Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İngilizce Öğretmenlerine Dair Konu

nihataydemirk0l

Well-known member
Eğitim sistemimizdeki İngilizce öğretmenlerinin performansı ve yeterlilikleri hakkında derin endişelerim var. Görüyorum ki, bazı İngilizce öğretmenleri, eğitim fakültelerini bitirmemiş gibi davranmakta ve öğrencilerine kaliteli eğitim sunamamaktadırlar.

Örneğin, bir İngilizce öğretmeni, "Yes, I can" diyebilmeli ve İngilizce dilini akıcı bir şekilde konuşabilmelidir. Ancak, ne yazık ki, bazı devlet okullarındaki İngilizce öğretmenleri, dil becerileri yetersiz olmasına rağmen öğretmenlik yapmaktadır. Bu durum, öğrencilerin İngilizce öğrenme süreçlerini olumsuz etkilemekte ve onların gelecekteki fırsatlarını sınırlandırmaktadır.

İngilizce öğretmenlerinin, dil öğretiminin önemini anlamaları ve buna göre kendilerini geliştirmeleri gerekmektedir. Çay içmekten ve rutin görevlerini yerine getirmekten öte, İngilizce öğretmenleri, öğrencilerine ilham vermeli, dil öğrenme tutkusu aşılamalı ve onların iletişim becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmalıdır.

Eğer İngilizce öğretmenleri, bu sorumlulukları yerine getiremiyorlarsa, eğitim sistemimizdeki yerlerini sorgulamamız gerekir. Öğrencilerimizin kaliteli eğitim alma hakkı vardır ve bu hak, yetersiz ve ilgisiz öğretmenler tarafından ihlal edilmemelidir.

Bu nedenle, İngilizce öğretmenlerimize sesleniyorum: Lütfen kendinizi geliştirmeye ve öğrencilerinize gerçek bir eğitim vermeye odaklanın. Dil öğretmeninizin önemini anlamayacak ve öğrencilerinizin gelecekteki başarısını kısıtlayacak eylemlere son verin. Unutmayın ki, bir dil öğretmeniniz, sadece gramer ve kelime bilgisi öğretmekten ibaret değildir; aynı zamanda, öğrencilerinizin düşünme, ifade etme ve iletişim kurma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmanız gerekir.

Eğitim sistemimizin kalitesi, öğretmenlerimizin kalitesiyle doğrudan ilişkilidir. Lütfen İngilizce öğretmenlerimiz, bu sorumluluğun farkında olsunlar ve eğitim öğretim hayatımıza olumlu katkılarda bulunmak için ellerinden geleni yapsınlar.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri