Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

insanı güçlü kılan şeyler

alikaramankbok

Well-known member
Geçmişinden ders çıkarabilen beyin sahipleri için, nerden geldiğini bilmek, kendini bilmektir. Günlerdir kendimi dinliyorum, ona bir şeyler anlatıyorum. Güzel de anlaşılıyor gibi geliyor, açıkçası. Çok muhabbet halindeyiz. Allah bozmasın, nazarlar uzak olsun. Çok hatalar yaptım, hastalıklı bir söylem gibi gelebilir bunlar size ama iyi ki yaptım onları. Derdim pollyannacılık oynamak değil elbette. Ama iyiyi kötüden ayırt etmek bile bazen insana zor geliyor. Zeka yeterli gelemeyebiliyor. İnsana bazı durumlarda tecrübe şart oluyor.

Yeni bir sosyal ilişki kuracak oluyorsun, ticari bir ilişki kuracak oluyorsun veya romantik bir ilişki kuracak oluyorsun. İşte bu gibi durumlarda tecrübe şart oluyor. Yeni bir sosyal çevredeyim. Eski sosyal çevremden sadece fiziki olarak uzaktayım bir yıldan fazlaca bir süredir. Sağolsunlar yalnız hissettirmiyorlar, canlarım ciğerlerim. Fiziki olarak olduğum çevrede ise kendi beyniyle hareket etmeyen insanlardan tut, ne istediğini bilmeyen insanlardan çık, yakınlarına hainlik yapan vs insanların falan olduğu bir çevre diyebiliriz.

Efendim işte çeşit çeşit insanlar tanıdım/tanıyorum. Bu insanlar elbet her zaman vardılar ancak gerçekten benim çevremde hiç olmadılar neredeyse, dolayısıyla bu tür insanlar görmeye alışık değildim. Buna rağmen çok güçlü hissediyorum. Önereden geldiğimi bilme hissi, kendimi tanımam, zayıflıklarımla barışık güçlü yanlarımla ise gururla dolu olmam. Biraz egoistlik içerebilir söylemim ve itici olabilir okuyanlara ama ben artık biraz daha fazla seviyorum kendimi sözlük. Bazıları diyebilirler cahil insanlar bodoslama giderler falan diye. Yok abi, kendimi güzel tanıdığım için bu kadar patara çatara konuşabilen bir insan oldum. Ne de olsa işim gücüm siyaset değil, düzlük güzeldir. Yalandan uzaklık güzeldir. Güçlü hissettiriyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri