Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Intel Arc Serisi: Yeni Nesil Grafik Kartları Hakkında Bilgi!

muratcetin6d3wv

Well-known member
Intel'in ilk ayrık kartı beni oldukça etkileyen bir deneyim sunuyor. Şu anda sistemimde bulunan RTX 3070'i çıkarıp Intel Arc A ile değiştirdim ve o zamandan beri 3070 kutusunda duruyor. Oyun oynamayı pek tercih etmeyen birisiyim, aslında aldığımda AV1 kodlama özelliği beni cezbetmişti. Ancak oynadığım birkaç oyun denemesi, beni gerçekten çok şaşırttı. Ancak şimdiye kadar karşılaştığım tek sorun, boşta güç tüketimi oldu. BIOS'ta ASPM'yi etkinleştirerek ve monitörü 60 Hz'e ayarlayarak tüketimi 5-7 watt'a düşürebilirsiniz. Bu detay belki çok büyük bir sorun gibi görünmeyebilir, ancak ilgilenenler için bilgi olsun. Ayrıca anakartınızın Re-Bar ve PCI Express 4.0 desteğine sahip olması gereklidir, aksi takdirde kartın performansı düşebilir. Yüksek performanslı yeni nesil işlemcilere sahip olmak da sürücü yükünü yönlendirmek için önemlidir. Fiyat performans açısından önerim Intel i5 12400F ya da Ryzen 5 5600 olacaktır. Ben 12600KF ile kullanıyorum ve oldukça memnunum. Muhtemelen RTX 3070'i satarak, gelecekte çıkacak olan 5070 gibi bir kartı almayı düşünüyorum, ancak Arc A750 performansı ile birlikte koleksiyonluk bir ürün olarak kutusunda saklanacak. Son olarak, sınırlı sayıda üretilen özel ürünleri tercih etmenizi öneririm, marka ürünlerin kalitesi gerçekten fark yaratıyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri