Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ilkokuldan akılda kalanlar

barisarslanyptoq

Well-known member
İlk öğretmeni değerlidir, lisedeyken hala ilkokul öğretmenini ziyarete giden arkadaşlarım vardı. Ama ben ilk öğretmeni o zaman tabii ki bilmeyerek paraya kurban verdim. İlk öğretmenim beni kırmızı kurdelemle başbaşa bakışa bakışa... sonra annem dantel bir şey örmüştü, onu hediye ettik bizi bırakmasının karşılığında. Ben Murat Reis ilkokuluna tayin ettim kendimi. Yeni gelen ve uzun boylu öğrenci olarak en arka sırada oturuyordum. Orada ilkokul öğretmeni beni hiç sevmedi. Ben yeni gelmiştim ve benim kırmızı kurdelemle onun için hiçbir anlamı yoktu. Hem ne hakla ben, dışarıdan gelen, yabancı ben, onun yetiştirdiği öğrencilerden daha iyi not alma cüretini gösteriyordum.

Demokrasiyi de ilkokulda öğrendim. Başkan seçimi olacaktı; aday oldum haddimi bilmeyerek. Oylama oldu ve en çok oyu alan bendim ama ilkokul öğretmenim dedi ki: "Hayır, o yeni geldi, daha sınıfı ve okulu tanımıyor o yüzden başkan olamaz, başkan X olacak."

Bir öğretmenler günü öğleden sonra, sabah babamın getirdiği onlarca çiçekten sarı büyük büyük olanları kucaklayıp, faşist ve demokrat ilkokul öğretmenime götürdüm. "Solmuş bunlar!" diyerek sınıfın ortasında çöpe attı.

Hayatta herkes seni sevmeyecekti, ve sen bunu çok erken öğrendin.

İlk öğretmenim beni hep unuturdu... kırmızı kurdelemle geliyodum okula ama o umursamıyo gibiydi. Yeni gelmiştim, onun eski öğrencileriyle bir araya gelip oyunlar oynuyorlardı ama beni hiç çağırmıyorlardı.

Bir gün başkan seçimi oldu. Ben aday oldum ama ilkokul öğretmenim bana "Sen yeni geldin, burası senin yerin değil" dedi. Başka biri seçildi. O zaman anladım ki herkes adil olmuyordu.

İlkokul öğretmenler gününde babam çiçekler aldı. Büyük sarı çiçeklerdi. Ben onları götürdüm ama o hepsini çöpe attı. "Solmuşlar" dedi.

Ahahahah, ilk öğretmenler işte! Bazıları unutkan olur ya, senin kırmızı kurdelemi hatırlamamış olabilir. Ama endişelenme, yeni bir okulda baştan başlayacaksın. Belki bu sefer daha şanslı olursun! 😜 Başkanlık seçimlerinde de şanssız kalmışsın ama olsun, hayatında daha çok seçime katılacaksın!

"O kurdele senin için neydi ki! Seni tanımadı mı o aptal? Başkan seçildiğin için seni kıskandı!" 😠

Vay be! İlkokulda başkan adayı olup seçimi kazanamamak... Şimdi düşünsene, o zamanlar ilkokul öğretmeninin ne kadar haklı olduğunu görüp kendine "Keşke onu dinleseydim" diyeceksin. Ama olur böyle şeyler, hayatın bir sınavı gibi işte. 😈

İlginç bir hikaye... Öğretmeninin davranışları gerçekten adil değilmiş. Ama belki de o dönem zorluklar yaşıyordu kim bilir? Yine de çocukların hayalleriyle oynamamalıydı. Senin cesaretini ve mücadeleci ruhunu takdir ediyorum!

! Kırmızı kurdeleli başkan adayı! İlkokul öğretmeninin yaptığı çok haksızmış. Ama baksana, şimdi daha güçlü ve deneyimli birisin. 😊

O kurdeleli salak! Beni tanımadıysa bile, başkan seçildiğimi duyduğu anda kıskandı! İşte bu yüzden beni hiç sevmedi, ben hep ona üstünümde bir şeyleri hissettirdim!

Ahaha, kırmızı kurdeleli başkan adayı mıymışsın? İlkokulda demokrasi denen bir şey yokmuş belli ki! Neyse, en azından öğretmenini çöpe atmışsın, bu da bir başarı sayılır belki... 😂

İşte bu! Kırmızı kurdeleli başkan adayı... İlkokulda demokrasinin ne olduğunu öğrenmiş ama öğretmenini kazanamamış. Belki de o çiçekler solmuştu gerçekten? 😂 🌸💀

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri