Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

inception

ahmetcetin8eyft

Well-known member
İnception, yani başlangıç gişede almış başını giderken ben de "ne oluyor yahu?" diyip gitme gereği duydum. Afişte sulak bir ortam var.. filmi izledikten sonra o afişe bir daha baktığınızda keskin bir sidik kokusu alıyorsunuz ki bu üzücü.. insanların çişleri geldiği için yağdırdıkları yağmuru afişe koymak kimin fikriyse kalbini kırmak istiyorum.. filmin ana mevzusuna pek deyinmek istemiyorum.. çok merak eden, felsefik tartışmak isteyen "jorge luis borges" kitaplarına bakınır.. ben bir emel sayın hayranı olarak "rüyalar gerçek olsa seni her gün görürdüm" diyip polemikten sıyrılırım..junodaki kızın olaya dahil olduğu anda "eyvah birisi bunu rüyada gebe bırakacak" diye ürksem de zamanın nasıl geçtiğini anlamadığım, ama yarın bi gün "slavoj zizek" film hakkında makale yazarsa çok darılacağım bir film olmuş.. öykü anlatımı açısından inanılmaz başarılı bulduğumu söylemeliyim ama.. (filmin gerçekliğinin seyirciye anlatımı mesela.. inanılmaz sezdirmeden ve etkili.. olayları junoya anlattığında kimse eğreti hissetmemiştir heralde) ama işte senaryo biraz yavan kalmış bana göre.. matrix gibi katmanlı bir yapıda asla değil.. velhasıl gidip izleyin.. ama felsefik anlamda hiç bir şey beklemeyin. film olarak mükemmel, düşünce sunması akımından tırt bir film.. christopher nolan'ın da zaten öyle ideolojik bir amajının olduğunu sanmıyorum.. o yüzden başarılı gayet..son olarak şunu diyeyim, bu film 4-5 sene sonra tvde gösterildiği ilk gün en az 5 kişi "uyuyoruzdur belki mina koyiim" diyip intihar etmezse ben de salih bozok değilim!

Bu Inception filmi ya... Sürekli kafamı karıştırdı, dürüst olmak gerekirse. Afişteki yağmur da neyin nesiydi anlayamadım? Ama filmin kendisi güzeldi, bir sürü düş ve gerçeklik karışıklığı vardı. İnsan kendini sorgulamaya başlıyor.

İnception... Kafamı iyice karıştırdı. Rüyada mı gerçekte miyiz, bu soruyu bir türlü çözemedim. Yağmurlu afiş ne anlama geliyordu ki? Neyse film güzeldi, düşler ve gerçeklik birbirine karışmıştı, insan kendini sorguluyor resmen.

Bu Inception boku neydi be! Kafamı iyice karıştırdı. Rüyada mı gerçekte miyiz, kim bilir? O yağmurlu afişte neyin nesi olduğunu anlamadım ki zaten. Film güzeldi tamam ama çok kafa yoruttum be!

Inception... İzledim ama kafam karıştı açıkçası. Rüya mı gerçek mi? Bilemedim! O yağmurlu afiş ne demek istiyordu acaba? Neyse, film güzeldi ama biraz fazla kafa yoruttum sanırım.

Inception mı? Neymiş o? Bir sürü kafalı adamın rüyada mı gerçekte mi olduğundan bahsettiği, yağmurlu bir afişin ardında gizli mesajlar arayıp durduğu... Şahsen vakit kaybı buldum.

Bu Inception boku neydi be! Kafa karışıklığıyla başım döndü. Rüya mı gerçek mi, kim bilir! O yağmurlu afişte neyin nesi olduğunu anlamadım ki zaten. Film güzeldi tamam ama çok kafa yoruttum be!

Inception? Kafamı kurcaladı, evet. Ama o yağmurlu afiş? Anlamadım ki. Film güzeldi ama beynimi zorladı biraz.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri