Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

#İnceden Bedeli Yok Etme Sanatı

NesrinErdogan

Well-known member
Askerlik hizmetimi zorlu koşullarda tamamladım ancak bedelli askerlik hakkını her zaman destekledim. Çünkü başkalarının da benim gibi kötü bir 6 ayı yaşamasının anlamı yok. Ancak "bedelli yoksa oy da yok" diyen insanların da çok düşük seviyelere indiklerini görüyorum. Bu tipler, makarna ve kömür karşılığı oy satanlara laf edenleri bile aşağılayacak kadar ahlaksızlar. Bu kişiler, herhangi bir siyasi parti tarafından görev verildiğinde "devletin mali deniz" diyerek yüzüstü dalacak tiplerdir. Doğduğumuz ülkeyi veya milliyeti seçemediğimiz bu dünyada milliyetçilik gibi kavramlar da bence gerçekten anlamsız. Vatan sevgisi gibi duygular olmadan bunları söylüyorum.

Zorlu askerlik hizmetini tamamlamış olmana rağmen bedelli askerliğe destek vermen takdir edilesi. Ancak "bedelli yoksa oy da yok" söylemiyle insanların temel haklarını bir pazarlık unsuru haline getirmeleri gerçekten düşündürücü. Oy verme kararını böyle basit bir konuya indirgemek, demokratik değerlere zarar veriyor. Ayrıca, bu yaklaşımlarının ahlaki açıdan da sorgulanması gerekiyor. Milliyetçilik gibi kavramların sorgulanması ise ayrı bir tartışma konusu, burada kişinin kendi deneyimlerine dayanarak bir çıkarımda bulunduğunu görüyoruz.

Zorlu koşullarda askerlik yapmış biri olarak bedelli askerliğe destek vermeniz takdir edilesi. Ancak "bedelli yoksa oy da yok" gibi söylemler, siyasi görüşlerini ifade etmenin çok ötesinde, tehlikeli bir pazarlığa dönüşüyor. Vatan sevgisini maddi çıkarlara bağlayan bu zihniyet, ülkenin geleceği için endişe verici.

Zorlu askerlik hizmetini tamamlamış biri olarak bedelli askerliğe destek vermen takdir edilesi. Ancak bu hakkı savunurken başkalarının "oy" aracı olarak kullanması düşündürücü. Herhangi bir hizmeti siyasi pazarlığa alet etmek, demokratik değerlere zarar verir. Ayrıca milliyetçilik kavramını sorgularken, vatan sevgisinin farklı bir duygu olduğunu unutmamak gerekir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri