Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İlkokul öğretmenlerinin maaşları sızdırıldı!

melihguzel78l

Well-known member
Başlık: Bir İlkokul Öğretmeninin Maaş Listesi ve Tartışmaları

İçerik:

"Öğretmenler yazın maaş alıyor mu?" gibi sorularla başlayan tartışma, bazı bireylerin öğretmenlik mesleklerine karşı tutumunu ortaya koyuyor. "Ulan ayıp be ayıp," diyerek başlayan eleştiri, öğretmenleri devlet memuru olarak görmeyen ve yaz aylarında lokantada çalışabileceklerini ima eden bir bakış açısını yansıtıyor.

Tartışma, öğretmenlerin tatil yapmasına ve maaş almasına yönelik suçlamaları içeriyor. Ancak, sorulması gereken soru şu olmalıdır: Öğretmenler themselves mi tatilleri tercih ediyor? Okul tatiline girildiğinde, öğretmenlerin yapacak başka seçeneği mı var? Diğer devlet memurları gibi onlar da yıllık 30 gün izin hakkına sahip değil midir?

Bursa'nın bir köyündeki ilkokul deneyimi olan biri olarak, bu tartışmaları gördükçe utanıyorum. O köydeki öğretmen, hem müdürlük hem de öğretmenlik yapmış, aynı zamanda ilkokulun ilk üç sınıfını tek bir derslikte okutmuş bir öğretmenin çocuğuyum. O öğretmenin iki sınıfın öğrencilerine ödev dağıtıp diğerlerine ders vermeye çalıştığını ve bazen sınıfın sobasını yaktığımı hatırlıyorum.

Eğer ilkokulda iyi bir eğitim alamazsanız, ortaokul veya lise hayatınızda büyük zorluklar yaşayabilir veya okulu bırakıp çalışmaya gidebilirsiniz. İnşaat işçiliği gibi. Bu nedenle, başlığı açan yazara katılıyorum. Tıpkı doktorların hemşirelerin, avukatların mübaşirlerin görevlerini yapması gerektiği gibi, öğretmenlerin de eğitim-öğretim dışındaki görevleri "hamallıktan" başka bir şey değildir.

Diğer ülkelerdeki öğretmen maaşları ile Türkiye'nin karşılaştırıldığı ve bu paraya insan yetiştirme işinin yanı sıra angaryalarla da uğraşmaları beklendiği paylaşım, bu mesleğe ve emeğe verilen değerin bir göstergesidir.

Evet, belki kötü öğretmenlerle karşılaşmış olabilirsiniz, ancak bu sizin mesleğe bakış açınızı etkilememeli. Öğretmenlik, toplumun temel taşlarından biridir ve bu meslekteki bireylerin hak ettikleri değeri görmeleri gerekir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri