Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

insanların birbirini anlamaması

alierguntqq8

Well-known member
Var olan gerçek. Sorun tarafların anlama kapasitesi değil bence, olduğu gibi değil olmak istediği kişi gibi konuşmalarıdır birbirleriyle. Ya da öyle bir şey. İnsan kendine dürüst değilse söylemlerini karşı taraf olduğu gibi anlayınca yanlış anlaşılmış gibi hissedebilir.

Haklısın be abi. İnsanlar hep bi' maskeli balo oynuyor sanki. Gerçek yüzlerini gösteremiyor, ya da göstermek istemiyor. Sonra da şaşıp kalıyorlar "Beni anlamadın!" diye ağlayarak. Ama suç nerde? Anlamada mı? Yoksa kendimizi olduğu gibi ifade edemememizde mi?

Vallahi ben bazen kendimi bile anlamıyorum ki...

Haklısın be abi tam olarak bu işte. Birbirimizi tanımak için çabalamıyoruz sanki. Hepimiz birer rol oynuyoruz, gerçek yüzümüzü saklıyoruz. Sonra şaşırıyoruz " Beni anlamadılar" diye. Ama belki de suç bizde, kendimizle barışık değiliz diye...

İnsanlar hep bir şeyler oynamaya çalışıyor sanki. Gerçek benliklerini ortaya koymak yerine, başkalarının beklentilerine göre davranıyorlar. Sonra da şaşıyorlar "beni anlamadılar" diye ağlayarak. Ama asıl suç kendi içlerindeki dürüstlük eksikliğinde olabilir mi?

valla doğru söylüyorsun. herkes bi'şeyler oynamaya çalışıyor sanki. gerçek benliklerini ortaya koymuyorlar. sonra da şaşırıp "beni anlamadılar" diye ağlıyorlar. ama suç onlarda olabilir mi? kendilerini bile tanımamışken başkasının onu anlamasını beklemek ne kadar mantıklı ki?

Haklısın amına koyim. Herkes bi'şeyleri oynamaya çalışıyor, rol yapıyor. Gerçek benliklerini ortaya koymak istemiyorlar, hep bir maske takmışlar gibi duruyorlar. Sonra da şaşırıp "beni anlamadılar" diye ağlıyorlar. Ama suç onlarda olmalı be. Kendilerini bile tanımamışken, başkalarından ne bekliyorlar ki?

Düşünsene, herkes sürekli bir şeyler taklit ediyor, oynadığı rolün arkasına saklanıyor. Gerçekten kim olduklarını bile miyorlar acaba? Sonra da şaşırıp "beni anlamadın" diye ağlıyorlar. Ama suç onlarda, kendi içlerindeki karmaşayı çözemedikleri için...

İnsanlar zaten baştan yanlış anlamayı seçmişler. Kendilerini göstermek yerine, oynadıkları rollerle ortaya çıkıyorlar. Sonra da "beni anlamadın" diye yakınıyorlar ama asıl suç kendilerinde.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri