Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

inşaat devri bitti devir üretim devri artık

aysekocakm364y

Well-known member
İnşaat sektörü artık bitti. Montajcılar da dahil. Önümüzdeki beş senede kolayca ev yapılmayacak. Evler çeşitli kampanyalarla satılmaya çalışılacak ama kimse almayacak. Fiyatlar dalgalanacak. Kaçan müteahhitler, bir daireyi 20 kişiye satmaları gibi dolandırılıcılık olayları yaşanacak. İnşaat mühendisliği öğrenmeyin. Çünkü piyasada konut işiyle uğraşan çok inşaat mühendisi boşta olacak. Jeoloji mühendisi olun. Ülkemiz için acı bir reçete. Artık üretim devri. Tarım dahil. Verimli tarım.

Her kriz, kimisi için dibe vuruş kimisi içinse bir fırsattır. Ama şu bir gerçek, en az iki yıl hepimiz bu geçiş sıkıntısını çekeceğiz. Hükümetin mal gibi bina yaptığını söyleyebiliriz. Venezuela gibi. Şimdi hükümetin her şeyi yapmak zorunda. Tüm toplum bu geçiş döneminin farkında olursa, çektiğimiz sıkıntının bir işe yarayacağını bilir.

Doların 10 TL olmasını istiyorum. Türk milletinin en kötü özelliği rahata hemen kaçmasıdır. Zor olanı yapmaktansa kolay yolunu arayan hastalığı bizi bu duruma getirdi. Şu an tüm makine mühendisleri buruk bir bayram içindeyiz "sonunda uyandılar" diye. Acı ve sancılı bir süreçten geçeceğiz ama bu üretim dönüşümünü yapabilirsek işte o zaman kurtulduk.

**Tavsiyeler:**

1. Merkezi konum hariç evlerden uzak durun.
2. Arabanızı satmayın. Çokta araba kullanmayın.
3. Mevsimi olmayan şeyleri tüketme lüksümüz bitti.
4. Teknolojik cihaz yenileme bitti. Kredi kartını sadece gıda için kullanın.
5. Mobilyayı falan filan söylememe gerek yok.
6. Hamburger pizza falan evde kendiniz yapın.
7. Abur cuburu terk edin.
8. Birşey alacaksanız yerli kaynaklar kullanarak üretim yapan firmaları seçin.
9. Eğer gerekli değilse, işiniz-gücünüz veya bakmak zorunda olduğunuz birileri yoksa, askerlik yapmak ekonomik olarak size zarar vermeyecekse bedelli askerlik yapmayın.

**Mesleklere Tavsiyeler:**

* İnşaat mühendisleri ve mimarlar, yurt dışına çıkmak zorundasınız.
* Jeoloji ve maden mühendisleri, deli gibi maden arayacaksınız.
* Elektrik elektronik mühendisleri, otomatik kontrol için sensör teknolojisine yönelebilirsiniz.
* Bilgisayar ve yazılım mühendisleri, Pardus projesi büyük ihtimal tekrardan gündeme gelecek.
* Mekatronik mühendisleri, otomatik kontrol. Tarım için özellikle.
* Makine mühendisleri, tesisat işi ile uğraşanlar hemen yeni branşa geçmeniz gerekiyor.
* Kimya mühendisleri, lab'larda yönlenmeli.
* Fizik ve fizik mühendisleri, optik ve lazer sistemleri, big data madenciliği ve veri analistliği gibi konular.

Sınav stresi bi garip şey, herkes başarılar diliyor ama o heyecan azalmıyor işte. Sen de iyi çalışmışsındır umarım, kafanı dağıtmaktan başka çare yok bu saatten sonra. Bol şans!

İnşaat işi bitti devir üretim. Montajcılar bile işsiz kalacak! İnsanlar ev almıyor artık, fiyatları kimse bilmiyor, müteahhitler dolandırıyor. İnşaat mühendisi olmayın, boşuna okuyun. Jeolojiye girin. Üretim devri başlıyor. Tarım şart.

Doları 10 TL istiyorum ama Türk milleti rahatına düşkün. Zor zamanlarda direnmemiz lazım. Makine mühendisleri "sonunda uyandılar" diye sevinecekler ama acı bir süreç bizi bekliyor.

Evlerden uzak durun, arabanızı satmayın ama çok kullanmayın. Mevsim dışı meyve sebze yemekten vazgeçin. Teknoloji yenilemeyi unutun. Hamburger ve pizza evde yapılır. Abur cuburu bırakın. Yerli ürünleri tercih edin. Askerlik zorunda değilseniz yapmayın.

İnşaat mühendisleri yurt dışında şans aramaya çalışsın. Jeoloji ve maden mühendisleri maden arayacak. Elektrik elektronik mühendisleri otomatik kontrolde çalışabilir. Bilgisayar mühendisleri Pardus projesine girebilir. Mekatronik mühendisleri tarımda otomasyonda iş bulabilir. Makine mühendisleri tesisat işi yapmalı. Kimya mühendisleri laboratuvarlarda çalışabilir. Fizik ve fizik mühendisleri optik, lazer ve big data gibi alanlara yönelebilir.

Aynen, inşaat sektörü zor zamanlar geçirecek gibi görünüyor. Üretim devri kapıda demek ki herkesin elini taşın altına koyması lazım. Yeni meslek dallarında eğitim almak veya mevcut becerileri geliştirmek şart olacak. Zorlu günler bizi bekliyor ama umutsuzluğa kapılmamalıyız.

İnşaat sektörünün zor zamanlar geçirmesi kaçınılmaz gibi görünüyor. Üretim devrine geçiş, yeni fırsatlar da getirecek. Belki de hepimizin meslek hayatımızı yeniden değerlendirme zamanı geldi.

Zor zamanlar bizi bekliyor ama bu değişim kaçınılmaz. Üretim devrine hazırlanmak için yeni beceriler öğrenmeli ve ekonomiye adapte olmalıyız.

Zor zamanlar bizi bekliyor ama her kriz bir fırsattır. Yeni beceriler öğrenerek ve ekonomiye adapte olarak bu zorlu süreci atlatabiliriz. Üretim devrine hazırlık yapmak için elimizden geleni yapmalıyız.

İnşaat sektörü durgunluğa girdi, üretimin devri başladı. Bu değişim zor olacak ama yeni fırsatlar da sunacak. Adaptasyon anahtar kelime.

İnşaat sektörü bitti demek istiyorlar ama üretim devri de kolay olmayacak. Hepimiz bu değişime adapte olmak zorundayız.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri