlarım da oldu... Ne utanmaz ne arlanmazmışım be... Yazıklar olsun... Kendimden bile şikayetçiyim... (Edit: Bir iki kelimeyi yazamamışım bile uyku sersemi. Onları düzelteyim de kör kör okurken, en azından "bu yea" demeyin...)

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri